Za ginipiggu 6: Peter no akuma no joi-san (1990)

100% only in Japan. pohladna trans doktorka nam predstavuje pacientov s kuriozne sialenymi chorobami, uvidime aj recepciu s ludskym pokrmom a zombie manzela ktoreho zena je s tym celkom vyrovnana. miestami trochu slabe a trapne (zaciatok alebo kukucky, ale nieoc sa da aj pretocit) ale inac husta japonska podivana. wtf? a na ulici si davajte pozor na volne potulujuce sa organy ;D suhlas s: Mngwa

Za ginipiggu 3: Senritsu! Shinanai otoko (1986)

gore efekty boli to jedine co si zasluzilo **. zo 40 minut tam boladobra len druha polka, dufal som ze to bude viacej zhustene, ale akosi nic.

Železný opičák (1993)

tentokrat tu mame pribeh nielen o cinskom grandmajstrovi menom Wong Fei-hung z mesta Foshan (ktoreho stvarnil aj Jet Li vo filme Once Upon a Time in China). Tento prichadza ako maly chlapec aj so svojim otcom Wong Kei-ying (Donnie Yen) do mestecka kde panuje skorumpovany miestodrzitel, pre ktoreho pracuju aj odpadlici zo Shaolinu. Proti nim sa vsak stavia tajomny hrdina Iron Monkey, ktory sa stavia na stranu utlacanych a chudobnych. Wong Kei-ying musi pomoct chytit hrinu aby zachranil vlastneho syna z vaznice... vo filme mame velmi dobre zapasy vsetkych zucastnenych, zxapsi sa pastami ale aj roznymi zbranami a unikatnymi majstrovskymi technikami a tahmi. suboje nie su v ziadnom priade priemerne, no treba aj spomenut ze miestami ide o nerealne utoky (na ktore sme napokon z HK filmov zvyknuti). Vo filme nechyba ani "Hlavny nepriatel" a jeho "Generali" za co ma u mna film bod navyse.

Wu Yen (2001)

super herecke vykony, Anita bravurne zvlada aj muzske role, paradna komedia! uz po 20 minutach mozem dat 5*. Zaujimave boli aj prestrihy z tienovej hry za doprovodu melodickych heroickych piesni. vadil mi snad len zvukovy doprvod prestrihu scen a zjavovania ducha, ktory sa tam vobec nehodil. grand-grand-grand grandfather, fake mahjong rules a batman face rozhodne stali za to :D suhlas s: Vavca!

Řezník (2007)

prvych 30 minut klude pretocte, su to same keci a nic sa nedeje. potom zacina zaujimavy deal kameramana reziera co navrhuje obeti ako si zachranit zivot. Na rozdiel odo mna Huntera tento film nejak prilis vzal, asi toho este vela nevidel alebo bol na taketo nieco primlad ;). stotoznujem sa s Flipnicom, ktory sa na film pozera s vacsim odstupom.

Tábor číslo 5: Dívčí peklo (1977)

na to ze taliani vedia tocit pekne krvaky tak tu toho vela nebolo. velitel nezapadol do role tvrdasa a ani neposobil odpudivym dojmom. dej negradoval. dal by som tomu lepsi koniec, napr ze to cervena armada dobyje a rozhodne sa kemp vyuzit pre svojich vojakov ;) 40% za par dobrych napadov a hl. povstalecku partizanku

Přepadení! Jack Rozparovač (1976)

v podstate dost nuda, vrazdy boli vsetky rovnake, vsetci rychlo umierali (1970's), kamera flakala. mozno je to tym rokom ale pre dnesneho divaka je to uz proste slabe. taky remake by mohol byt uz pekne vydareny ;)

Lukostřelci (2011)

dost fajn, no co musim vytknut je koniec ***SPOILER*** cistavykradackaklanulietajucichdyk co je na skodu, uvital by som originalnejsi koniec. a mohli ukazat ajj nieco z treningu. plus tazenskatonemalanakonciprezitscepelounakrku... najradsej by som dal hodnotenie 3,5* ale to sa akosi neda

Kozoroh 1 (1977)

suhlasim s ThomasCrown-om, napad je jedinacny, ale starym dlhym spracovanim sa nedajte odradit, majte na pamati rok vyroby 1978 (34 rokov stary film!) Na tie casy to muselo byt sokujuce a velmi trufale natocit takyto konspiracny film. dnes uz vieme ze Amerika naozaj pristala na Mesiaci (US aj ruske lunochody tam stale su, sluzia stale na akesi laserove meranie vziadlenosti od Zeme), ale... podozrenie tu uz ostane :)

Shutter (2004)

originalny pribeh, fajn herci, drsny duch (strop, 4. poschodie), neprdedvidatelne rozuzlenie a samozrejme hororovy zaver. kamera mi pripadala ako stare fotky, keby neviem ze je to z roku 2004 tak tipnem starsi rok. gradacia prizrakov, svadobne fotenie alebo biologicky labak, to su sceny, ktore si budete pamatat dlho. a pozerat pri zhasnutom svetle v noci je snad samozrejmostou ;)