Donggabnaegi kwaoihagi (2003)

z Ha-neul Kim sa neda spustit zrak, tie vyrazy co struha su neuveritelne a kazdy jej pohlad je uzasny. dokonca aj ked zazera. taku tutorku bych veru bral :) Sang-Woo Kwon bol ako z komixu, bohaty, mlady, pekny, silny, slavny, az prilis dokonaly stredoskolak. spolu im to riadne ladilo a dobre na seba ganili cely film a nechceli si uznat ze k sebe proste patria. inac podobny film ako Millionaire's First Love, ibaze z ineho pohladu a o nieco lepsi. ak chcete nieco pochytit z korejciny tak pri tomto filme sa na vas rozhodne nieco nalepi.suhlas s uzivatelom Shit. ps: tie animovane vsuvky boli super :)

Piraňa 3DD (2012)

nuz slaba dvojka ked porovnam s jednotkou. vela nerealnosti ako napr resuscitacia to je to najmenej,,, skoda docela som sa tesil. zaujimavy bol napad ako upgradnut aquapark a jedine ten David dobre hlaskoval, koli nemu 3*

Sherlock Holmes (2009)

moderny Holmes staby z filmu Limitless vie dat dokopy uplne vsetko a navyse je to aj zdatny majster boja a jiu jitsu. podla predlohy? to si uz presne nepamatam,ale uvidite tu aj padoucha v nacistickom outfite, neodmyslitelneho "Hansa", ulysneho posluhovaca, plan na prevzatie moci nad svetom, experimentovanie s technologiou aj zvieratami (obzvlast hafan si to odniesol, ale tomu to predsa nevadi) a temneho slobodomurarskeho masterminda ktory taha cely cas povrazkami. Ocenujem temne Anglicko a vystavbu Toweru. rada na zaver: neskusajte svoje dedukcne metody na zvedave slecny ;)

Eorin shinbu (2004)

"MY LITTLE BRIDE se záhy stala naprostým hitem a vysloužila si titul druhého nejoblíbenějšího filmu roku 2004." Dohodnute manzelstvo nie je az tak vynimocne, no ked si v modernom svete vezme vysokoskolak 15-rocnu babu tak to uz bude stat za to. hlavne ked si casto robievali zle. ich vztah ma byt ale utajeny pred verejnostou, aby sa predislo... vsak viete coho su ludia schopni. ako si najdu cestu k sebe a ako dlho sa im podari udrzat ich velke tajomstvo? nebude to ale lahke kedze hl. hrdina bude stážovať na skole kam chodi jeho mala chutna nevesta. vo filme bolo dost scen ktore som si musel proste prehrat este raz, urcite si najdete nejake aj vy ~

Bareuge salja (2007)

s cim len porovnat tento film? snad so Space Travellers (v hl. ulohe Takeshi Kaneshiro) len s tym rozdielom ze tu islo o inscenaciu. kedze film bol dost dobry a originalny tak davam 5*, aj napriek tomu ze to je "len komedia". zakladny dej: policia sa rozhodne ze spravi fake prepad banky aby zlepsila reputaciu policie, demonstrovala svoju kompetentnost a trening. ulohy ale nie su rozdane uplne nahodne, lupeznikom ma byt snazivy dopravny policajt Jung Do-man a dostava prikaz hrat lupeznika svedomite a predvedcivo, pretoze na mieste bude aj lokalna televizia. Do-Man ale vravi ze nacelnik robi chybu. co vsetko musi spravit aby nebol cely trening len fraskou? priprava na zivotnu ulohu zacina a ucebnicovy priklad lupeze je na svete. suhlas s: sniper18

Dan shen nan nu (2011)

kancelarske love story v hongkongskych budovach je pre mna dost zaujimava tema, ale ta zenska je riadne divna, ked si nevie usporiadat myslienky. vzdy ked je s jednym tak mysli na druheho, dost iritujuce, nezasluzila by si ani jedneho. a napokon je to ako vzdy - vacsi (prsten) bere. a ianc, mne to vobec neprislo predvidatelne, do posledneho momentu mohla povedat ano ktoremukolvek. ps: skvele verzie Wo yuan yi

Kokuhaku (2010)

pomsta nie je ako pomsta. film o mstiacej sa matke dvom jej studentom co jej zabili dieta. a nebude to len tak, pretoze oni maju len 13 a su mimo zakona, ale ucitelka najde sposob ako im o da vyzrat nevseednym sposobom. otvorte si jahodove mliecko a pozrite sa coho je matka schopna. film sa sklada z vypovedi viacerych zucastnenych postav, z ich pohladu, pricom vzdy sa dozvieme nove fakty, ktore objasnuju to co uz vieme a zarovej prinasaju novy pohlad na vypoved. japonska drama Confessions. suhlas s: sniper18

Takeshis' (2005)

surreálna zmeska prisnená loserovi, ktorý nikde nemá úspech. a velmi mu ani nepomáha podobnosť so samotným režisérom Kitanom. Ale čo keby dostal šancu? porotkyňa mu ju ale nedáva. A keby sa cez všetko prestrielal? Ktovie... Mozajka ponúka mnoho možností a ciest, pricom keď sa na ňu pozriete zďaleka tak možete jasne vidieť len jeden obraz - Takeshiho tvár. nezabudnutelné scény: preplnený taxi, stepovanie pred vlakom na kolajnici a stepovacie trio & DJ breast. Pri nielen tychto si poviete wtf? nuz, that's art... kind of... zaujimave komenty: kitano a Flipper.

Pes kouše psa (2006)

zabudnite na "cajovy" Danny the Dog, necakajte ani klisoidnu zaverecnu pomstu celemu podsvetiu, ani ferovych policajtov. Na zuriveho psa proste neplati ziadne Zostan! Cambodsky zabijak sa po atentate snazi uprchnut ale v patach ma tim policajtov ktory ma jedneho clena, ktory sa agresivitou vyrovna aj zabijakovi. Nik neuhne, nik nepovoli. Nasilia je tu sice dost, ale nesucitil som s postavami ako napr pri One Nite in Mongkok, nefandil som ziadnej strane. Tu som sa len snazil "nezapliest sa do rvacky a prezit". No film ma ajtak zasiahol... suhlas s: Adrian a kitano.

Zvláštní policejní jednotka zasahuje ve městě (1988)

neviem co sa tocilo u nas v roku 1988 ale taketo akcne krimi rozhodne nie :) stary styl filmu z toho citit, od kamery az po soundtracky. prestrelky, nahanacky, plno zabijakov, hon na bossa, pomsta kamarata, rozfranforcovane tela, hod dietatom, mrtve dieta (nie to iste), proste HK akcna kriminalna ako ma byt! ;) film ktory preslavil rezisera menom Johny To. the Big Heat!