Habitaciones para turistas (2004)

tak davam rozhodujuci hlas filmu ktory sa tymto dostava na hranicu 70% :) s tym ze treba prizmurit oko za to ze je to prvotina. ciernobiely horor by som veru netocil a typkovi by som dal trochu lepsi zabijacky vohoz. keby je to farebne tak by sa dali spravit clekom psychoticke zabery ako napr vo filme Kolobos (hlavne ked jedna dievcina ma trochu psychicku nepohodu pocas filmu) chybali snad etse aj nejake tie topless sceny :3 davam plus za tajne chodby v dome, plus za posnednu polhodinu, ktora zachranila film pred troma * kedze z tohto zanru mam uz nieco napozerane tak som sa v rozuzlovani aj trochu trafil co ma aj potesilo ked som si mohol povedat, aha tak toto som cakal :)

Gonggongui jeok 2 (2005)

pre mna o nieco lepsie nez jednotka - nedotknutelny milionar proti zalobcovi, ktory proti nemu zbiera dokazy a ma nevyriadene ucty z minulosti. zial neriadia sa rovnakymi pravidlami - pre jedneho je zakon vsetkym a pre druheho nicim. 148min stopaz je ale kruta, keby to malo o 20 minut menej, nebolo by na skodu. vo filme bola aj jedna velka bitka pri zatykani uvodnych bossov, ta stala za to.

Himizu (2011)

skvela drama z prostredia post-tsunami obdobia v roku 2011. mnohym ludom sa zosypal zivot ako domcek z karat, po tom co stratili vsetko co mali - firmu, dom, rodinu. Prezivsi stracaju nadej a zvysky rodin sa rozpadaju. Hlavnym hrdinom je 14. rocny Sumida, ktoreho prichadza otlkat otec a matka si pomaly aj bali kufre a odchadza s cudzincom. Sumida ostava sam an rodinny podnik, prenajom clnov pri rieke. Aby toho nebolo dost, situacia sa stal zhorsuje a ked si myslite ze uz nic horsie sa nemoze stat tak o chvilu pridu vymahaci dlhov a aj dotierava Keiko, stalkerka zo skoly, ktora si zmyslela ze Sumida je zmyslom jej zivota. Boot house ma aj par susedov - su to dalsi prezivsi, co stratili vsetok majetok, no maju zase nieco co Sumida prave stratil - chut do zivota. Ako hlboko padne hlavny hrdina aby zistil ze sa zivot prenho neskoncil a bude este vlastne schopny vratit sa znovu na cestu? ... vsetko ostatne uz napisal sniper18 s ktorym sa na 100% zhodujem!

Můj soused Totoro (1988)

miestami mi to pripominalo Alicu v krajine zazrakov - cesta inam cez kmen stromu, creepy uskrnajuca sa macka, podivne stvory, svet pre deti. Mile, zvlastne, neobjasnujuce, animovane (a obcas uvrešťané :/). komentar: Renton, Anthony

Silmido (2003)

silne 4* pre skutocny pribeh z korejskeho polostrova. vojensky ladena drama o odpovedi juhu na utok zo severu. mozem len suhlasit s komentami: sniper18, Adrian, tombac. pozor, obsah k filmu aj komenty obsahuju SPOILER ktory hovori o druhej polke filmu, ak chcete aj prekvapenie tak si ich necitajte vopred.

Květina a had: Šizuko v Paříži (2005)

oficialny obsah na tejto stranke je zavadzajuci, preto som postol novy, snad prejde. (edit: nepresiel) ako pisu aj ini, dvojka na prvy diel nenadvazuje, akakolvek podobnost s postavami z prveho diela je cisto nahodna. co sa obsahu tyka tak treba uznat ze jednotka bola o dost lepsia. dvojka nam ponuka to iste ale v inom prevedeni. pozrite si film s tymto popisom pred ocami a nebudete sklamani.

Rumah Dara (2009)

mam pocit ze Dara bude suvisiet s kratkometraznym hororom Dara od rovnakych reziserov http://www.csfd.cz/film/288204-dara/ co sa Macabre tyka tak som cakal ze to bdue nejaky masaker, zial nebolo to take drsne ako podobny francuzsky Interier. ako fajn, pribeh dobry, vedeli sme co nas resp ich caka, ale hlavne postavy sa chovaju rovnako ako v 1990's. Ak je dievca na rade aby ju chlapik rozrezal a ona ho pichne a uteka, to je na moj vkus velmi lacne. prva vec co by som urobil - dorazil by som ho a bol by som si isty ze bude o jedneho maniaka menej. vo filme sa akoby snazili ukazat rozne temy, ktore nerozvinuli. obchod s organmi? (skor so stejkami...) a naco vlastne ked hlavnej matke ide o dlhovekost? preco sa Adam na konci s obetami hra ked ich ma dorazit? Preco davat francuzaka obeti, ktora ma mozno aj pohryzne? nad takymito "chybami" sa v tomoto zanri vzdy pozastavujem a cakam kedy sa postavy zacnu spravat zodpovednejsie k svojmu poslaniu (zabit alebo prezit). suhlas s: tombac. Flipnic

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

film som videl pred rokmi a zuajal ma koli zobrazeniam a roznym pribehom naivnych dievcat z roznych casti sveta. teraz som si dal rewatch a musim povedat ze cely film na mna stale posobi drsne a pri niektorych scenach mi do smiechu veru nie je. jedine co mozem vytknut je akesi nevygradovane finale, ktore prebehne prilis hladko. stopaz moze byt vrazedna ak pozerate obe 90 minutove casti za sebou, ale ja som to dal pretoze ma film nepustil si len tak lahnut a dopozerat zvysok na druhy den. Carlyle je skvely zapornak, nie je to ziadne nechutak alebo vyholena hlava, je to "nova skola", myslitel a strateg. Sutherland bol fakt nemastny neslany. tento film by som dal pozriet kazdej nasej "buducej zahranicnej modleke" ktora si mysli ze "vsade je to lepsie ako tu".

Ptačí klec (1998)

ak chcete vidiet ako vyzera rodinny minibordel s 1 zenou tak je Birdcage Inn pre vas must see ;) inac je to pomaly plynuci film o tom ako si k sebe hladaju cestu domaci s podnajomnickou, ktora sa k nim prestahovala z nedalekeho Seoulu po tom ako za zavrel tamojsi Red Light District. Samozrejme, aj ona ma okrem svojej prace aj svoje tajne sny a nesplnene tuzby... zaujimavost - domaci byvaju na mieste, ktore reziser pouzil neskor vo filme Bad Guy. suhlas s: kitano

Drsňák (2001)

zvlastna drama zo sveta seoulskeho Red Light Districtu. Ona ho potupi, on z nej spravi slapku. a medzi nimi je akysi vztah pricom o dievcinu maju zaujem aj dvaja poskokovia tohto hlavneho pasaka. film s anielen dal pozerat ale bol som aj zvedavy co sa bude diat dalej a ako sa to napokon vyvrbi. Treba fakt uznat ze pasak Han-gi ma ozaj tuhy koren, aj ked na ukor rozpravacskych schopnosti... zaujimavost: roztrhana fotka sa nachadza na mieste kde sa odohraval dej filmu Birdcage Inn