Pařba na třetí (2013)

Vyústenie série by si zaslúžilo viac ostrovtipu a sviežich nápadov. WolfPack humor už nemal pre mňa tú správnu šťavu, zdĺhavý začiatok a rýchly koniec. Prvý diel: 4/5, Druhý diel: 5/5, Tretí diel: 3/5

Zpátky do školy (2009) (seriál)

UPDATE: Po zhliadnutí komplet všetkých 4 sérií a začatí novej 5 série, musím dvihnuúť hodnotenie na 5 hviezd ! Skrátka TOP ! Výborný seriál. Vtipný, inteligentný, chémia medzi protagonistami funguje dokonale. Vyšperkované charaktery, perfektne napísané vedľajšie (plnohodnotné) postavy. Spústa narážok na pop-kultúru, politické dianie, odkazy na filmy, seriály, udalosti... Skrátka fakt super. 5/5

Velká svatba (2013)

Perfektne som sa včera v kine bavil. Skvelé. 4*

Muž na střeše (1976)

Zaujímavá severská kriminálka zo 70.rokov. Dobové Švédsko. Absencia hudby, dôraz na detaily, postavy ktoré sú ako vystrihnuté z reálu, hustá atmosféra, krok za krokom stupňované napätie, strohé dialógy. 4*

Vikingové (2013) (seriál)

Prvý diel je zahrievacie kolo, potom to už ide ako po masle... Kvalitný seriál, dobré obsadenie (zvlášť G.Byrne), pekná kamera aj výprava. Rozhodne sa pri ňom človek nenudí a pekne vtiahne atmosférou do deja. Odporúčam. Poctivé 4* UPDATE: Po dopozeraní druhej série zvyšujem hodnotenie na 5* !!!

Hunger Games (2012)

Nudne, predlha a malo vypovedajuca expozicia. Stereotypne vykreslene charaktery, bez zapalu, skratka nie dobry film.

Next (2007)

Nie, nie nie. Povedzte mi prečo Nicolas Cage točí jednu blbosť za druhou ??? Prečo ???

Sejmout zabijáka (2011)

Výborný Ray Stevenson, vcelku kvalitný scenár a réžia ktorá síce nevyniká, ale jemne vedie. Príbeh nie je ničím nový, prekvapivý, ale napriek tomu dokáže správne vtiahnuť do deja, má výbornú atmosféru. Uveriteľné charaktery, bol som príjemne prekvapený.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Už veľmi dlho som nevidel kvalitný film, kde by som hercom uveril takmer všetko. Film má síce niekde v sebe ukrytý istý "art" kalkul, ale neprekáža, pretože príbeh, postavy, atmosféra, to všetko vás vtiahne a nepustí. Chbosky pekne vedie réžiu, nenecháva film zbytočne prepadnúť do pátosu ani do prílišnej umeleckej štylizácie, aj keď ako som napísal, istý art prvok tam skrátka je, ale pri takýchto filmoch by som sa skôr čudoval, ak by absentoval. Kvalitný scenár, primeraná stopáž a výborný casting z tohto filmu robia aspoň pre mňa prekvapenie roka. Zaslúžených 5*

Pařba v Bangkoku (2011)

Veľmi zábavná komédia, ktorá síce nedosahuje kvalitu "jazdy od začiatku až po konec" jednotky, no napriek tomu primerane pobaví. Nič viac, nič menej.