Freddy versus Jason (2003)

Tak tohle je ta spravná řežba. V první části je to sice víc ukecaný a vraždí spíš Jason, ale jakmile se ty dva začnou rubat navzájem tak to je fakt nářez. Freedy ze sebe sipe jednu hlášku za druhou a v přítomnosti Jasona zas teenagerum odpadávaj různý části těl(hlavy především). Kromě toho po vizualní stránce je to fakt výborný. Podle mě představuje asi to nejlepší co z obou sérií vzešlo.

Rychlejší než smrt (1995)

Na to kolik se poslední dobou natáčí westernů to nebylo tak zlý. Opět super nájezdy kamery.

Armáda temnot (1992)

Dvojka je sice nejlepší, ale i u trojky jsem se perfektně pobavil a zasmál.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Tohle je už daleko větší sranda než jednička, ale o to se mi to líbylo víc.

Lesní duch (1981)

Výborně natočenej horor hlavně se mi líbyly ty nájezdy kamery. Jednička je víc srašidelná než dvojka a trojka. Perfektní ukázka toho jakej film se dá natočit za pár babek.

Hulk (2003)

Spidermanovi jsem dal 4 hvězdičky ale Hulk je daleko lepší proto dávám 5. Opravdu dokonalý střih, Hulk vypadá fakt dobře daleko líp než Glum takže ILM se zase předvedli. Ang Lee chtěl do filmu nacpat celý příběh a povedlo se mu to fakt skvěle.

Minority Report (2002)

Opravdu výborný film. Dokonalá kamera Kaminského (scéna se špivouky je perfektní) a výborná režie Spielberga. Vyzuální stránka filmu je opravdu perfektní. Herecké výkony jsou skvělé Cruise se tu fakt vytáhl a Coiin Farrell je čím dál lepší. Film skvěle obohacuje hudba Johna Williamse kterému se povedlo k sci-fi složit pouze istrumentální hudbu bez použití sintetizátorů. Je to prostě výborná detektivka z budoucnosti která by, ale mohla být ještě lepší kdyby místo toho happy endu skončila špatně a to hlavně kvůli tomu že celý ten film je dost temný.

Hard Boiled (1992)

Druhý nejlepší film Johna Woo hned po Zabijákovi. Je sice víc akční (počet mrtvol asi jen tak nespočítáte), ale už v něm není tolik emocí jako u Zabijáka. Přesto vám to vynahradí třeba jen ta nestříhaná dvou a půl minutová scéna v nemocnici, kde Chow Yun Fat a Tony Leung postřílejí okolo třiceti maníků.

Hrdina (2002)

Opravdu nádherný epos. Jet Li udělal opravdu dobře že tuhle roli vzal po těch opravdu nevidařených amerických filmech v tomhle opravdu dokazuje, že umí a svou roli si opravdu užívá. Ostatní herci za ním nezůstávají pozadu a to hlavně Tony Leung Chiu Wai a Maggie Cheung.Po výtvarné stránce je Hrdina opravdu dokonalý. Bojové scény jsou perfektní. Co se týče příběhu nemám k němu výhrad jako někteří ostatní. Film dotváří opravdu výborná hudba. Hrdina pro mě sice nebyl nejočekávanější film ale opravdu mě uchvátil a líbyl se mi daleko víc než Tygr a drak.

Killer (1989)

Tak tenhle film je zaručeně to nejlepší co John Woo zatím natočil a také jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Cow Yun Fat tu je zde jako zabiják naprosto dokonalý. Kam se hrabou všechny americké akční filmy. Tenhle film vás prostě dostane.