Rebelové (2001)

Nejlepší český muzikál. Film táhnou povedené písně a zajímavý námět z dob socialismu. Příběh sice trošku horší, ale i tak i díky skvělé režii Filipa Renče jde o nadprůměr... 70%!

Chcete být milionářem? (2000) (pořad)

Asi nejvíce klasická vědomostní soutěž... škoda že se tvůrcům v ČR nepovedlo navázat na Americkou verzi této soutěže... ovšem díly s Vladimírem Čechem měly svoji úroveň a daly se sledovat pravidelně, později s dalšími moderátory se kvalita zhoršila - celkově 50%!

Oněgin (1999)

Film čerpající námět ze stejnojmenné knihy A.S. Puškina. Škoda, že se tvůrcům nepovedlo udělat film trošku víc svěžejší, takhle je to omývání pořád toho stejnýho... ale i přesto se jedná o velmi slušný film a dávám 65%.

Zkus mě rozesmát (2011)

Tak od tohoto filmu jsem pomalu už skoro nic nečekal, myslel jsem si, že mě Adam Sandler už ničím nepřekvapí. Sice to byla jeho tradiční komedie, ale u filmu jsem se velmi dobře bavil a určitě se jedná o jedno z jeho oblíbenějších děl. Takže pěkných 70%.

Arabela (1980) (seriál)

Dnes již tradiční český seriál. Myšlenka vytvořit pohádkové prostředí s přesahem do "současnosti" s nesmírně kvalitní režií (jmenovitě pan Vorlíček, který je zárukou kvality) a herci měla již před odvysíláním prvního dílu velkou šanci na úspěch a všechno moje očekávání splnila. S radostí jsem shlédl všechny díly a u této spíše komedie jsem se velmi bavil, takže dávám pěkných 70%.

Ostrov (2005)

Strhující sci-fi, které působí neuvěřitelně opravdově. Skvělý scénář a plno akce (zejména ve druhé polovině filmu) vytváří parádní podívanou. Dle mého názoru se jedná o nejlepší film Michaela Baye. A i díky bezchybným filmovým efektům a dobrým hereckým výkonům dávám 85%. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Statečné srdce (1995)

Skvělé historické drama plné akce. Kvalitní námět se Melu Gibsonovi jako režisérovi povedlo velmi dobře přenést na filmová plátna a všem velmi doporučuji. 85%

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Kdo mohl vymyslet tak nesmyslný scénář (snad sci-fi, ne)?! Myslím si, že "Indy" by si zasloužil důstojnější film a nejradši bych tento výtvor přejmenoval pouze na "Království křišťálové lebky". Zřejmě je zde vidět těch devatenáct let prodlevy, ale to tvůrce neomlouvá... spíše naopak! Jediný plus je pořád jedinečný Harrison Ford, který skoro vůbec nestárne... zklamání, ale z nostalgie dávám 70%!

Válka světů (2005)

Steven Spielberg si vybral parádní námět a dokázal ho dokonale převést na filmová plátna. Napětí a akce film obsahoval dost a výkony herců taky nebyly úplným zklamání, ale stejně tomu "něco" chybí... takže 4 hvězdy a 75%.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Nejlepší film Adama Sandlera. Zajímavý scénář a ke konci se film z komediální dostává do trošku vážnější polohy, což není ke škodě. Skvělé scény se střídají s těmi chudšími, ale celkově nadprůměrná zábava - 70%.