• Krátkometrážní

Posel naděje (2017)

Film točen dle skutečné události, na skutečném místě té události a dokonce někteří z lidí tam hráli sami sebe. Co je ale na filmu dost zarážející je, že je tam úplná absence duchovní stránky?! O Bohu tam je pár slov na začátku, kdy údajně promluvil k "likvidátorovi" a pak až úplně na konci. Autoři filmu našli skvělý námět o sebeobětavé pomoci, ale zřejmě coby ateisti se rozhodli z filmu pokud možno úplně vystříhat Boha - a to je velká škoda. Skouknutím ale určitě nic nezkazíme. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

The Last Reformation: The Life (2018)

Třetí díl, více kvality na úkor kvantity. Aneb méně lidí a zázraků, ale více rozhovorů s těmi lidmi. Tento díl už je navíc střízlivější - už nás seznámí s nepovedenými záběry (chápej jako záběry s odmítnutím, nebo s modlitbami bez zázraku), což je potřebné a povzbudivé vědět. Jako předchozí dva díly DOPORUČUJI, DOPORUČUJI a ještě jednou DOPORUČUJI! A protože zde nejde o zisk, ale o vyučování, autoři dali dokument v desítkách jazyků ke shlédnutí zadarmo přímo na své stránky (přes YOUTUBE). Ovšem - zadarmo jste dostali, zadarmo dejte :-) Proto si mohu dovolit dát ho ZDE ke shlédnutí A jako obvykle - TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Agent Abbey (2005)

Nezdá se mi, že je to dle skutečnosti. Ta Abbey mi totiž přišla až neuvěřitelně "prostoduchá". Ale ať každý posoudí sám... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

The Miracle of the Cards (2001) (TV film)

Nechci nijak kritizovat zázrak, který se stal. Obdivuhodná je i víra oné matky. Drobný problém spatřuji spíše v této filmové reprodukci. Autor sám byl nejspíše zmaten, protože jeho film přináší také spíše zmatek, než poselství. Zmatek v tom, komu/čemu vlastně ona matka věřila? Během filmu se to totiž střídalo. Nevím, jak na tom je skutečná matka. Ale ta filmová v Bohu zakotvena není a mluví spíše jakoby o Bohu vyšší mocnosti, než o Bohu otci. Ale kdo už by rád nějaký přínosný film, tento by uškodit neměl. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

7 Days Adventure with God (2017)

Torben se vydal na týden do Brazílie, aby jednak sám roznášel evangelium a pak se účastnil konference, která ma za účel nakopnout další křesťany, aby sami vyšli do ulic nejen se slovem, ale i s mocí! Žádné sezení a dlouhé nudné přednášky, ale praktická ukázka a rovnou všichni zkoušet a aplikovat! A protože je dokument natočen za účelem šíření evangelia a ne kvůli zisku, mohu si dovolit dát ho ZDE ke shlédnutí A jako obvykle - TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Kazatelova žena (1996)

Film, který nenadchne, ani neurazí. Předpokládám, že za největší přešlap filmu (kazatel! synovi vykládá o dárcích od Ježíš*a) nemohou autoři, ale dabérské studio ve snaze film počeštit. Nicméně i tak je film spíše na pováženou. Anděl tak trochu nešika, "omylem" i málem přebere kazateli ženu... A ač má film nezdravě dlouhou stopáž, člověk si z něj nakonec neodnese v podstatě vůbec nic. Jeho skouknutí možná neuškodí, ale zároveň ani není moc o co stát. A Anděl nešika je sice milý, ale jen do pohádky neznabohů. Bůh stvořitel má zcela jiné.

Biblické příběhy: David (1997) (TV film) odpad!

Uvedu jednu scénu. Jeden chlapík jde s posláním zabít do jakéhosi skalnatého terénu, kde není ani živá duše. Pak náhle zpoza nějaké skály vyleze muž o něco málo větší než on, s trochu větším nožem v ruce a začne chlapíka urážet a házet po něm kamením. Chlapík se na chvíli ukryje, pak popadne kamínek a prakem trefí muže do čela. Muži se zatočí hlava, spadne ze skály a zabije se. Pak mu chlapík usekne hlavu a odkráčí s ní za šéfem. Za celou dobu se tam neobjeví živá duše (vyjma dvou lidí, kteří jej ze zvědavosti sledují) Připomíná někomu tato scéna onen světoznámý Biblický příběh o Davidu a Goliáši? - - - A v tomto duchu je vlastně celý film. Co dodat? O tomto zpracování by se dalo říct: Inspirovano Biblí. PS: kde v Bibli lze najít informaci, že král Saul celou dobu kraloval ve stanu uprostřed lesa?

Davidův příběh (1960)

Film zachycuje pouze část Davidova života a to tu, ve které ho pronásleduje Saul. Toto zpracování musím pochválit za věrnost co se týče absence nadbytečných vymyšlených scén a událostí. Na stranu druhou ale musím vytknout naprostý chaos v chronologii. Oproti Bibli jsou přeházené skoro všechny události. A aby to splynulo v jeden příběh, museli tak pozměnit nějaké detaily. Když ale pominu toto, tak se mi toto zpracování docela líbilo. Jen škoda, že je to opravdu jen výsek z jeho života.

Little Boy (2015)

O tomto filmu jsem musel dlouho přemýšlet, než jsem ho ohodnotil. Chlapci odjede milovaný táta do války a podle všeho se už nevrátí. Chlapec díky trikům oblíbeného kouzelníka zjistí, co je to víra. V kostele ho pak v kázání zaujme hořčičné zrnko - že tolik víry stačí... A tak začne chlapcova cesta víry. Problémem je, že jeho cesta je založena na víře v to, že se jeho otec vrátí, Boha z toho nějak úplně vypustil(i)... Takže shlédnutím člověk sice nic nezkazí, ba naopak pravděpodobně nad silou víry zapřemýšlí též, nicméně jako film šířící poselství lásky ho doporučit nemohu. PS:film vypráví o těch, co zůstali doma, nikoli o válce

Biblické příběhy: Šalamoun (1997) (TV film)

Při prvním díle mé srdce zaplesalo - konečně díl, který se kromě drobností držel Bible! Jenomže pak to začalo. Počínaje soudem s mrtvým dítětem, kde se autoři pokusili přechytračit i Šalomouna... V druhém díle už se choval často bláznivě a pošetile. Prožil svádění a nešťastnou lásku s královnou ze Sáby, která si kromě zlata odvážela pod srdcem společné dítě... A hromady výmyslů, zřejmě pro větší sledovanost. Druhý díl už prostě opět odpovídá standardu tohoto seriálu - Bible jen pro motivaci. Takže 3 hvězdy za téměř celý první díl, ale hluboký odpad za díl druhý. A opět NEDOPORUČUJI těm, kdo berou Bibli vážně.