• Krátkometrážní

Poselství (2010)

U tohoto snímku mi nějak vadila prezentace Boha. Nevím proč, ale byl jsem z toho jaxi... nesvůj. Třeba to, jak mu anděl "flákl" aby ho přesunul v místě a jiné detaily. A na můj vkus zbytečně natažený... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Clancy (2009)

Nádherný příběh o "nechtěné" dívence a muži, který vzdal život, dokud... se ti dva nesetkali. Milerád uděluji hodnocení nejvyšší a lituji, že jsem shlédnutí kvůli délce tak dlouho odkládal... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Perfect Stranger, The (2005)

Tento film je na CSFD přidán dlouho poté, co jsem ho viděl, proto už nemohu napsat konkrétní dojmy. Co ale vím, že je o něco slabší, než díl druhý což nebývá zvykem :) Nicméně i tak stojí za to shlédnout... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Jesus Camp (2006)

I zde se samozřejmě vetřely prvky, které tady nemají co dělat. Taky mi přišel vtipný ten komentátor z rádia :D Ale když přivřu oči nad některými věcmi, jako celek hodnotím - úžasná práce! Nechte děti a nebraňte jim přicházet ke mně - vždyť právě takovým patří nebeské království! (Matouš 19:14 Marek 10:14 Lukáš 18:16) Ze svého dětství můžu říct, že v tomto věku jsou děti opravdu na Boha citlivější, právě díky své nezkaženosti, rovnosti... A kdo říká, že je to násilné vnucování - věz, že jaxe dostane do puberty a začne mít "svůj rozum", samo se znovu rozhodne, jestli mu to něco dalo. Jestli to byla jen "hra na víru", zkončí jako ostatní mládež zřejmě někde v hospodě. Pokud s Bohem opravdu žilo, rozhodne se tak o svobodné vůli pokračovat... A i z neutrálního pohledu vidím výhodnější nechat vést děti k nějaké morálce, než je vychovávat Harry poterem a jinými médii, kde jak naschvál odkoukají obvykle spíš ty špatné vzory. A lidi se pak diví, že je svět jaký je... A nakonec - jako bláznovství to může vypadat třeba proto, že je tam spousta scén vytržených z konceptu... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

The List (2007) odpad!

Silně okultní snímek "smrdící" tím už od první minuty. Všem, kteří ví o čem mluvím, nedoporučuju udělat stejnou chybu jako já a na film se dívat. Přesto že i zde "nakonec" vítězí Bůh, do té doby... není jisté, komu je snímek zasvěcen a jak může duchovně ovlivňovat.

EXIT 316 aneb Zprávy ze země (2006) (pořad)

44 téměřdvacetiminutových šotů. Každý šot rozebírá nějaké konkrétní téma. Např: Strach, Láska, Podvod, Rozvod, Selhání, Odvaha, Image, Víra atd... Je to natočeno primárně jako podklad pro diskuze mladé generace. Některé díly jsou povedené více, jiné méně. Za sebe strhávám hvězdičku pro místy až přílišné přizpůsobování se světu (hlavně výběr klipů), což myslím nebylo třeba... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Joshua (2002)

Z tohoto snímku mám hromadu smíšených, jak kladných tak záporných, pocitů a nemůžu se dobrat konkrétního názoru. Dovolím si tedy napsat několik soukromých postřehů. Film byl spíše takovou pohádkou, zvlášť poslední scéna v Římě už byla dle mého názoru navíc... V podstatě byl obrazem - poukazoval na rozdíl mezi náboženstvími (v zastoupení otce Tardona) a následováním Ježíše (Joshua). V tomto okamžiku nevím, jak pokračovat, proto spouštím Bibli v náhodném místě a čtu: Cílem přikázání je přece láska z čistého srdce, z dobrého svědomí a z upřímné víry.  Někteří ale z této cesty zbloudili a uchýlili se k prázdnému tlachání. Chtěli by být učiteli Zákona, přitom ale vůbec nechápou, co říkají ani na čem trvají. (1 Timoteovi 1:5-7) Dovolím si už nic nedodávat... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Seven Days in Utopia (2011)

V tomto filmu byla víra jen jakýmsi "komparzistou", který neměl důležitou roli a filmu by se nic nestalo kdyby chyběl. Škoda, mohli na ni klást větší důraz. Navzdory tomu jsem se rozhodl, že jej do seznamu přece jen přidám... A na to, že obvykle ty sportovní filmy nemusím, tenhle se mi líbil. A přirovnal bych ho k filmu 12 podmínek k dědictví. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Matka Tereza: Ve jménu ubohých (1997)

Nezáleží na náboženství, církvi, denominaci... Záleží jak dalece srdce hledá Pána. Takoví se poznají podle ovoce Ducha: Ovocem Ducha je pak láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost (Galatským 5:22) Její postoje a chování však chápal jen málokdo, protože: Pro ty, kdo spějí k záhubě, je poselství kříže bláznovstvím, ale pro nás, kdo docházíme spásy, je to Boží moc. (1 Korintským 1:18) A závěrem bych dodal poučení, které by pro nás mělo z filmu vyplynout: Kdy už pochopíš, že víra bez skutků je jalová? (Jakubův 2:20) TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Pilát Pontský (1962)

U hodnocení filmu, zda-li je křesťanský či nikoli mám jeden základní metr - je v souladu či v rozporu s Biblí? V tomto filmu shledávám jeden hrubý rozpor. Podle tohoto filmu Jidáš přišel za veleknězi z nejasných důvodů a Ježíše zradil omylem, nechtěně, nevědomě - velekněží z něj sami vytáhli kde má Ježíš být pod podmínkou, že si s nim chtějí promluvit. Co provedl si uvědomil až později. Ale Bible říká: "Co mi dáte, když vám ho zradím?" zeptal se. Odpočítali mu třicet stříbrných. Od té chvíle pak hledal příležitost, aby jim ho vydal. (Matouš 26:15-16) Proto ho zařazuji do skupiny rádobykřesťanské. K negativnímu osobnímu hodnocení pak přispělo mmj přílišné násilí... Křesťanské filmy vyhledávám i proto, že u nich očekávám absenci, nebo max nutné minimum násilí a krve (ideálně jen zmínka, žádné scény) A je to jeden z mála filmů u kterého se ptám - který amatér sestavoval tým dabérů?! Jak může třicetiletého muže dabovat dvanáctiletý hoch?!! U nějaké vedlejší postavy bych to přešel. Ale u postavy Ježíše, se to přehlédnout prostě nedá...