• Krátkometrážní

Nezlobte, když nemusíte! (1983) odpad!

Nijak nesnižuji Filipa jako takového - neznám ho. Ale tato filmová verze je taková dost temně zvláštní.. Pro neskrývaný okultismus jsem to v cca polovině vypnul a filmu dávám s čistým svědomím ODPAD

Witnesses of Jehovah (1986)

Náhodou jsem narazil i na dokument, který je pro změnu o svědcích jehovových - od vzniku až po dnes. Čemu vlastně věří a proč. Také zajímavé a protože se s nimi člověk chtě nechtě potkává, je dobré znát i jejich podklady.

God's Not Dead: A Light in Darkness (2018)

Ano, i tento, v pořadí už třetí díl, nese jisté poselství. Ukazuje, že pochybnosti a omyly jsou součástí našeho života. Že přes to vše ale máme jít dál, ptát se, hledat, a hlavně milovat. A o detaily se už postará Bůh. Neboť: Víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí. Římanům 8:28 Pro mne byl ale tento díl rozhodně nejslabší. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Pověz to světu (2015)

Poněkud dlouhý, přesto docela zajímavý film o vzniku církve Adventistů sedmého dne, údajně podle skutečné události. (6x 28 minut) Různých církví je okolo nás hodně. A myslím, že není na škodu mít trochu přehled, kde má která své kořeny. Takže ať už jsi jejím členem nebo ne, pokud máš čas navíc, můžeš se podívat. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Woodlawn (2015)

Dost netradiční sportovní film. A je to o to podivuhodnější, že je dle skutečné události! Ač je to film o americkém fotbalu, tak tam o něj ve skutečnosti až tak nejde. Celý tým totiž uvěřil - Bohu! A šířil toto poselství všude kam přišel. Je to o to silnější, že to bylo v době, kdy byli černoši spíše za psy. A tým vyhrával především díky věřícímu černochovi! Určitě doporučuji. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Ježíš: Čtyřicet ztracených dní (2011) (TV film)

Ne moc zajímavý dokument který se v podstatě co pár minut vrací k vědci, jenž se z turínského plátna (o němž se prý věří, že v něm byl zavinut Ježíš v hrobě a vědci to nejsou schopni vyvrátit) pokouší vytvořit 3D model Ježíšovy tváře a postavy. Mezi tím se věnují pouhým 6ti zdokumentovaným setkáním s Ježíšem po Jeho smrti. Mě dokument, dá se říct, nic nedal...

Původ a počátek Vánoc (2006) (TV film)

Vánoce - svátek hojně oslavován napříč všemi denominacemi. A jen málokdo si uvědomuje, že s Ježíšem nemá naprosto nic společného - naopak jsem přesvědčen, že v tomto období Jeho srdce pláče... Tento dokument nás vezme na cestu do historie. Je doslova napěchován různými zvyky a tradicemi za posledních několik tisíc let, z nichž mnohé poznáme. Škoda jen, že se tím nedostaneme k našim vánocům, kde zesměšňujeme Syna Boha stvořitele, ale k americkému santa klausovi...

Biblické záhady (2006) (seriál)

Už v prvních minutách sledování se musím opravdu hodně smát. Vědci se snaží zjistit, jestli se vše v biblickém exodu mohlo stát - ale vypustili z toho Boha! To je, jakobych zkoumal proč se ve městě náhle zbořilo pár domů a záměrně při tom ignorovali fakt, že proběhlo silné zemětřesení. Takže sledujeme třeba vědce, který zkouší, co vlastně mohl vidět Mojžíš, když tvrdil, že viděl hořící keř, který neshořel atd... A co mě přesvědčilo o kvalitě a záměru dokumentu bylo závěrečné vyjádření jednoho vědce k deseti ranám na egypt: nevidím žádný důvod, pro zásah Boží, když zásah lidský vysvětluje vše, a ne-li lépe.

Bůh versus Satan: Posledni bitva (2009) odpad!

Dokument, který je víceméně na houby. Proberou trochu historie, kde strkají křesťany s muslimy do jednoho pytle. Následně tvrdí, že abychom vysvětlili všechno zlo, stvořili jsme si postavu satana - a další kapitola filmu je pak o něm. A nakonec zabrousí do biblické knihy zjevení, z níž zjednodušeně vytáhnou nějaké ty katastrofy a konec.

Bůh před soudem (2008) (TV film)

Je pravdou, že holokaust je pokračováním historie židovského národa. Málokdo si uvědomuje, že Bible není celá. Že my jsme pokračováním biblické doby. Nicméně byť je to "jen film", myslím, že je ten nápad příliš troufalý. Zvlášť když přináší hromady otázek a odpovědí, ale nikdo nemůže zaručit, že filmem dané odpovědi jsou správné! Že by se s tímto ztotožnil i Bůh sám! A tímto faktem silně klesá výpovědní hodnota. Když sečtu všechna pro a proti, ve výsledku tento film spíše nedoporučuji.