• Krátkometrážní

God's Not Dead 2 (2016)

Zajímavé pokračování přinášející další zajímavé postřehy - moc víc k tomu nemám co říct. Snad jen - před shlédnutím dvojky určitě koukněte na jedničku - postavy a část děje je přenesen a kdo neviděl jedničku, nebude chápat. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Uznávám, hodnotný příběh. A ano - válka, coby satanova radost je určitě naprosto nepředstavitelně šílená a hnusná. Nicméně Gibson (režisér) si dal záležet na něčem úplně jiném než na příběhu věřícího kluka ve válce. Mu šlo o akci, věrohodnost boje, detaily mrtvol apod) Což je ale ve výsledku koukatelné jen pro milovníky násilí (ale ti se k té části možná ani nedostanou, protože ty zase unudí první část filmu). A to je velká, velká, velká škoda... Jinými slovy - místo příběh věřícího kluka s kulisami války je to naopak - velkofilm o válce opírající se o skutečný příběh... Určitě pár lidí osloví i tak a třeba se zamyslí. Ale křesťanům doporučuji přečíst si obsah (pro motivaci), ale vlastnímu filmu se vyhnout.

I'm Not Ashamed (2016)

Film vycházející ze skutečných událostí a zápisků skutečné dívky, o níž je tento film. Film o životě jedné skutečné dívky, která věřila Ježíši ale stále bojovala se svou přirozeností. Sledujeme její výhry i selhání její smutky i radosti. Jako křesťané s ní toto vše můžeme prožívat, neboť to prožíváme také. Co mě na tomto filmu povzbudilo bylo to, že zde bylo krásně vidět, že to, co pro Ježíše udělala ve svých "lepších" chvílích, ji pomohlo v těch těžších. Za shlédnutí určitě stojí.

Okupace mysli aneb Mediální válka o americké veřejné mínění (2016)

Dokument o Izraeli. Nebo spíše proti Izraeli. Autoři zde rozebírají, jak dnešní Izrael vznikl a jak násilím utlačuje původní obyvatelstvo. A to nejhorší - jak celému světu lže, že právě Izrael je obětí Hamásu atd... S tím, jak jsou autoři silně protiIzraelsky založeni nevím, jak dalece se dá všemu věřit. (a jak čtu komentáře, sami vypustili důležitá fakta) Nicméně je tady jeden zajímavý fakt, který jen tak okrajově zmínili ale mě příjde úžasný - ze začátku dokumentu zmínili dvě bitvy, ve kterých vznikající Izrael vyhrál i přesto, že byl v naprosté menšině. A tím pro mne zbytek dokumentu ztrácí cenu, neboť Izrael byl, je a bude Bohem vyvolený národ a stejně jako tehdy i dnes vidíme, že Bůh stojí při něm. Jak jinak se dá vysvětlit, že stejně jako v dobách dávných, i teď Izrael vyhrává nad naprostou přesilou?? To území nevzal Izrael Palestině, nýbrž Palestina ho obsadila v době, kdy byl Izrael na čas roztroušen mezi ostatní pronárody, jak říká Bible.

Priceless (2016)

Poněkud tvrdší snímek, kde i nějaká ta kulka vyletí... Nicméně je na motivy skutečné události a ukazuje, jak se může tvrdá životní zkušenost rozvinout v službu Bohu na nečekaných místech. Nicméně nejlépe pomůže ten, kdo zažil, kdo chápe... Škoda jen, že se režisér pokusil tu část poselství co nejvíce omezit a ponechal tam jen nezbytné minimum. Film je žánrově spíše akční, takže dosti z vás, příznivců krestanfilms, se líbit spíše nebude. TIPseznam dalších křesťanských filmů.

The Last Reformation: The Beginning (2016)

K tomuto dokumentu není moc co říct. Nevěřící budou dávat naprostý odpad, vlažní něco mezi a opravdoví následovníci Ježíše budou tento snímek brát za skvost! Protože tento dokument je cílený přesně na tuto skupinu lidí, kteří se rozhodli dát svůj život Bohu - a této skupině bych ho všem silně doporučil shlédnout. Naprosto praktické ukázky knihy skutků - knihy, kterou bychom měli studovat především. A protože zde nejde o zisk, ale o vyučování, autoři dali dokument v 37mi jazycích ke shlédnutí zadarmo přímo na své stránky (přes YOUTUBE). Ovšem - zadarmo jste dostali, zadarmo dejte :-) Proto si mohu dovolit dát ho ZDE ke shlédnutí A jako obvykle - TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Ve jménu Krista (2016)

Ano, v Bibli se vyskytují války a hodně kruté. Všimněte si však, že ve Starém zákoně! Nový je o lásce... Kdo je potřebuje vidět, pravděpodobně v tom starém zůstal. Další bod, co zazlívám, jsou ty záběry na zahnívající mrtvoly. Ty jsou pro změnu pro lidi milující horory. A konečně - osoba tribuna je zajímavá, ale dost riskující, protože do Bible přidává události - a to je (jak varuje sama Bible) nebezpečné. Taktéž sled událostí je trochu zpřeházen...

Zázraky z nebe (2016)

Možná podle skutečné události... Akorát je škoda, že se autoři až tolik zaměřili na utrpení Anny a podstatu - onen zázrak - tak nějak... ehm... prostě odrbali. Kdyby mohli, určitě by ho vypustili úplně! Nevím... Většině lidí bych ho asi spíše nedoporučil... TIPseznam dalších křesťanských filmů.

Boží vůle (2015)

Takový zvláštní film o zarytém ateistovi, jemuž jednoho dne syn oznámí, že se zamiloval do Ježíše a chce se stát knězem. Otci se to ale nelíbí a tak začíná podnikat kroky... které ho ale vedou jiným směrem, než sám čeká. V několika místech podmazáno rušivou tvrdou hudbou...

Do You Believe? (2015)

Docela zajímavý, příjemný filmík, ve kterém se člověk chvilkama ztrácí... do doby, než se všechny příběhy lidí střetnou v jednu chvíli na jednom místě. Film rozhodně neurazí, možná i někoho motivuje... Jediné, co mě dost zaráželo, byl neustálý důraz na kříž. Přitom kříž sám o sobě nezmůže nic! Kolik dalších zločinců viselo na kříži... že? Takže mě mrzelo, že se to hodně točilo okolo kříže, místo okolo Ježíše... Ale když toto pominu - určitě doporučím! No a jako obvykle nabízím TIPseznam dalších filmů s křesťanskou tématikou.