Kong: Ostrov lebek (2017)

Myslím že se zde vůbec nejedná o žádné zklamání. Hodnocení volím sice pouze průměrné ovšem přesto si myslím, že se jedná o zatím nejlepšího Konga. Uspokojivý akčňák do pohody. 72%

Duch ve stroji (2017)

Protože znám původní japonskou verzi a nejsem moc fanouškem amerických remakeů, které jsou schopné kvalitně zhovadit původní zážitek, byl jsem k tomuto filmu poměrně skeptický. Snímek dopadl nad moje očekávání a myslím, že se jedná o solidní sci-fi akčňák. Některé nascriptované scény jsou dost nepřirozené ale jinak poměrně slušná akce. 77%

Underworld: Krvavé války (2016)

Mám rád temný Underworld svět i lykansko - upírskou tématiku ale už nejde přehlížet opět recyklovanou zápletku. Občas velice stupidní scény nejsou již vyváženy ani nijak skvělou masakrální řežbou. Spíš pouze průměrnou mlátičkou. 50 %

Iluzionista (2006)

Celou dobu jsem to viděl spíše na jeden z těch lepších kouzelnických filmů. Šeredně jsem se ale mýlil a to je u kouzelnického filmu přesně to pravé ořechové. Vůbec jsem předem nepřekouknul dokonalost posledního vystoupení, stejně jako jsem vyhořel na rozluštění kompletní milenecké historky a právě to mě neuvěřitelně potěšilo. 79%

Mlha (2007)

V některých momentech film působil dojmem, že se jedná o velice průměrný snímek. Mezi tyto momenty jsou ale velice zajímavě vloženy dost těžké a trefné otázky toho, jací lidé vlastně jsme a jak zkažená je naše společnost. Film ukazuje na to jak slabí jsme a jak lehce nás může ovládnout pud přežití. Konec, kde jsem čekal takovou tu klasickou happyendovku mě totálně zvedl ze židle a tak moc mě tím potěšil, že jsem se dokonce musel zamyslet, kdy naposledy jsem byl svědkem takhle brutálního filmového konce. Mám pocit, že takovéto závěry se za mořem už snad ani nevyrábějí. 78%

Anthropoid (2016)

Velice se mi líbilo knižní zpracování tohoto neobyčejného příběhu a tak jsem velice potěšen, že filmové zpracování se ho poměrně dost dobře drží. Drobátko mě zklamalo že film nezachycuje více z výcviku a pobytu v Británii obou atentátníků a malinko pomalejší první polovina filmu. Kostelová část filmu ovšem velice dobrá a také celkový dojem z filmu. Jsem rád že tato důležitá událost z Československých dějin dostala kvalitní zpracování. 80%

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Protože až na úplné výjimky nemůžu americké katastrofické filmy ani cítil, velice zde oceňuji přímočarost a jednoduchou dějovou linku. Dokonce se to téměř obešlo i bez zbytečného patosu a zbytečných vlekolepo-monstózních záběrů a efektů. Myslím, že je to slušné připomenutí a uctění obětí tohoto neštěstí. 79%

Týpci a zbraně (2016)

Pro mě poměrně příjemná oddychovka. Film v ničem nezklamal, ovšem také nenabídl nic navíc. Příjemné odreagování. 69%

Jason Bourne (2016)

Jako fanoušek této série musím říct, že poslední díl vůbec nemusel vzniknout. Jedná se o velice slaboulinký odvar série. Neskutečně nudné a zdlouhavé honičky v ulicích snad už ani nemůžou nikoho bavit. Polovinu filmu zaplňuje jen sledování počítačových nabourávaček a hekovaček a hloupé závodění v ulicích světových metropol. Bourne nikdy nebyl o tom kdo dokáže rozbít více vozidel a veřejné infrastruktury. 59%

Příchozí (2016)

Opravdu zajímavá věc tihle příchozí. Velice poutavý pohled na to, jak by opravdu mohl vypadat první kontakt lidí s novou mimozemskou rasou. Takovýchto filmů moc není, protože se to pokaždé zvrtne v nějaký velký masakr lidské rasy nebo její boj o přežití. Co mi ale opravdu zkazilo dojem z celého snímku, je dle mého názoru otřesný závěr. Pokud jsem tomu rozuměl správně, tak jediné využití daru který hrdinka obdržela spočívalo v tom, že zjistila jak se dále bude vyvíjet její soukromý život. To je trošku málo ne ? 80%