Hrozny hněvu (1940)

Aby se někdo měl dobře, musí se někdo mít špatně.

Nikdo mě nemá rád (1959)

Ušaté děti sledující divadlo. Jediná scéna, která má nadstandardní kvalitu, zbytek filmu je mdlý a chybí mu tah na branku.

Ďábelské ženy (1955)

Průměrná kriminálka, Mzda strachu je od Clouzota mnohem podařenější kousek.

eXistenZ (1999)

Smrt demonické Allegře Gellerové! Nebo radši ne, neprožijeme spolu intimní chvilku?

Samsara (2011)

Obsahově a obrazově o trochu slabší, než Baraka (1992). Ale pořád je tu řada šťavnatých záběrů, při kterých se tají dech, mysl pracuje na vysoký výkon a zjišťuje toho o světě podstatně více, než hromada zbytečných skript z vejšky.

Baraka - Odysea země (1992)

ROZMANITOST. Že patří Gangnam Style, Justin Bieber a podobný materiál mezi nejsledovanější na Youtube? Svět není v pořádku. V tomto dokumentu je VŠE a dá ti víc, než devět tříd základky.

Toni Erdmann (2016)

Čekal jsem větší křik, ale pořád dobré. Chybí tomu větší tah na branku. Za zmínku stojí šťavnaté zákusky a uvítání hostů v nahém obleku s podmínkou stejného dress codu.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Skvělá dnešní doba? Zlatí komunisti? Sladkej středověk? Když na to přijde, ďábel je v každém z nás. Amen.

Sedmý kontinent (1989)

Každodenní šeď a nudu lze zobrazit trochu barevněji a zábavněji, než jak to předvádí Haneke se svými extrémně dlouhými a detailními záběry na přípravu snídaně nebo nakupování. Ke konci už se i něco děje a sledovaná rodinka se připravuje na cestu do Austrálie. Funny Games jsou kvalita, toto však nikoliv.