Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Nezvratný osud 5 (2011)

Viděl jsem pouze 1. díl série a teď pětku. Díky tomu jsem byl odpočatý a původní nápad mi nepřipadal tolik omílaný jako kdybych viděl všechny díly. V tomhle filmu záleží hodně na tom, jak jsou zpracovány jednotlivé osudové události a ne tak na tom, jak se postavy chovají (stejně umřou) a jestli scénárista měl zrovna slabší den. V tomhle směru mě pětka uspokojila, několikrát jsem vyjekl, jak byla smrt autentická a nic víc jsem od toho nechtěl. V rámci žánru 75 %.

Galimatyáš (2009)

Režijní rukopis JJJ je zde lehce rozeznatelný, spousta herců z Amélie Vás taky trkne, ale jejích kvalit to bohužel nedosahuje. Přitom je film plný úžasných nápadů a bizarních situací, které ale nedrží tolik při sobě. Takže se člověk sice chichotá od samého začátku, ale stále si přitom říká, že zas až tak moc velká zábava to není. Pokud k tomu přidám i to, že jiskření mezi hlavním hrdinou a jeho obdivovatelkou není zrovna intenzivní, vychází mi lehký nadprůměr, něco mezi 65-70%.

Lidská stonožka (2009)

Já vím, že filmařsky to nestálo za moc (taky co měla třeba ta prostřední hrát, že jo..:-), ale ten nápad byl tak originální a film na mě celou dobu působil tak stísněně a emotivně, že jsem schopen všechny ty nelogičnosti a slabší výkony herců prominout. No a jedno poučení na závěr: Když jseš blbka a myslíš si, že když umíš řídit auto, nemusíš umět vyměnit kolo, tak musíš počítat, že se ti to nemusí vyplatit...

Salomé (2002)

Jako filmové zpracování baletu super (zvláště Dance of teh Seven Veils), jako film, který by měl nahlédnout do zákulisí příprav představení příliš plochý, nedávající smysl.

plakát

Dům z písku a mlhy (2003)

Ten film celou době kromě konce tak pomalu plyne, jakoby ani nešlo o tak velkou věc jako je ztráta domova nebo naopak o jeho získání. K oběma hlavním hrdinům jsem cítil podobné pocity, chápal jsem jejich motivaci a jediným rušivým prvkem byl od počátku stát (ať už v podobě úředníků nebo v podobě horlivých strážců zákona). Díky nim příběh ke konci nabírá takové tempo, že člověk nestačí žasnout. Dlouho jsem neviděl konec, který by mě tak dostal jako tady. Proto z původně zamýšlených 80 % zvedám na 90 %. Za zmínku stojí taky určitě skvělá hudba Jamese Hornera.

Někde v poušti (2008)

Námětem podobné nedávno viděnému Vincentovi, co jede k moři, zpracováním ale o stupínek níž. Méně humoru, více patosu, který ale nevyvolává přílišné emoce. Celé je to takové ploché včetně závěrečného "vyvrcholení". Pravda ale je, že na hlavní hrdinku se dobře koukalo a do Chile bych se taky někdy rád podíval.

Růžový panter 2 (2009)

Já za to nemůžu, ale já z toho chlapa Martina nemůžu tak, jak jsem nemoh v jedničce. Nemám ho moc rád, ale za ty jeho ksichty a přesmyčky, které ve mě vyvolávaly záchvaty smíchu nemůžu jít níž. Směju se totiž hrozně rád a tak co, že to jinak byla úplná hovadina a slabší než první díl.

Linka 06 (1994)

2 herci, 2 telefony, 2 byty, jinak nic. A přesto po celou dobu zábavné a každý čtvrtek překvapující, o čem si ty dva dokázali povídat. I když většinou šlo o sexuální dialogy, bylo jasné, že je zatím něco víc a právě ty rozhovory, kde se o sexu přímo nemluvilo, byly nejvíc znepokojující. Úplně se mi stýská po té anonymitě, kdy jsem nemusel mít fotku na facebooku, aby se se mnou lidi začali bavit :-)

Šepot (2007)

Po delší době film, ve kterém hrají jednu z hlavních rolí nadpřirozené síly a já se tomu nemusel smát. Také díky hodně uvěřitelnému synkovi, který působil opravdu mrazivě a nechtěl bych se dostat do jeho blízkosti. I ostatní vesměs neznámí herci byli docela dobří a dokázali odehrát v ponurých kulisách starého skautského tábora přesně to, co je v tomto žánru potřeba.

Byt (1960)

Až zhruba do poloviny jsem se skvěle bavil užíval si skvělého Jacka Lemmona v područí jeho vychytralých šéfů. V době, kdy došlo k obratu komedie na skoro drama se mi zdálo, že film ztratil tempo, které potom sice zase začal nabírat, ale konec byl takový toporný (obrat v myšlení hlavní hrdinky přišel jakoby z čistého nebe a podle mě s křížkem po funuse). Ale je jasné, že to nemohlo skončit jinak...