Incident (2002)

Přestože jsem tento film už viděl v minulosti, teď podruhé a poznával jsem jenom obrazy, ale o tom jak se bude děj vyvíjet jsem neměl ani potuchu. To by mohlo vypovídat o tom, že to asi byla nuda, ale nebyla. Film nemá bůhvíjaké tempo, akce je tam pouze jedna scéna s kolem, ale má zajímavou atmosféru a osudy obou hlavních představitelů jsou hodně zajímavé. Stojí za to se na to podívat.

Proč kočka není pes? (1996)

Když je dlouhé nedělní odpoledne, poprchává, není opravdu vůbec nic dělat, tak si vemte skleničku Sangrie, lehněte si na gaučík a koukejte na pěknou Umu Thurman. Tenhle film je přesně na to - nic víc, nic míň.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Věřím tomu, že pokud by se mně snažil michael moore přesvědčit o tom, že Země je plochá,pravděpodobně se mu to povede. Nevěřím tomu, že všechno je černobílé, a proto nebudu hodnotit, jestli se mu povedlo přesvědčit mně, že G.W.B. je padouch. Nicméně, způsob, jakým M.M. svoje dokumenty točí se mi líbí a některé jeho nápady jsou opravdu duchaplné (agitka před Kongresem, aby kongresmani vyslali svoje děti do Iráku).

Temné vody (2005)

Filmu se poměrně dobře daří navodit stísněnou atmosféru a vykreslit Roosveltův ostrov něco jako Chánov. Scény ve výtahu nebo v prádelně jsou dostatečně strašidelné, film dává smysl, nemusí si pomáhat nějakými berličkami, ale to je tak všechno. Holčička Ceci je ale supr.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Mám rád horrory. teda pokud ve mně vyvolají to, přoč se na ně koukám - mrazení, strach atakdále. Bohužel takových horrorů je málo, ale tenhle docel ušel. celou dobu jsem byl napnutý, až na trochu přebarvený závěr šlo spíše o náznaky a téma rozpolcenosti hrdinky mně vůbec nenapadlo - celou dobu jsem si říkal - neptej se na cestu traktoristy.... :-) pro mně 70 %

Utajený (2005)

Film se mnohdy táhne, je plný dlouhých statických záběrů, bez velké akce, přesto jsem se celou dobu nezbavil dojmu, že se za chvíli něco stane a já to musím vědět. Přitom se skoro nic nestalo, ale zato, když se jednou za celý film něco stalo, tak to na mně zapůsobilo jako rána kladivem. Hlavní hrdina je úplně obyčejný, zažívá příběh, který se stal asi více lidem, ale ve filmu je to podané velmi přesvědčivě a celou dobu čekáte, co z toho nakonec vyleze. Pak jste chvlku zklamaní, že vlastně nic, ale je to daleko lepčí než nějaká polopatistická scénka.

Krajinka (2000)

Nepovedený pokus o poetické vyprávění nebo spíš jednotlivé příběhy. Ty ale nemají kromě krajiny žádné spojovací prvky a některé nefungují ani jako samostatné povídky-postrádají pointu. Nuda.

Božský Bruce (2003)

Americká moralitka o našem vztahu k bohu, která měla uprostřed filmu docela zábavný scény, který by ale asi bez božského Jima tak nefungovaly. Posledních 20 minut bych ocenil nulou-na melodramata a vyrábění "poselství" jsou prostě amíci machři.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Nebýt ve filmu Johny Depp, kterýho mám opravdu rád, tak bych dal klidně *. To že je to lepší než typický hollywoodská akční produkce neznamená, že tomu hned dám 80. Připomínalo mi to Černého Korzára, u toho jsem se bavil, ale to mi bylo 14 let :-)

40 let panic (2005)

Opravdu typická americká slátanina, která má možná dobrý nápad, ale když se režisér snaží roztáhnout ho do víc jak dvou hodin, tak se to nedá vydržet. Film funguje jenom na dialozích a ty jsou někdy pro Čechy nepochopitelné, takže je to ještě víc o ničem. Ani ten hlavní panic nebyl kdovíjak zajímavý herec.