Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární

Recenze (1 399)

Temné vody (2005)

Filmu se poměrně dobře daří navodit stísněnou atmosféru a vykreslit Roosveltův ostrov něco jako Chánov. Scény ve výtahu nebo v prádelně jsou dostatečně strašidelné, film dává smysl, nemusí si pomáhat nějakými berličkami, ale to je tak všechno. Holčička Ceci je ale supr.

plakát

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Mám rád horrory. teda pokud ve mně vyvolají to, přoč se na ně koukám - mrazení, strach atakdále. Bohužel takových horrorů je málo, ale tenhle docel ušel. celou dobu jsem byl napnutý, až na trochu přebarvený závěr šlo spíše o náznaky a téma rozpolcenosti hrdinky mně vůbec nenapadlo - celou dobu jsem si říkal - neptej se na cestu traktoristy.... :-) pro mně 70 %

Utajený (2005)

Film se mnohdy táhne, je plný dlouhých statických záběrů, bez velké akce, přesto jsem se celou dobu nezbavil dojmu, že se za chvíli něco stane a já to musím vědět. Přitom se skoro nic nestalo, ale zato, když se jednou za celý film něco stalo, tak to na mně zapůsobilo jako rána kladivem. Hlavní hrdina je úplně obyčejný, zažívá příběh, který se stal asi více lidem, ale ve filmu je to podané velmi přesvědčivě a celou dobu čekáte, co z toho nakonec vyleze. Pak jste chvlku zklamaní, že vlastně nic, ale je to daleko lepčí než nějaká polopatistická scénka.

Krajinka (2000)

Nepovedený pokus o poetické vyprávění nebo spíš jednotlivé příběhy. Ty ale nemají kromě krajiny žádné spojovací prvky a některé nefungují ani jako samostatné povídky-postrádají pointu. Nuda.

Božský Bruce (2003)

Americká moralitka o našem vztahu k bohu, která měla uprostřed filmu docela zábavný scény, který by ale asi bez božského Jima tak nefungovaly. Posledních 20 minut bych ocenil nulou-na melodramata a vyrábění "poselství" jsou prostě amíci machři.

plakát

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Nebýt ve filmu Johny Depp, kterýho mám opravdu rád, tak bych dal klidně *. To že je to lepší než typický hollywoodská akční produkce neznamená, že tomu hned dám 80. Připomínalo mi to Černého Korzára, u toho jsem se bavil, ale to mi bylo 14 let :-)

40 let panic (2005)

Opravdu typická americká slátanina, která má možná dobrý nápad, ale když se režisér snaží roztáhnout ho do víc jak dvou hodin, tak se to nedá vydržet. Film funguje jenom na dialozích a ty jsou někdy pro Čechy nepochopitelné, takže je to ještě víc o ničem. Ani ten hlavní panic nebyl kdovíjak zajímavý herec.

plakát

Nebohá paní Pomsta (2005)

Mám rád korejské filmy pro jejich kombinaci poetiky a brutality, i když se v nich někdy ztrácím. To se mi třeba stalo u Oldboye, kterýho sem úplně nepobral a protože sem ho viděl jenom jednou, některý věci mi zůstaly utajeny. Pomsta je daleko jednodušší, naladil jsem mozek na největší frekvenci, naštěstí nebylo potřeba. Děj se dá udržet i s občasnými flashbacky. Téma je zajímavé, syrové, zpracování supr a u některých scén mi běhal hodně mráz po zádech. Absolutní 100.

plakát

Kráska v nesnázích (2006)

Těším se na každý Hřebejkův film a i když Kráska v nesnázích nedosahuje kvalit jeho předchozích filmů, opět jsem se bavil. Humoru je tam pomálu, o to silněji si člověk uvědomí, jaký můžou některý lidi bejt svině. Schmitzer je skvělej, potěšila mě Aňa Geislerová, která mi třeba v Želarech připadla hodně prkenná a tady působila přirozeně. Občas se film vleče. Nesedla mi hudba, Radůziny vstupy působily spíš jako propagace na její koncert a i ústředního motivu tam bylo nějak moc. Pro mě 70 %