I Wanna Hold Your Hand (1978)

Hodně příjemné, jednak jsem zavzpomínal na populární brouky a jejich písničky, jednak jsem se párkrát docela dobře pobavil, co všechno byly holky (a kluk) schopný udělat pro shlédnutí svých idolů. Ze začátku chvilku trvalo, než se všechny postavy představily a udělal jsem si v nich pořádek, ale pak už to jelo až do konce v duchu největších hitů Beatles.

Co kdybychom žili společně? (2011)

Těšil jsem se, ze se po tomhle filmu začnu těšit na stáří, ale akorát jsem se od začátku těšil na konec. To že měla být komedie? Ani náhodou. Ale ani jako nic jiného by to nefungovalo.

Hra na lásku (2012)

Prvních 15 minut nuda v baru, potom 15 minut přejezd taxíkem a z toho 10 minut poslouchání schránky v telefonu. No a pak 10 rozhovor staříka o ničem. No a potom jsem to vzdal...

Únos Heinekena (2011)

Do poloviny filmu běželo vše hladce, mělo to spád a napětí, po osvobození Heinekena se to trochu zadrhlo a tempo výrazně zpomalilo. Chápu ale, že to mělo smysl, protože bylo nutné Heinekenovi dát čas na přemýšlení o životě, který před tím vedl. Takže člověk v sobě najednou musel přehodit výhybku z klasické kriminálky až na psychologické drama. Ale zvládnout se to dá a námět je tak zajímavý, že jsem těch 20 minut navíc ochoten filmu odpustit.

Jméno (2012)

Po zhruba půlhodině jsem to chtěl vypnout, protože mi neskutečně lezl na nervy manžel paní domácí s jeho levicovo intelektuálními názory a bál jsem se, že to tak bude pokračovat až do konce. Naštěstí jsem byl líný vstát a dočkal se konce, protože potom se ke slovu dostaly také ostatní postavy a "normální" život a začalo to být hodně zajímavé. Nikdo na nikom nenechal nit suchou a pokrytectví, egoismus a arogance stříkaly pěkně na všechny strany.

Senzační prázdniny (1967)

Jeden z nejhorších Funesových filmů, pro mně i jedna z nejhorších komedií, které jsem za posledních pár let viděl. kromě Funese mi všichni herci připadli jako by nikdy v ničem nehráli a totálně to pohřbil opravdu strašný dabing (až na Filipovskýho). Za duo F+F dávám 2 hvězdy.

Pták z nebes (2011)

No koukat se na to dalo, ale nechápu, proč bláznivá knihovnice neustále otravuje chlápka a když se konečně dočká, tak chce zmizet, kvůli jedný kritický příhodě. Taky mi vadilo, že všechny důležité postavy vedly řeči, které si nedovedu v reálném životě představit, že by mohl někdo vypustit z úst.

Zběsilost (1972)

Pro mně zatím nejlepší Hitchcockův film. Ani nevím proč, asi pro dokonale vykreslenou atmosféru Anglie 70. let a několik nezapomenutelných scének - hledání špendlíku v náklaďáku s bramborami a všechny s inspektorem a jeho manželkou při jídle. Proti očekávání to nebyla jen vydařená kriminálka, ale chvílemi i výtečná černá komedie.

Večírek (1968)

Až do příchodu slona na scénu to bylo místy velmi zábavné, ale také chvílemi nudné. Poté, co slon nastoupil a začaly se dít všechny ty bláznivé věci, večírek i film dostaly rychlejší spád a srandy tam byl daleko větší kopec. Za ten konec přidávám tedy jednu hvězdu navíc.

Láska všemi deseti (2012)

Koho by napadlo, že se dá natočit komedie o rychlopsaní? Francouze ano a byla to docela zábava. Taková jemná, francouzská, proložená občasnými vážnými scénami, které moc nerušily. Bylo jasné, jak to skončí, ale mně to nevadilo, ba naopak. Hlavním hrdinům to moc pěkně klapalo od samého začátku.