Vyšehrad: Fylm (2022)

Čekal jsem spatlaný průšvih ala Prezident Blaník a ono nakonec ne. Jasně že to není velký umění, ale čék se pobaví a jede to stále na vlně seriálu. Tak 70%. -sledováno na totálně přelidněné projekci KINOBusu a publikum se spolu se mnou bavilo-.

Děti ze Síria (1984) (seriál)

Jeden z mála pozitivních dopadů paměti naprd: pamatujete si 2-3 detaily(a ještě blbě) a koukáte na to znova jako na nový seriál :) Jasně, triky jsou jednodušší, výkony mírně prkenné, dabing ("dobrý den místo dobré ráno") mohl být lepší....ale jako děti jsme tyhle hnidopichárny nevnímaly a napínavý a strašidelný seriál si prostě užívaly. Pro mě - jasně i díky nostalgii - ****. P.S.1 mate mě letopočet výroby, MCMLXXIV mi vychází jako 1974, protinožci tvrdí že 1984. :) P.S.2 CSFD hlásí rok výroby 1984-2021, že by nejdéle točený seriál všech dob? :)

Pouhá formalita (1994)

**** za vynikajici film, famozniho Depardieu a velmi dobre hrajiciho Romana. 4 jen proto, ze jsem tu pointu nepochopil. Za cas zkouknu znovu a pak snad uz pribyde i ta 5. Vynikajici vec! Pripomelo mi to nemensi pecku Svedek.

Bílá nemoc (1937)

Jednoho až děsí, jak nadčasové to je.

Agent beze jména (1988) (seriál)

Vyloženě povedený "agentsky film". Trvá 2x90min a přesto se člověk ani chvíli nenudí. Takhle má vypadat správný agentský film, protože o tom agentstvi bylo a je. Není to žádná dobrodružná jízda nezničitelných rambů a nezničitelných automatů na zabíjení. Žádná poloblbosti s pompézníma megaefektama, které svou imbecilitou člověka vyloženě překvapují(kde asi na veřejnosti, kdekoliv na světě, si může agent pochodovat po městě, dělat hromady mrtvol, kde vybuchují auta a po policii ani stopy...). Je to o lidech podivného charakteru, kteří se chovají civilně normálně a nenápadně tak že o nich nikdo neví a rozhodně nevytváří na procházce městem mraky mrtvol jako by se nechumelilo. Akcema a výbuchama nabitá "pecka" s Damonem na tohle to prostě nemá ani omylem. Ale chápu že někomu, kdo paří 16h denně RPGčka a film bez digitálních monstrefektů ho nezaujme, to může vidět jinak. Marná snaha, stále platí "čím větší cypovina, tím víc megaefektů - a naopak. Trochu mi tam neseděl Chamberlain, ale to už je jen bezvýznamný detail osobního charakteru, na kvalitě filmu to neubírá.

Le Mans '66 (2019)

Tak tohle bylo fakt milé překvapení. Čekal jsem film kde to namachrovaní a neohrožení borci amíci, za spektakulárních efektních prostřihů, zase někomu natřou a ono v reálu ne, byť se jedná o soupeření s E.F. Film má spád, i přes hrůzně vypadající dlouhou stopáž se nezačnete ve filmu ani na chvíli nudit. Dobře zahrané. A pokud jste na rozdíl ode mne "auťák" tak dáte filmu rovných *****. P.S. Ale mezi námi - stejně stojím na straně Enza Ferrariho, protože to byl závodník a muž který něco vytvořil, narozdíl od toho balíkovatýho synka Forda II. I ta scéna ze závodu, kdy Ford odlétne vrtulníkem za komentáře E.F., je všeříkající. Je hezké že to v tom filmu v podstatě i říkají - pro Enza byl "možná že rovným kolegou" Ford I, ale rozhodně ne nějaký synek/chrlič aut pro balíky který k autu "odspoda" nikdy nečichnul. Bandu jeho manažerů nevyjímaje. Tak a teď si jdu prostudovat web jak moc se to liší od skutečnosti...

Vybíjená (2004)

Jednohubka a neuveritlna blbost. A to je na tom prave to dobry. Stiller by se fakt musel snazil aby se mu podarilo vylozene zklamat.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Film a námět z kterého by se dalo vytřískat víc, mnohem víc,odpustit si u hlavní postavy "snící hrdinské představy ztroskotance". Nebylo by to něco objevného, něco podobného už jsme určitě někde viděli, ale při dobrém zpracování a vynechání výše zmiňovaných nesmyslů velmi příjemný film na 85-90%. Takhle tak 70%, díky CSFD ***(4* si vyhrazuju na vyloženě parádní filmy). Prvních 30-40 minut o ničem(a tak sotva na 1 *) je ovšem potřeba přežít(a že to jde ztuha), pak se to konečně rozjede a člověk je odměněn příjemným filmem. Chce to jen vydržet... Tak po dalším zhlédnutí nakonec přecijen 4 ****

Vítejte u Ch'tisů (2008)

Po dlouhé době milé překvapení z Francie, vyložená pohodovka.