Velká šestka (2014)

Zase jednou kurva dobrej animáč! Disney jede! :) 100%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Upřímně čekal jsem od toho víc. Jistě je to první část, ale i tak to bylo o něco slabší než první a druhý díl. Děj se nám velice zamotává a občas jsem měl i problém orientovat se. V tomto díle se zaměřujeme hlavně na emoce a city. Zápletka Jennifer s Joshem nám stále více a více houstne. Myslím si, že v druhé části se to vyhrotí do uplného emočního vyšťavení. Ale tak musíme dbát na to, jak autorka sepsala knihu, že? :) Napětí mezi Kapitolem a Kraji je pořádně vyhrocené a v druhé části se máme na co těšit. A doufám, že taky bude stát za to! Tento díl byl taková mezi vsuvka a dávám 70%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Senzace! Druhý díl nám krásně zamotal děj. Je ještě lepší než první a to se moc často nestává, aby bylo pokračování lepší než první díl. V tomto díle nám zápletka houstne a přidáváme na ostrosti jak her tak i příběhu. Rozpočet už je o něco vyšší a také je to znát. Efekty jsou ještě lepší a obsazení také. Jennifer je úžasná a spolu s Joshem jim to náramně dupe. Zkrátka všechno do sebe zapadá a film nenudí ba naopak rozjasní tváře lidí, kteří mají rádi akci s trochou romance. 90% P.S. Konec mě dost překvapil a už se těším na Sílu Vzdoru!

Hunger Games (2012)

Hunger Games jsou krásnou podívanou. Dlouho jsem otálel a nemohl se rozhodnout jestli se podívat nebo ne. Nakonec jsem se tedy podíval a jsem velice mile překvapen. Tento díl vás uvede do děje a seznámí s okolnostmi na které se musíte připravit. Začátek je sice trochu chaotický, ale průběžně se děj ustálí až dojde do zdárného konce. Obsazení v čele s charismatickou Jennifer Lawrence je výborné a dohromady spolupracuje parádně. Vzhledem k tomu, že má film celkem "malý" rozpočet jsou efekty a podívaná skvělé. Děj se krásně rozvíjí a máme tu i romantickou zápletku, která tomu dodá ten správný nádech. Celkově vzato jsem velice potěšen a dávám 80%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nádhera! Hrozně moc sem rád, že sem mohl zase vidět "staré" X-meny. A všichni spolu dohromady? Bomba! Skvělé pokračování First Class, které upoutá do křesla a jede takovou rychlostí, jako by jste seděli v Lamborghini. Obsazení suprové, všichni si náramně sedli a výborně spolupracovali. Děj se vyvíjí pomaleji, ale za to detailně, nesmí se zapomenout ani na jednu maličkost. Akce je spíše vedlejší (důraz je na emoce, drama, napětí), ale když na ní dojde, má to grády! Moc se mi líbilo jak se prolínali oba děje. Minulost s budoucností. Zkrátka toto pokračování se neskutečně vydařilo a hltal jsem to vším. 100% P.S. Hrozně se mi líbila ta mutantka co házela ty růžové koule a vytvářela tak portály. Super schopnost, velice užitečná.. :)

Noe (2014)

Takže, sem z toho docela rozčarovaný.. Vizuálně = výborná práce, příběh = zachovaný, obsazení = skvělé, výkony herců = bravurní, ALE z celého filmu nemám ten správný pocit.. Zkrátka mi to asi tolik nesedlo, neboť je to hrozně chaotické. Ze začátku fajn, ale poslední hodinka je slátanina psychodrama s obsahem vhodným nejméně od 15ti let, ROZHODNĚ ne od 12ti tedy. Myslím si, že by 13ti leté děti neměli vidět, jak chce Russell Crowe zabít malá batolátka.. Tohle měl režisér zvážit trochu lépe. No, tedy celkově z toho mám hodně smíšené pocity, ale myslím si, že se to režisérovi v celku povedlo a dávám 65%

Hercules (2014)

Skvěle natočené. Příběh je předpokládaný, ale tomu se u těhle filmů bohužel nejde moc vyhnout. Do role Hercula si nedokážu představit nikoho jiného než The Rocka.. Dobré béčko, které mě zaujalo a užil jsem si ho. Souboje byly super a moc se mi líbilo vycvičení rolníků a sedláků na profi armádu. Efekty super a celkově se to myslím povedlo. Takže těch 75% :) P.S. docela dobrý zvrat v ději, který jsem opravdu nečekal..

Úsvit planety opic (2014)

Takže, na předchozí díl to prostě nemělo. Předchozí díl (jak už sem četl i u některých jiných komentářů) byl udělaný tak, že hlavní roli hrál příběh (který byl úžasný) a vedlejší roli hrály triky. V tomto díle je to udělané uplně naopak. A díky tomu jsem musel odebrat jednu hvězdu. Štve mě, že si to vzal na starost jiný režisér, neboť Ruprtovi Wyattovi to neskutečně sedlo a stvořil vynikající velkofilm s krásným příběhem a důrazem na emoce. Tento díl byl poněkud slabší. Jiní herci, efekty doplněné příběhem, no prostě mi to přišlo trošku odfláknuté. Samozřejmě byli tam i super scény, jako například, když se malé opičátko seznamovalo s lidmi atd..Několikrát mi dokázaly některé scény vykouzlit úsměv na tváři. Hrozně se mi líbil Caesar jako charakter samotný. Režisér z něj utvořil něco jako vzor pro všechny a hrozně se mi to líbilo. Myslím, že by z něj měl respekt i King Kong :) A můžeme zde vidět i to, že nejen lidé jsou "svině", ale může se to stát i mezi opicemi. Prostě tento díl mě nepotěšil jako ten před ním a proto dávám 80%

Zrození Planety opic (2011)

Skvělé! Nečekal jsem, že by to mohlo být až takhle super.. Krásný příběh o opici Caesarovi, který se díky léku dostane na vyšší inteligentní úroveň než jakákoliv jiná opice. Dopomůže mu k tomu jeho opatrovník Will (James Franco). Jsou spolu dokonalý, jako otec a syn. Film mě vtáhl a propustil až při závěrečných titulcích. Výborně natočené, super obsazení a hlavně prostě krásný příběh. Jsem velice zvědav na Úsvit planety opic. 100%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Epický závěr celé trilogie. Po Pánu prstenů jsem zase uchvácen až k extázi. 3 díl jsem si náramně užil a vtáhl mě zcela do svého děje. Navázali jsme přesně tam, kde jsme skončili ve druhém díle a Jackson to dotáhl až do konce, který byl mimochodem dost smutný a emocionální. Děj se posouval velice rychle a ani vteřina nebyla nudná. Bitva byla neskutečně epická a měl jsem při ní husí kůži až v zadku! Nejlepší byli elfíci s jejich lučištníky a nádhernou zlatavou zbrojí. Trpaslíci měli super taktiku a díky tomu je nebylo snadné porazit. No a klasicky, skřeti utřeli a mysleli si, že díky své početní převaze vyhrajou. Zkrátka 3 díl byl takový jaký jsem očekával a moc mě mrzí, že dobrodružství ve Středozemi končí.. Můžeme jen doufat, že se Jackson pustí do Silmarilionu. 100%