Vstaň a padni (2019)

Příjemná hořkosladká komedie se suchým humorem, který nesedne každému, mě zrovna sedla - 70%

1-800-Hot-Nite (2022)

Sociální drama, které chvílemi přechází lehce do thrilleru. Snímek vypráví o životě dospívajících dětí z ulice a sleduje mladíka, který se snaží utéct policistovi a sociální pracovnici po zatčení otce. Tvůrci asi chtěli zaujmout názvem, ale ten je ve výsledku trochu zavádějící, i když slečna z horké linky, na kterou mladíci volají, svou úlohu ve filmu přeci jen sehrála. 60%

Skin: A History of Nudity in the Movies (2020)

Tento snímek mapuje nahotu v kinematografii, její cenzuru a kontroverzi od počátku filmového průmyslu až po současnost, přičemž se soustředí především na Hollywood. Filmy mě baví a dokument o filmech mě dokáže potěšit. Bylo zajímavé sledovat vývoj během času. Poznat filmový pravěk, či zavzpomínat si na starší filmy. Bohužel snímek na mě působil nedotaženě a místy jako změť střihů. 60%

Cesta ven (2022) (seriál)

Seriál má zajímavé momenty a nápady, ale chvílemi je rozvleklý, nesmyslně slátaný a hloupý (a to i s přihlédnutím na mysteriózní fiktivní tématiku). Seriál bych přirovnal ke směsi Ztraceni a Živí mrtví. Hororové prvky jsou spíš v první sérii, u druhé bych je z popisku vynechal.

Cesta ven - Série 1 (2022) (série)

První řada seriálu má zajímavé momenty a nápady, ale chvílemi je rozvleklá, nesmyslně slátaná a hloupá (a to i s přihlédnutím na mysteriózní fiktivní tématiku). Seriál bych přirovnal ke směsi Ztraceni a Živí mrtví. 65%

Finestkind (2023)

Příjemný pozvolný film, který vybočuje od osvědčených (a většinou dost ohraných) hollywoodských vzorců a ubírá se svou cestou. Zápletka je sice krimi, ale spíš bych film řadil do kategorie drama, ačkoliv lehce osciluje mezi jiným žánry a o to víc vybočuje ze známých vzorců. Nejspíš nenadchne davy, ale své diváky si bezesporu najde. 70%

Beavis and Butt-Head Do the Universe (2022)

Film navazuje na svého předchůdce Beavis and Butt-Head Do America z devadesátých let. Trochu na škodu opakuje některé žerty, a tak zopakuji i já svou recenzi: "Nenáročná, naprosto ujetá, přízemní (přesto ne vždy hloupá) satirická zábava o dvou naprosto vymaštěných puberťácích, jejichž inteligence odpovídá tomu, že myslí penisem." Oceňuji méně iritující dabing, ale přesto hodnotím o něco níže. 65%

Beavis a Butt-head dobývají Ameriku (1996)

Nenáročná, naprosto ujetá, přízemní (přesto ne vždy hloupá) satirická zábava o dvou naprosto vymaštěných puberťácích, jejichž inteligence odpovídá tomu, že myslí penisem. Na škodu mi přišel iritující dabing (v originálním znění). 70%

Three Months (2022)

Současný Hollywood se často snaží vnucovat divákům pocit, že černý gay byl bez povšimnutí přijímán Viktoriánskou společností. Nebylo tomu tak a není tomu tak dosud ani v USA, na což tento snímek jemně poukazuje z pohledu postav procházejících si turbulentním dospíváním. Vydařené drama okořeněné suchým (lehce britským) humorem 70%

Gatlopp (2022)

Zaujala mě hlavní zápletka shodná s vynikající klasikou Jumanji, která byla zrecyklována před dvaceti lety v nepříliš úspěšné Zathuře a v nedávných o něco vydařenějších předělávkách s Dwaynem Johnsonem. Ale tento snímek jde hodně jiným směrem - hra je jen jakýmsi prostředníkem k odkrytí tajemství mezi čtveřicí kamarádů. Přijatelná nenáročná jednohubka, které přičítám k dobru krátkou stopáž - 50%