Rychle a zběsile 5 (2011)

Rychle a zběsile (1-4) pro mne byly vždy (některé více, některé méně) průměrné filmy s rychlými auty - něco pro méně náročné odreagování. Pětka se ovšem vymanila ze zběsile vyjetých kolejí svých předchůdců. Nabídla značně chytřejší děj říznutý gangsterka typu Italian Job (promyšlený zločin, jak jednoduše zbohatnout, jenže... pak se objeví komplikace... a nějaké to překvapení pro diváka) - pro tohle mám trochu slabost. Skutečně jsem byl mile překvapen, hlavně potom co jsem od filmu žádný zázrak nečekal.

Čistá práce (2008)

Dokonale naplánovaný zločin, jak jednoduše zbohatnout. Jenže pak se objeví nečekaná komplikace, trocha intrik a slušný propletenec je na světě. Filmy à la Italian Job a Ocean's Eleven to je prostě "můj šálek čaje" především, když se k tomu přidá trocha britského humoru (hlášky jako "Jsou to absolutně profesionální zločinci", po scénce s termálním vrtákem). Pro mě byl tento snímek dobře namíchaným koktejlem toho, co mám rád. Ideální zábava, když mám chuť na trochu méně náročný film.

Ocelová pěst (2011)

Příliš předvídatelný (řekl bych místy prvoplánový) film, Shawn Levy se příliš nevymanil z hollywoodského stereotypu a tímto filmem pro mne nevystoupil z řad průměrných "výrobců" filmů (Levy by měl asi raději zůstat u svých komedii). Ocelová pěst aneb (rodinný) film o robotech - trochu jsem měl pocit, že někdo vsadil na popularitu Transformers (lehce mixlých s Rockym Balbou). Pár slušných scén, sem tam nějaký slušný efekt, dobrá hudba a skvělý tanec s robotem - bohužel dobrý film potřebuje více. Rodinný film, který se drží průměru a zaslouží si maximálně 70%.

Spiknutí: Echelon (2009)

Oproti filmu Oko dravce mnohem méně přesvědčivé (bohužel nejen v děravosti scénáře, ale do jisté míry i změna charakteru nebo názoru postav bez větší příčiny apod.) a vzhledem k žánru by větší tah taky neuškodil. Když se pokusím odprostit od srovnání s filmem Oko dravce, pak bych hodnotil 50%.

Počátek (2010)

Dobrý film, ale recenzemi přechválený - byl až příliš propagován jako "super-inteligentní" film a v kině jsem pak byl poměrně zklamán. Zklamání bylo možná umocněno bezprostřednímu srovnání s Prokletým ostrovem. Výhoda počátku je jeho lepší stravitelnost i běžným divákem, ale právě opravdová hloubka (a nemyslím teď hloubku snů) mi u filmu chyběla. Kdyby si nehráli na rádoby náročný film, udělali by podle mne lépe. 75%.

Starý páky (2009)

Žádný geniální film nečekejte. Jde spíš o jednodušší komedii ideální pro nenáročné odreagování. Skoro průměrný film (50%). Povyšuje jej ovšem jeho herecké obsazení a slušný humor, který (většinou) není zbytečně laciný a hlavně není vulgární nebo fekální (což se dnes už jen málo vidí). Takže se přikloním ke 3 hvězdičkám.

Vzorec pro vraždu (2002)

Líbilo se mi skvělé vykreslení postav obou chlapců – opravdu dobře odehrané postavy. Poměrně zajímavý a bezesporu napínavý děj. Řekl bych i docela nadprůměrný film (70%). Bohužel mě docela zklamal závěr, takže mě převod hodnocení z procent na 3 hvězdičky mrzet nebude. Pokud se chystáte se na film teprve podívat, raději nečtěte můj komentář dál. Vražda promyšlená do nejmenších detailů a nenapadlo by je sundat si prsten?? Mám rád překvapivý závěr, ale nesmí to být za každou cenu.