• Fantasy

Barbar Conan (2011)

Hebké dlaně, decentně opálená šíje, odhalené rameno a vlasy vonící po kokosu. To se mi vybaví pod projekcí Barbara Conana. A teď k filmu. Samé nudné bitky, hlavy bez těl, kýble krve, nulová story a hodně špatné placaté 3D.

Zakletý v čase (2009)

Představte si sebe, že nevíte kdy, možná právě teď zmizíte a objevíte se nazí bůhví kde. A to jste si ráčili pořídit ženu a dítě. Uplyne nějakej čas (týden, měsíc, deset let), blik a jste zase zpátky. A tenhle nepředvídatelnej stav se pořád opakuje. Drahá polovička může s Vámi jen těžko plánovat budoucnost. Kde je nějaká zodpovědnost, nesobeckost? Beru, že mezipartnerská chemie je mocná síla, ale tohle přiohnutí přeromantizováného vztahu je nechutné. Henry měl hned na začátku nechat Clare žít svůj život a sám si prohnat hlavu kulkou, nebo se opít do bezvědomí a už se z něj neprobrat /žluťáckej zkracovač času/.

Transformers 3 (2011)

Yep, žádná pauza, žádnej kompromis, třista z místa, Bay do pere do plnejch od začátku až do konce. Citlivky si připraví blinkací pytlíky. 3,5*

Hanna (2011)

Povedená filmová exhihibice. Exhibice pro životem znuděné intelektuály.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Když se ufon nepokouší kolonizovat planetu, nebo mu aspoň nesvítí prst, je to h**** emzák. Navíc tahle vesmírná kreatura má vlastnosti spíš člověčí, ni exot ni zábava. 2,5*

X-Men: První třída (2011)

McAvoy, Fassbender, Bacon první třída, zbytek druhá liga. Některé genetické hříčky přírody střídaly strany jak laciné prostituky, aniž by byla vysvětlena jejich motivace. Vadil mi i nesmyslnej vertikální let Blackbirda (jak jsem se ale dočet, x-soudruzi stroj modifikovali, v tom případě by animátoři zasloužili dostat přes držku). Hlavně Vaughn se nedokáže pořádně odvázat a s emocemi zbytečně škudlí. Film se nikdy nedostane do kulervoucích komiksových obrátek.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Po osmi letech se mi konečně podařilo dostihnout Loď Jejího Veličenstva Surprise. Stálo to za to, skvělá výprava. Russell se pro role obhroublých charismatických hrdinů prostě narodil.

Zvuk hluku (2010)

Líbezná balada o hudebních kreativcích.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Emotionally free, bez legrace, bez akce, bez napětí, bez atmosféry. Jack Sparrow zrovna dvakrát neperlí, s divokou Angelicou jako by si nevěděl rady. Nějaký to šimrání obstarává lehce bizarní minirománek "Boží sardinky". Stopáž zbytečně přifouknutá, viděna placatá verze. Zimmer je klasik, ale přeci jen by to chtělo oživit už něčím novým.