Dítě Bridget Jonesové (2016)

Scenár Emma Thompson - to hovorí za všetko! Nespomínam si na jedinú scénu, pri ktorej by som sa aspoň pousmial, a to som videl film včera. Na hranici trapnosti a odpadu.

Středa 4:45 (2015)

Náladová, vizuálne nabúšená, nastajlovaná gangsterka, ktorá má vďaka hudbe ako od Vangelisa, odrazom čočky v obraze a nezaostreným fokusom niekedy až snovú atmosféru. K záverečnému "mexican standoff" na streche - tak ten patrí medzi špičku nielen gréckej scény.

Příchozí (2016)

Na hodine angliny pošlite profáka viete kam, miesto toho angažujte Ejmy a Džeremája, naučia vás spíkovať aj keby ste boli z planéty H153*JB/SE+!

Riphagen (2016)

Zaujímavé, že si Holanďania zvolili takýto pohľad na svoju temnú minulosť. A verím tomu, že podobných Riphagenov by ste cez WW2 našli kopec aj u nás. Výborný a presvedčivý výkon herca v hlavnej úlohe.

Stan Against Evil (2016) (seriál)

Nebyť Johna C. McGinleyho (ktorý mi tu trochu pripomínal Ala Bundyho) prvú (a najskôr asi aj poslednú) season ani nedopozerám. Naopak jeho filmovú dcéru Denise by som najradšej zaživa stiahol z kože - tak drbnutý a na nervy vám lezúci charakter som už dávno nevidel. Toto porovnávať s Ashom nemá absolútne zmysel - všetko naprd - zápletka, efekty, masky, humor, proste všetko. Zbohom Willard's Mill!

Snowden (2016)

Vadil mi maximálne jednostranný pohľad na celú záležitosť. Snowden je čistý ako ľalia, dobráčisko od kostí a vládne agentúry tá najväčšia špinavosť pod slnkom. Neveril som, že ma film bude baviť, ale v Stoneových rukách (ako podobne vo Wall Street) je predostretá téma podaná zrozumiteľne.

Neon Demon (2016)

Reklama na Vitanu je duchaplnejšia, jediné plusko za hudbu.

Odvrácená strana měsíce (2015)

Cesta do hlubin právnikovy duše... poctivé 3*, plusko je za soundtrack (tým nemyslým nejaké hitovky - nečakajte! - dotvára creepy atmosféru).

Ouija: Zrození zla (2016)

Rozhodne lepšie ako jednotka. Pohľady cez ouija ukazovátko boli inovatívne a fakt scary.

The Monster (2016)

Bryanovi Strangers patria medzi moje obľúbené horory, ale Monster sa k nim nepridá. Fajnovo budovanú atmosféru tu totiž podkopávajú sociálno-psychologické flashbacky v tých najzaujímavejších pasážach. Za všetko hovorí scéna s odťahovákom, pri ktorej odrazu skočíte do hádky o pivo, wtf?! (dúfam a dá sa predpokladať, že na Fanedit.org sa po čase objaví zostrihaná verzia, bez takýchto bŕzd). Ďalšou nie zrovna výhrou bol vzhľad tvora. Je síce pekné, že sa tvorcovia neuchýlili k digitálnemu sajrajtu, ale keby monštru ešte svietili oči, myslel by som si, že pozerám pokračovanie CH.U.D. z roku Pána 1984.