Defendor (2009)

Očekával jsem komedii,na základě traileru,přičemž jsem dostal odlehčené drama. Veškeré komické situce jsou v traileru,ale Woody hraje skvěle a díky stopáži to rychle utíká. Pobaví,člověk se zamyslí nad tím, že udělat něco zvláštního chce opravdu pořádný kus kuráže! Hodnocení: 70%

Quantum of Solace (2008)

Vždy jsem měl rád "starého" Jamese Bonda. Ovšem čím jsem starší tím více mám v oblibě ne Supermany ale obyčejné,i když skvěle vycvičené chlapy jako Bourne nebo právě nový J.B. Věřím, že někomu může vadit nově nastolený trend, ale mě osobně se líbí. Akce velmi dobrá, trocha filosofování nad životem a láskou, dobrá režie a celkový spád. Pro mě jen o něco horší než Casino Royale.

Symptom Pandorum (2009)

Začátek opravdu velmi slušný, divák neví co se děje a proč. Postupem času začne zjišťovat co se stalo. Atmosféra velmi hustá, ovšem mutanti mi přišli takoví nemastní,neslaní. Další postavy mě k srdci vůbec nepřirostli,bylo mi jedno jestli je sežerou nebo ne,což je škoda. Černoch v potápěčském obleku byl uplně mimo mísu... Kdyby ubylo několik nelogičností, více atmosféry a méně honiček hodnotil bych 4*. Takto musím dát slušné 3*. Bavil jsem se....

REC (2007)

Velmi slušný nízkorozpočtový španělský horror natočený stylem "home video". Herci hrají velmi slušně, atmosféra skvělá, lekačky fungují, vynikající závěr. Nebýt občasného extrémě dementního chování postav a hysterického ječení hlavní hrdinky neváhal bych jít na maximální hodnocení! S takovou dávám pěkné *****.

Avatar (2009)

V prvé řadě bych chtěl všem zde zůčastněným kteří dali 3* říct, že asi uplně nechápou význam filmu který zhlédli. Hledat nějaký složitý příběh a hluboké filosofování ve filmu, který je takovou pohádkou pro dospělé je jako hledat ve filmech Tarantina lásku! Tento film je jeden z nejlepších filmů všech dob,ať z pohledu vizuálního (no.1) tak z pohledu zábavy (TOP 5). Pokud chcete koukat na nějaký intelektuální film tak si pusťte něco od Almodóvara ! ! ! Celých 162 minut jsem si užil na 110% a vyvolalo to ve mě spoustu emocí,což se drtivé většině filmů nestane. Nic jiného než 5* si toto veledílo nezaslouží. Cameron je PAN režisér a Horton je PAN skladatel. A že je to malinko ekologická egitka...no a co! Je to bohužel pravda :-(.

Strážci - Watchmen (2009)

Zajímavý způsobem natočený comics. Po vizuální stránce nádhera,skvělé filtry,spomalovačky ,prostřihy,pěkná dávka surovosti a cynismu. Ovšem bez děje který by se odvíjel srozumitelným způsobem. Dlouhé proluky vyplňované debatováním o ničem. Zbytečně zdlouhavé,moralizující... Dávám 3* za vzhled a odvahu :-).

Wrestler (2008)

Velmi dobré 4* sportovní drama.Celý film táhne Rourke,vypadá neuvěřitelně spuchle a vyžile. A hraje to tak skvěle že sem mu to opravdu věřil a držel pěsti ať Ajatolláha porazí nebo ho aspoň v ringu neklepne.

Andělé a démoni (2009)

Řekl bych to takto...nenadchne ani neurazí. Celý příběh je trošku vycucaný z paty a člověk je ochoten mu uvěřit. Vadilo mi že i když má hlavní hrdina pokaždé hodinu na zjištění dalšího místa vraždy kardinála dorazí vždy teprve 2 minuty před celou a jen sleduje další smrt. Jinak by to asi ani nešlo... Příjemně mě překvapil uplný závěr s odhalením hlavního padoucha.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Velmi dobrá komedie plná drsného a vulgárního humoru ovšem podaného s grázií že ani sex Hřebce a Kelly není nechutný :-D. Nebýt trapně romantického konce dal bych 5*.