Arx

Arx

Tomáš Budík

okres Písek

• 27.7.2012  22:46

Velký finále je tady. A opravdu stojí za to? Z pohledu porovnání s předchozím dílem, musím jako většina uznat, že druhý díl byl zkrátka lepší. Když bych ale hodnotil film samostatně jako takový bez ohledu na předchozí díl, dávám jasných 5 hvězdiček. Nolan opět natočil velkolepé dílo, které dokáže i přes svojí přešvihnutou stopáž nenudit. Nutno podotknout, že se mi více ale líbily první dvě třetiny filmu a závěr už na mě působil příliš natahovaně a myslím, že šel natočit mnohem svižněji. Je také paradoxní, že přestože jdeme na film o Batmanovi, tak coby postavy jsou záporáci zajímavější. Nejdříve Joker a teď Christopher Bane. Jeho postava zahraná Tomem Hardy je naprosto dokonalá. Musím podotknout, že poslední postava která mě ve filmu, kdy tak dostala byl právě Joker. Kdykoliv totiž Bane vstoupil na plátno, doslova jsem nedýchal a políval mě studený pot. Ta postava je zkrátka "chodící smrt" a je naprosto brilantně vsazená. Klobouk dolů pane Nolan, opět jste mě dostal. Filmu by slušel lepší scénář, více jednoduchosti a méně megalomanství ale tak už to prostě u Nolana a takového projektu bývá. 90%

• 15.6.2012  12:22
    Hranaři (2011)

Nejhorší český film za poslední roky. Víc není třeba dodávat. Hvězdičku dávám pouze za herecké výkony, hlavně Jiřího Langmajera a Saši Rašilova.

• 10.1.2012  00:31
    Moneyball (2011)

Dojat a neuvěřitelně spokojen. Tento film je naprostý balzám na duši. Nemusíte být fanda baseballu, to co vás dostane je precizní výsledek tohoto díla. Režie, scénář, každá věta v tomto filmu má svůj smysl. A Brad Pitt. Někdo tady citoval, že zahrál jako Bůh. Ano, Brad Pitt zahrál jako Bůh!!!

• 16.10.2011  23:05
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Skvěle napsané dialogy a hlavně přítomnost Karla Rodena táhne tento projekt na seriálovou špičku. 80%

• 7.9.2011  22:22

Neurazí ani nenadchne. Sympatická dvojice v hlavní roli ale s absolutně neoriginálním příběhem. 60%

• 9.8.2011  07:43

Jedna z nejstravitelnějších komedií s Cameron Diaz. Role zlatokopky jí opravdu sedí :-) 70%

• 8.8.2011  19:07

Mám stejný problém jako uživatel Viperblade :-)) 95%

• 7.8.2011  12:50

Spíše zklamání. Za kladné stránky snímku si zaslouží pochvalu hlavně pěkné zpracování, práce s kamerou, efekty. Místy mi to dost připomínalo Pána Prstenů, což rozhodně není mínus. Peníze vložené do tohoto závěrečného snímku jsou rozhodně vidět. Mínusem tohoto filmu je pod všemi těmi penězi přílišná odcizelost. Musím se přiznat, přestože jsem pravidelný divák kouzelníkovy série tak, že bych byl ke konci našponováný a měl strach o hlavní postavy, to rozhodně ne. Vrcholem toho všeho byl závěrečný proslov jedné z vedlejších postav, kdy se Voldemort zmočnuje Bradavic a kouzelníci přecházejí na jeho stranu. Tohle mě rozhodně k slzám nedojme. Poslední Harry Potter tedy ve finále působí jako kvalitní filmové zpracování ale pro mě bez duše a bez jakéhokoliv důvodu podívat se to podruhé. 70%

• 7.8.2011  12:42
    Blesk (2011)

Neurazí, nenadchne. Zkrátka film na jedno podívání, který splní svůj účel. Pokud ale nemáte Stathama moc v lásce tak se tomuto snímku spíše vyhněte. Nic zajímavějšího už v něm totiž nenajdete. 60%

• 12.7.2011  15:40

Tak tohle jednoduše nemá chybu!!! 100%

• 31.5.2011  09:30
    Obhájce (2011)

Matthewa životní role !!! 90%

• 20.5.2011  10:16

Výborná oddychovka s kterou jsem opravdu neměl žádný problém. 108 minut skvěle uteklo, sympatické herecké duo, které nikdy nenudí ale samozřejmě pořád jde o snímek do škatulky lehce nadprůměrných romantických komedií jaké máme možnost vidět 5x do měsíce. Po shlédnutí vyšumí do hodiny ale peněz za lístek určitě litovat nebudete. 60%

• 20.5.2011  10:12
    Box (2009)

Velmi originální thriller. Matně si vzpomínám, aby mě nějaký film takhle zaujal a děsil a při sledování jsem byl jak na trní. Film má neuvěřitelnou atmosféru, kostýmy, postavy jsou snad všechny divné a děsivé a to se mi líbí. Atmosféra a pocity, které jsem měl během a po shlédnutí mi připomínaly filmy Osvícení od Kubricka a 12 Opic od Gilliama. Bohužel film je od druhé půlky tak překombinován, přeplácán až to vážně přestává být normální. Na tomto filmu je to neuvěřitelná škoda, protože každému je hned od začátku jasné, že tenhle snímek rozhodně nepatři do škatule typických sci-fi filmů, které máme možnost vidět 100x do roka. Ve výsledku tedy naprosto nevyužitý potenciál ale i tak má svoje kvality a minimálně 3 hvězdičky si zaslouží.

• 17.5.2011  11:55

Vynikající pokračování ovšem podle mě trošku nadhodnocené. Nemůžu si pomoct ale mě coby fanouška téhle série tam prostě chybělo víc aut, víc nádherných ženských (když nepočítám krásnou Gal Gadot) víc toho díky čemu se tahle série dostala tam kam je. A to hlavně díky prvnímu dílu, který je pořád v mých očích nejlepší a zřejmě nebude nikdy překonán. Líbí se mi, že se v tomhle dílu sešla stará dobrá parta z jedničky, nelíbí se mi až přílišná podoba s Dannyho parťáky. To plánování loupeže je až moc podobné a několikrát ohrané, přestože chápu že je to asi cool. Další u mě problém je The Rock. V Kráčející skále jsem s ním neměl absolutně žádný problém a jde o super béčkový film ale tady je The Rock tak topornej, že to snad i úplný lajk pozná. Nevěřím mu jediné slovo a přijde mi, že je tam jen kvůli tomu, že má svaly a je známej. Jinak snad tomu nemám co příliš vytknout. Nechci rozhodně aby tento komentář vyzněl negativně. Film je to opravdu kvalitní a uvědomuju si, že to mohlo dopadnout dááááleko hůř ale u mě tomu pořád něco chybělo a první díl je opět nepřekonán. Třeba to vyjde příště :-))

• 15.4.2011  14:21

Přestože nejsem fanoušek Harryho Pottera a přečetl jsem pouze první díl, tak předchozí filmová zpracování se mi moc líbily ale dokud jsem neměl možnost shlédnout tento film. Po první hodně povedené scéně a průměrné první hodince, přejde film do stavu totální nudy. Jednotlivé scény jsou tak zdlouhavé, jako například pobyt v lese v druhé polovině filmu. Copak to nejde trochu zkrátit? Chápu, že je problém vždycky přepsat tak obsáhlou knížku do filmového zpracování a člověk musí mít pořád pocit, že tam něco chybí a je toho málo ale tohle rozhodně šlo lépe vyřešit. Těch 150 minut je doslova nudně děsivých a to je to jen první část. David Yates tedy rozhodně zklamal. Tento film je jen bezduché pokračování, které má za úkol jediné - vydělat co nejvíc peněz a to se jistě podaří. Tento film, byť je kvalitou nejhorší ze všech tak rozhodně to nelze říct o výdělcích a dokonalým P.R. Všude plakáty, dokonce i v hlavních zprávách na naší televizi na to běží upoutávka. Každý to musí vidět a já se jen směju těm, kteří za to svoje peníze utratili. Já se totiž chodím do kina nerad nudit! 30%

• 8.3.2011  19:50

Totální nářez!!! Tenhle film nemá chybu a můžu jen litovat, že jsem na něm nebyl v kině a neviděl tu dokonalost 3D a úchvatný hudební doprovod pod taktovkou Daft Punk. Tenhle soundtrack mi asi bude hučet v hlavě pěkně dlouho :-) 90%

• 28.2.2011  12:45

Další typicky samoúčelová Oscarová záležitost u které je jasné, že ji všichni kritici zbaští a dají ji svůj hlas. Tím nechci nijak devalvovat výkony tvůrců a hlavních postav. Colin Firth, Geofrey Rush zahráli opravdu Oscarově ale zkrátka jako celek je Králova řeč jen luxusní jednohubka, u které se člověk skvěle pobaví ale už jí víckrát neochutná. 85%

• 25.1.2011  22:15

Nářez!!! 90%

• 25.1.2011  15:46

Vynikající drama, které pro mě navíc táhne geniální soundtrack. Shlédnuto 4x a film tak putuje do mé TOP10.

• 22.12.2010  19:21

Excelentní a ohromující drama, které mi v závěrečné půl hodině totálně sebralo dech a já jen koukal a koukal. Neuvěřitelně strhující a hlavně výborně zahraná role v podání Natalie Portman a Vincenta Cassela. Aronofsky opět nezklamal a jeho rukopis typický pro Requiem pro sen je zde cítit v každém záběru. Do toho všeho samozřejmě stále hrající symfonie z Labutího jezera, která dokonale brnká na nervy. Na druhou stranu musím říct, že tento film je přesně ten typ na který se už divák podruhé nejspíš nepodívá. 90% ale stále je pro Aronofskyho nejlepší dílo Fontána, která mi přišla dokonale originální a jejíž depresivní soundtrack mě i dnes dostává do kolen. Black Swan je pro mě až moc podobný Requiem pro sen. Nezbývá než ale opět uznale pokývnout Aronofskymu. Vynikající!!!

• 14.12.2010  22:00

Geniální seriál s dokonalým scénářem a působivou atmosférou Ameriky z 20.let. Nejde jinak, než hltat každičkou větu, každou scénu tohoto vynikajícího díla. Na seriálu je skutečně znát práce zkušených režisérů v čele s Martinem Scorsesem a scénáristický rukopis Terence Wintera, kterého známe jistě ve spojení se ságou o Rodině Sopránů. Nemám cokoliv co Impériu vytknout. Dokonce i obsazení Stevea Buscemiho do hlavní role se ukázalo jako velice promyšlený tah. Zapomeňte na jeho předchozí role trapných zkrachovalců nebo pedofilů(Con Air). Steve Buscemi je charismatický ďábel a já doslova hltám a těším se na každou jeho větu. Impérium je dokonalé po všech stránkách. Skládá se z 12ti dílů, je ale potřeba vyzdvihnout, že ne všechny jsou bezchybné (paradoxně první díl mi přišel nejhorší a jeho první vysvětlovací polovina mě příliš nebavila) ale jako celek je Impérium vynikající kinematografický počin z produkce HBO. 99%

• 3.12.2010  13:17

Jeden z nejlepších Willisův filmů.

• 31.10.2010  15:47
    Američan (2010)

Vynikající drama s charismatickým Clooneym, kde lehce slabý příběh zachraňuje vynikající režie. 80%

• 14.10.2010  11:32

Resident Evila jsem měl vždycky rád ale toto pokračování je jen přehlídka 3D efektů. Velké zklamání!

• 9.10.2010  23:18
    Počátek (2010)

Nadávejte mi, pranýřujte mě ale počátek mi až tak nesedl. Jeho kvalitu a zpracování nelze zpochybňovat. Konec konců, točí to Christopher Nolan ale tenhle film pro mě nemá absolutně žádnou duši. Půlka postav mi byla naprosto ukradená a až zbytečně se tlačilo na pilu ke konci filmu. Pořád muselo něco vybuchovat, svištět vzduchem a ke konci místo aby to všechno gradovalo, tak to spíš padalo do průměru. Navíc Nolan narozdíl od Temnýho rytíře příliš dobře nezvládl akční scény. Byly zmatené, nepřehledné. DiCaprio ale všechno zachraňuje. I přesto to hodnotím pozitivně za velmi dobrý napád ale je to pro mě trochu zklamání. Chtěl jsem druhý Matrix, to ale nevyšlo. 85%

• 9.10.2010  23:13
    Kajínek (2010)

Na český film velmi nadstandardní. Petr Jákl velmi mile překvapil a to co sliboval tak opravdu splnil. Klobouk dolů 80%

• 9.10.2010  23:12
    Na nože! (TV pořad) (2010)

Pro mě originálni a musím se přiznat že po prvním dílu se mi to dokonce více zamlouvalo jak Ano, šéfe. S přibývajícími díly už ale kvalita velmi rychle klesá, začíná to být ohrané, půlka kuchařů naprosto nesympatická a celé mi to přijde tak trochu uměle vytvořené. Pohlreich navíc začíná už i na můj vkus až příliš machrovat a přejídá se mi. 60%

• 9.10.2010  23:09

Sly si může mnout ruce. Film vydělává, líbí se a snad nám přichystá další pokračování. Já si ho určitě nenechám ujít. Příjemně strávených 100 minut ve společnosti toho nejlepšího na čem sme většina z nás včetně mě vyrostla.

• 9.10.2010  23:07

Naprosto neškodný filmový kousek, který si užijete ale po shlédnutí ještě rychleji zapomenete. Cruise je ale pořád dobrej :-)

• 9.10.2010  23:06
    Skečbar (TV pořad) (2010)

Na Zdeňka jsem se opravdu moc těšil. Vždycky jsem ho měl rád a jeho humor se mi líbil. Po shlédnutí prvního dílu, mi to ale přišlo trochu jako nuda a i na Zdeňka dost jednoduchý a místy i trapné. Pro mě velké zklamání.