Dumbo (2019)

Až příliš pohádkové a "vyměklé" na pana Burtona. Neurazí, nenadchne.

Aquaman (2018)

Není to špatné ale na můj vkus mohla být stopáž o něco kratší. Poslední půl hodinku místo čekání na velké finále jsem spíše trpěl a netrpělivě sledoval hodinky. Za mě jednou stačilo.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Výborná letní pohodovka, která krásně plyne a baví od začátku do konce. Tom Cruise přesvědčivý a je vidět, že mu role sedí. 85%

Dunkerk (2017)

Technická dokonalost, kterou sráží absence příběhu a větších individualit. Režisér se na konci snaží vyvolat v divákovi emoce, ale moc se to nedaří. Příště tam dát víc srdíčka a bude to opět Nolanova dokonalost. 80%

Pasažéři (2016)

Napínavé a velice milé. Já jsem byl spokojen, dávám hvězdičkové maximum a doporučuji naprosto každému! 90%

John Wick 2 (2017)

Jízda od první minuty. Pro mě ještě lepší než jednička a jeden z nejlepších akčňáků poslední doby. 122 minut uteklo, že ani nevím jak!

Mumie (2017)

Trailer působil zajímavě, Toma mám rád a říkal jsem si že jeho účast spolu s Kurtzmanem, bude jedna velká jízda. Bohužel to se vyplnilo pouze z části. Mumie se snaží hrát si na hororový snímek ale ve finále je to spíše k smíchu a zhruba po celkem zajímavé první půl hodině, jsem si už jen zbytek filmu říkal, děláte si ze mě "prdel? Hloupé, nepromyšlené, neoriginální, nudné, spoustu scén působí opravdu směsně, nechci tu házet spoilery ale tohle je vážně slabota. Filmu by prospělo více vážnosti, nemíchat komedii a horor dohromady, lepší a hlavně promyšlený scénář a rozhodně i úplně jiný konec. Deformace Russella Crowea to už byl totální vrchol trapnosti. Myslím, že Tomovi role v takovémto béčku prostě nesluší a šlápnul vedle. Za mě 40% a v roce 2017, jednoznačné umístění v TOP3 toho nejhoršího. Škoda :-(

Spojenci (2016)

Dokonalé, nemám slov!

Rozpolcený (2016)

Nepamatuji si, že bych ještě tři dny po návstěvě kina měl film pořád v hlavě. Tenhle film je něco, co jen tak neuvidíte. Žádné zdlouhavé oťukávání, hned od prvních minut se film rozjede a tempo graduje po celou dobu. Závěrečnou půl hodinu jsem se skutečně bál (a to u filmů typu Kruh, V zajetí démobů spíše usínám) a vnímal jsem jen film a tlukot mého srdce. Film je kombinace dokonalého řemesla a zároveň něčeho totálně zvráceného. James McAvoy hraje jako bůh a bezpochyby sem pasuje. Po filmu jsem si říkal, že tohle už bylo přeci jen trochu moc ale zkrátka, film má kvalitu a až na pár chybiček, nemůžu jinak. 90%

La La Land (2016)

Ojedinělý film. První polovina je hodně muzikálová. Všechno tančí, zpívá, bliká, dobře se na to kouká ale přesto jsem balancoval někde mezi uměním a nudou. Hold nejsem úplně muzikálový typ. Film ale pozvolna dospěje do příjemné, na dialogy velmi chytré druhé poloviny, ze které přímo srší romantika a cit. Ústřední dvojici to náramně sluší a svým charismatem vás prostě baví a vy už jen nehnutě sedíte a užíváte si tu nádheru aby vás pak závěrečná 15 minutovka totálně "dodělala" a vy spokojeně se slzičkou v oku odcházíte ze sálu. Jo, tenhle film si toho Oscara zaslouží ;) 95%