Tenkrát v Americe (1984)

Mafiánská klasika, kterou bych se nebál posadit vedle geniální trilogie Kmotr. K filmu až na jeho hodně dlouhou stopáž nemám jakýkoliv výhrad.

25. hodina (2002)

Edward Norton je prostě Edward Norton. Nemohu si pomoct ale obsazením tohoto herce v jakémkoliv filmu z něj udělá nadprůměrný snímek. Ani u 25 hodiny tomu není jinak. Skvěle natočené drama o posledních dnech před cestou do vězení je dokonale zrežirováno s vynikajicím scénářem. Spojení Norton a 5 hvězdiček opět dokonale sedí.

Velký útěk (1963)

Kvalitní film se podle mě pozná, že přestože jeho stopáž o mnoho přesahuje 2 hodiny, tak i vás ani na sekundu nenudí a je stále něčím zajímavý. Každého takového filmu si moc vážím a po dnešku i filmu Velký útěk. Snímku nelze nic vytknout. Steve McQueen je zkrátka nezaměnitelný. 95%

Wanted (2008)

Svižná a hlavně zábavná podívaná se sexy Angelinou a skvělým Jamesem McAvoyem. Na reálnost zapomente. Film se snaží hlavně bavit a být cool. Velmi dobře se mu to ale daří a tak u mě jasné 4 hvězdičky. 80%

Spoušť (2005)

Velice průměrný film na který se stojí podívat hlavně kvůli krásné Anne Hathaway. Ve filmu jsou sice dobré a zajímavé momenty ale jinak jde spíše o zbytečný film na který 5 minut po projekci zapomenete.

Carlitova cesta (1993)

Spolu se Zjizvenou tváří nejlepší De Palmův film s hereckým koncertem v podání Al Pacina. K tomuto filmu se nemá cenu moc rozepisovat jelikož vše podstatné již bylo řečeno. Řeknu pouze tři slova. Naprosto famózní film.

Torque: Ohnivá kola (2004)

Hvězdičku za rychlý motorky a sexy slečny. Jeden z velkých aspirantů na odpad. Torque má štěstí, že sem taky trochu motorkář :-) . Jinak by byl odpad opravdu na místě.

Friends: The Stuff You've Never Seen (2001) (pořad)

Jediný seriál, který ani po 10 letech neztrací nic ze své originality a vždycky se na něj v nudě můžu spolehnout.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Pod zdánlivě lacinou komedií s ohraným příběhem o módě se skrývá nadprůměrný snímek s výborným scénářem, režií a kvalitními herci v podání drsné a zásadové Meryl Streep a mladičké novinářce Anne Hathaway. Ďábel nosí pradu mě velmi mile překvapil. Od filmu jsem absolutně nic nečekal. Chtěl jsem nenáročnou tříhvězdičkovou komedii ale nakonec se z toho stala 110 minutová svižná zábava, která utekla jako voda. Na 5 to sice není ale každopádně palec nahoru a po zásluze 4 hvězdičky.

Absolvent (1967)

Film, který je naprosto poprávu umístěn jak v žebřičku ČSFD, tak i IMDB. Spolu s RainManem další vynikající Hoffmanův film. Jeho téměř první velká filmová role a hned takovýto unikátní filmařský kousek ve kterém se naprosto famózně zhostil role mladého studenta v romantické komedii. Velký dík samozřejmě patří i Miku Nicholsovi, který po právu získal Oscara za režii a tímto filmem nastartoval Hoffmanovu hvězdnou kariéru. K filmu nelze dodat nic jiného, než jen ho každému doporučit ke shlédnutí.

Časové pásmo bylo změněno