U2 3D (2007) (koncert)

Strhující a dechberoucí zážitek. U2 mají divákovi opravdu co nabídnout. Režisér tohoto snímku zvládl dokonale kompozici jednotlivých skladeb. Rychlé a pomalé písně jsou spolu výborně sladěny a tvoří jeden neopakovatelný celek. Při písních One nebo With or Without You mi doslova mrazilo zádech a nevěřícně jsem koukal na plátno. Tohle v běžném kině zkrátka nezažijete. Intenzivní zážitek, který se vyrovná asi jako kdybyste sečetli filmy Transformers a Temný rytíř dohromady. U2 3D je snímek na který se vyplatí zajít víckrát. Stojí to za to.

Saw 5 (2008)

Pořád to samé znova a znova. 5 díl určitě není nejhorší ale s prvním a druhým dílem už nemá kvalitou nic společného. 50%

Quantum of Solace (2008)

Brilantní. Do kina jsem po celkem vlažných recenzích šel s pocitem, že uvidím další průměrný příběh o agentu 007. Mé obavy se ale nevyplnili a v kině jsem měl možnost shlédnout pro mě jeden z nejlepších dílů od dob Seana Conneryho. Daniel Craig je opravdu Mr. Bond. Britský elegán - nástupce Pierce Brosnana, který mě osobně v jeho posledních filmech připadal, že jeho hlavním úkolem je každých 5 minut se světácky uculit do kamery. Daniel Craig vytvořil úplně nový rozměr Bondovských sérií, který mi opravdu sedí a na kterýkoliv další film usedávám do křesla v kině. Za zmínku určitě stojí i překrásná Olga Kurylenko, která ale nedostala ve filmu tolik prostoru. Výborný je rovněž scénář. Je skvěle napsaný a filmová stopáž 106 minut uteče jako voda. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Jestli se o nějakém filmu dá říct, že je podhodnocený pak právě tento. Hodnocení kolem 70% je neskutečně málo za takovouto stylovou podívanou. 95%. A Bond Song? Excelentní....

Tropická bouře (2008)

Ben Stiller mě konečně přesvědčil nejen o svém hereckém ale také režijním talentu. Na film Tropická bouře se dobře kouká a je v něm spoustu scén při kterých sem se skutečně popadal smíchy. Musím se ale přiznat že ke konci filmu mě přepadla nuda a to snímek není zrovna z těch nejdelších. Hodně jsem váhal mezi 3 nebo 4 hvězdičkami. Když ale vemu v potaz, že na film bych se už asi nikdy nepodíval, dávám nakonec pouze 3. U tohoto filmu mi tak trochu sedí dodatek: Film o ničem a poněkud zbytečný. 60%

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen opět na výbornou. Z filmu Vicky Cristina Barcelona srší na všechny strany láska k filmovému řemeslu. Sympatičtí a hlavně kvalitní herci, uvolněná atmosféra při exkurzi po Barcelónských památkách, výborné dialogy a v neposlední řadě také povedený scénář dělají z filmu skvělý filmový zážitek na který se vyplatí zajít do kina. Bardem opět charismatický, Scarlett to konečně po čase v novém filmu sluší a Penelope? Ta je přímo stvořená do tohoto filmu. Je vidět, že má v žilách španělský temperament a její hysterické herecké výstupy jsou dokonalé. U mě 90%

Pan tělocvikář (2007)

První film v kterém mi Stifler nevadil a nechoval jako prase z Prciček. Billy Bob Thorton rovněž velmi dobrý. Co naplat když se ale režie ujme naprosto nezkušený režisér a spolu s průmerným scénářem se postupně stává z filmu jedna velká nuda. Přitom první třetina filmu mě opravdu bavila. Škoda. 40%

O život (2007)

Nejsem nijak předpojat narozdíl od jiných k Vojtovi Kotkovi ale ono se na to vážně nedá dívat :-)

Umírající zvíře (2008)

Citlivé drama se skvělou režií a velmi dobrými herci. Škoda průměrného scénáře a trochu zbytečně natažené stopáže. Penelope Cruz jako vždy nádherná a postupně ji opravdu přicházím na chuť. Není divu, když ji vidím v tomto měsíci už podruhé v hlavní roli a po dokonalém výkonu ve Vicky Cristina Barcelona přijde toto srdceryvné drama. 70%.. Už by to opravdu chtělo zavést 10 hvězdiček aby se ušetřilo zbytečného zaokrouhlování.

Oko dravce (2008)

Oko dravce je lehce nadprůměrný thriller, který těží hlavně z obsazení Shii LaBeoufa. Talentovaný herec na plátně vyzařuje kolem sebe hvězdnou auru a filmové plátno ožívá s jeho příchodem. D.J.Caruso mě ale trochu zklamal. Po v mých očích velmi zdarilé Disturbii a také s rozpočtem který na tento film dostal jsem přeci jen čekal trochu víc. Místy jsou efekty hodně nepřehledné a i když se nás snaží stále držet v napětí sérií výbuchů a automobilových honiček tak se mu to příliš nedaří. Caruso zkrátka natočil průměrný thriller na který se dobře kouká ale který o třídu výš zvedá hlavně hvězdný Shia Labeouf.

Babylon A.D. (2008)

Dvě hvězdičky za vizuální efekty a hlavně Vina Diesela. Bez něj by tento film byl na tom mnohem hůř. Škoda. Do půlky mě to celkem i bavilo.