Oprávněné vraždy (2008)

Tenhle film je dokonalou ukázkou toho že i když ve filmu hrají doslova mistři hereckého umění tak se špatným scénářem a režií se zkrátka zázraky dělat nedají.

Golfový sen (2005)

Jeden z nejlepších filmů o golfu se sympatickým Shiou LaBeoufem. Pohodový film, který zahřeje u srdce.

Úhel pohledu (2008)

Svižně natočený thriller, který dokáže velmi dobře vtáhnout do děje. 90 minutová stopáž uteče jako voda a nudu u tohoto snímku určitě nepoznáte. Trochu mě překvapuje výsledné hodnocení 70%, které je podle mě hodně podhodnocené. Pete Travis si dal se snímkem opravdu záležet a pro mě je Úhel pohledu velkým překvapením. 90%

Holka z předměstí (2007)

Příjemný romantický film, který v mých očích nezapadl do klasických kýčovitých komedií z USA. Na film se celkem dobře kouká a ústřední dvojice je velmi sympatická.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Další majstrštyk Davida Lynche, který hlavně ocení jeho skalní fanoušci. Já se za něj tak trochu považuji a u mě jde o velice dobrý filmový zážitek. Na Lynchovy filmy existují vždy dva úhly pohledu. Jeden je, že jde o naprostou slátaninu, která stojí na nepochopitelném příběhu a která nemá normálnímu divákovi co nabídnout. Druhý pohled je víceméně umělecký. Žádný jiný režisér nemá ve světe filmu svůj osobitější rukopis. Na obou pohledech něco je a i já se občas přistihnu, že se při sledování některého z jeho filmů (Mullholand Drive, Lost Highway, Twin Peaks) zaobírám otázkou "proč vlastně se na takovou blbost dívám??". Pak ale přijde scéna, která mě naprosto ohromí a z které mi ještě hodinu po pomyšlení na ní vstávají hrůzou a obdivem všechny vlasy na hlavě. A právě v tu chvíli přichází Lynchovo kouzlo a originalita. A na nějaký logický přiběh můžu akorát zapomenout. Na ten se u mistra Lynche nehraje.

96 hodin (2008)

Liam Neeson na stará kolena řádí jako za mlada. 96 hodin je skvěle natočená svižná akce o únosu jeho dcery, kterou se vydá hledat do Paříže. Může se zdát, že jde o otřepaný příběh. Ovšem když se ho ujme Luc Besson spolu se skvělou režií Pierra Morela je skutečně na co se dívat. 90%

Oni (2008)

Spíše tak 3,5 hvězdičky. Strangers je zkrátka klasický, lehce předvídatelný horor, který Vás dokáže vtáhnout děje. A to hlavně díky hereckým výkonům a slušným scénářem. Jakmile ho ale dokoukáte do hodiny na něj zapomenete. I tak lze ale horor doporučit. Svoji úlohu zaujmout velmi dobře splní. Pokud se ale v současnosti rozhodujete jestli jít do kina na Cizince nebo Sirotčinec. S klidnou hlavou vám doporučuji Sirotčinec, který je v provonání s tímto filmem o třídu lepší. 70%

Zlatíčko (2004)

Fámozní herecký koncert Jude Lawa s brilantně napsanými dialogy a velice dobrou režií. Opravdu smekám. Už dlouho mě žádné jiné romatické drama nepobavilo a nezahřálo tak na duši jako právě Alfie. 90%

Drsný časy (2005)

To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90%