Chalupáři (1975) (seriál)

Česká seriálová klasika, která snad nikdy neomrzí.

Vincent (1982)

Temný krátkometrážní film v kterém Tim Burton dokonale ukazuje svůj budoucí filmařský styl.

Střihoruký Edward (1990)

Jeden z nejlepších Burtonovských filmů, v kterém objevil své budoucí "alter ego" Johnnyho Deepa. Jeho role je tu naprosto okouzlující a podmanivá. Velkou pochvalu ale také zaslouží hudební mág Danny Elfman, díky nemuž vládne filmu dokonale strašidelná atmosféra.

Americký gangster (2007)

Tady vůbec není co řešit. Nejlepší mafiánský film od dob Kmotra a Scorseseho Mafiánů. Opět zde dokonale funguje spojení Crowe a Ridley Scott a do toho ještě neuvěřitelně charismatický Denzel Washington, který si roli Franka Lucase naprosto užívá. I když má film přes dvě a půl hodiny, nestávalo se mi jako v poslední době u většiný jiných filmů abych se těšil na konec. Film baví celou dobu a mě nezbývá něž dát jasných 5 hvězdiček. P.S. Už dlouho se mi nestalo abych šel dvakrát do kina na stejný film.

Jak moc mě miluješ? (2005)

Tenhle film by se neměl jmenovat Combien tu maimes ale Monica Bellucci. Film jako takový je spíš průměrný ale Monica se svým hříšným tělem z něj dělá pětihvězdičkový zažitek na který se dá koukat pořád. Monica zde v hlavní roli dokázala zkloubit dohromady ženskou něžnost ale zároveň hříšnou ďáblici. Jedna z nejkrásnějších hereček na světě.

Miluj mě, prosím (2004)

Úchvatné romantické drama se zajimavou zápletkou a hlavně excelentními hereckými výkony v podání Diane Kruger a Joshe Hartnetta.

Těžká váha (2005)

Jeden z nejlepších boxerských filmů a Russel Crowe ve své životní roli. Výborné. Nemám, co bych víc dodal.

Okno do dvora (1954)

Pro mě nejlepší Hitchcockův film. Lepší než Ptáci nebo Psycho.

Opustit Las Vegas (1995)

Mistrovský výkon Nicolase Cage v roli trosky závislé na alkoholu. Jeho nejlepší herecký výkon za něhož právem získal Oscara.

Requiem za sen (2000)

Hodně silné a depresivní drama o drogách. Dokonalý a ojedinělý film s naprosto špičkovými hereckými výkony, a ta hudba!!! Ty smyčcové kvartety naprosto podtrhují depresivitu tohoto snímku. Na jedno zhlédnutí dokonalý film ale podruhý už bych to asi nevydejchal :-))))