Sejmi je všechny (2007)

Hodně dobrá a hlavně zábavná akční řežba, která je tak trochu parodií na současné akční filmy ale u které se opravdu královsky pobavíte. Clive Owen coby drsňák Smith si svou roli užívá a spolu s Monicou Bellucci tvoří výbornou akční dvojku. Výborný film na pobavení a odreagování.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Důstojný přechod nejlepšího animáku na filmové plátno. Povinnost pro fandu Simpsonů a určitě skvělý animák pro běžného diváka.

Sirotčinec (2007)

Výborně natočené drama s opravdu místy velmi mrazivou atmosférou. Musím se přiznat, že v určitých chvílích sem skutečně ani nedýchal. Skvěle zahraná role Laury v podání Belén Ruedy. Z filmu je znát rukopis práce Guilerma Del Tora a pokud se Vám líbil Faunův Labyrint, tak i zde nemůžete šlápnout vedle. 90%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce Willis fakt nekecal, když v interview o čtvrtém dílu Smrtonostné pasti prohlásil, že bude minimálně stejně dobrá jako jednička. Bral jsem to samozřejmě jako reklamní kec ale po zhlédnutí čtvrté pasti musím říct, že věděl co řiká! Od Lena Wisemana jsem čekal spíš nějakej průměrnej akční film (Underworld), ale jak je vidět, svojí práci zvládnul na výbornou. Bruce Willis v plné parádě řádí jako za mlada. Nemám co bych dodal.

Stopař (2007)

Hodně slušněj akční thriller, z kterého je hodně cítit spolupráce s Michaelem Bayem. Výborná akční kamera a úchvatné záběry při jízdě krajinou. Výborně tu hraje Sean Bean v roli totálního psychopata a do toho nádherná sexy herečka Sophie Bush. Film má něco kolem 80 minutách, takže se u něj rozhodně nudit nebudete. Budete se bavit ale druhej den už na Stopaře ani nevzpomenete.

Superbad (2007)

Překvapivě zábávná verze prciček, která vsadila na neokoukané herce a typický americký humor a docela se to tvůrcům i daří.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nesnášim muzikály. Ze všech, co jsem kdy viděl mě oslovil pouze Moulin Rouge. I přesto byl Sweeney Todd mým neočekávanějším filmovým kouskem. Pokud se totiž ujme režie Tim Burton, v hlavní roli je Johnny Deep s Helenou Bonham Carter je jasné, že nepůjde o žádný propadák. Musím se ale přiznat, že po první půl hodince jsem ze Sweeneyho moc odvázaný nebyl. Johnny byl sice skvělý ale nějak jsem si nemohl zvyknout na muzikálové podání, které ač tvůrci slibovali, že nepůjde o plnohodnotný muzikál ale spíše o jakousi kombinaci mezi thrillerem a muzikálem, tak mi film tak prostě přišel. V polovině filmu už mě ale Sweeney začal postupně dostávat. Londýnské prostředí je skvěle filmově zpracováno a když Johnny pokaždé chytil do ruky břitvu přestal jsem dýchat. Jako grandiózní bych ale vyzdvihnul hlavně konec filmu. Můj výsledný dojem z filmu zvednul o stupeň výš a utvrdil mě v tom, že Sweeney Todd nezklamal a všechny mé očekávání nakonec splnil. 90%

Šanghajský polibek (2007)

Příjemný film s charismatickým Ken Leungem spolu s mladičkou Hayden Panettiere hvězdou Heroes. Nadprůměrný film, na který se stojí za to podívat.

Tahle země není pro starý (2007)

Pro mě nejlepší film od bratrů Coenů. Tahle země není pro starý hlavně těží z naprosto famózního hereckého výkonu Javier Bardema, který je ve filmu opravdu šíleně strnulý a svojí roli naprosto dokonale zahrál. Na druhou stranu jsem ale viděl tento film po udílení Oscarů, a opravdu nevím jestli je právě tohle film roku. Myslím si, že například u filmu Pokání by byl Oscar v lepších rukou. Což je ale jen můj názor a nikomu ho nevnucuji. I přesto má film ale svojí nezpochybnitelnou kvalitu, atmosféra vás dostane a určitě to není jeden z těch prázdných filmů, jakých se točí zástupy. Shrnuto a podtrženo. Výborný film, kterému toho lze opravdu málo vytknout ale nemusí sednout každému.

Taxi 4 (2007)

To samé jako předchozí díly ale ještě více dementnější.