Dějiny násilí (2005)

Nečekaně zajímavý film s opravdu hodně dobrou zápletkou a překvapivým koncem. Dějiny násilí se mi moc líbily a je to jeden z mála filmů, který mi zůstal v paměti hodně dlouho po shlédnutí a pro mě jeden nejlepší Viggův film.

Drsný časy (2005)

To teda byla jízda. Christian Bale v roli psychicky narušeného mariňáka odvádí na plátně naprosto dokonalý herecký projev. Za zmínku určitě stojí i Freddy Rodriquez, který je Balovou dvojkou ve filmu. To co film zvedá z průměru je jeho skvělý scénář a režie s kterou se David Ayer dokonale vypořádal. Do poloviny filmu jde spíše o lehce nadprůměrnou jízdu ale konec filmu je naprosto nepředvídatelný a nezapadá do škatulky mainstreamových filmů, což velmi oceňuji. Eva Longoria dostala ve filmu velmi málo prostoru ale i tak svojí zvládla velmi dobře. 90%

Dvojčata (2005) (seriál)

Vcelku pohodový seriál o dvouch střelených dvojčátek. Zatímco jedna je panovačná obchodnice, druhá zase slečinka pro každou kravinu. V seriálu hraje i Melanie Griffith, coby jejich seriálová matka. Je to spíše průměrný seriál, ale když Vás přepadne nuda dokáže zpříjemnit chvilky a občas i pobavit.

Golfový sen (2005)

Jeden z nejlepších filmů o golfu se sympatickým Shiou LaBeoufem. Pohodový film, který zahřeje u srdce.

Hostel (2005) odpad!

Nic proti krvavejm hororům. I já se rád podivu na kvalitní horor po kterém mi zamrazí v zádech ale tenhle film je pro mě naprosto něco jinýho. Založit film na bezduchém zabíjení lidí s naprosto primitivním příběhem to je pro mě totální ubohost a neúcta k lidskému životu. Hostel měl v podstatě neuvěřitelnou návštěvnost jen kvůli tři sekundovému titulku na začátku a to " Quentin Tarantino presents". Magická věta, která mě i žádného jiného filmového fanouška nenechá chladným. 95% kámošů co šli na tohle do kina mi řekli: Dělal na tom Tarantino. Takže abych se tu moc nerozkecával.. Doufám, že se Eli Roth aspoň něco od Tarantina přiučí, až spolu přiště budou točit nějakej další film. ODPAD

Invaze (2005) (seriál)

Seriál, který se ze začátku tváří jako kultovní záležitost. První díly jsou hodně napínavý a určitě se při nich nudit nebudete. Nemůžu si pomoct ale s přibývajícíma dílama mi to přišlo všechno o ničem. V seriálu je furt jakýsi podvědomý strach a tajemství například v podobě světel ve vodě. A pro mě už prostě ztrácel dech. 3 hvězdičky si určitě zaslouží ale na víc to u mě neni. Škoda. Bylo to dobře rozjetý.

Jak moc mě miluješ? (2005)

Tenhle film by se neměl jmenovat Combien tu maimes ale Monica Bellucci. Film jako takový je spíš průměrný ale Monica se svým hříšným tělem z něj dělá pětihvězdičkový zažitek na který se dá koukat pořád. Monica zde v hlavní roli dokázala zkloubit dohromady ženskou něžnost ale zároveň hříšnou ďáblici. Jedna z nejkrásnějších hereček na světě.

Království nebeské (2005)

Pro mě je tenhle film propadák a jedno z největších filmových zklamáních. Což je škoda protože od Ridleyho Scotta jsem zvyklý na opravdu kvalitní filmy. Království nebeské mezi ně určitě nepatří.

Kurýr 2 (2005)

Tak trochu nechápu hodnocení výsledné hodnocení Kurýra 2 na CSFD. Ano, film má špatné místy až trapné dialogy. Přišla mi i směšná neprůstřelná blonďatá ďáblice, která se bezpečně dokáže vyhnout každé kulce. O realismu u většiny scén se ani nedá mluvit (odstranění bomby z podvozku auta díky jeřábu nebo letadlo, které ke konci filmu spadne do vody bez jakkýkoliv komplikací). Řeknu Vám jedno. Mě to bylo u tohohle filmu absolutně jedno. Film si na žádnou realitu nehraje a já jsem to od něj ani nečekal. Spíš mě jen mile překvapovalo, co jsou všechno tvůrci filmu vymyslet a natočit. U filmu jsem se vrchovatě bavil už od prvních minut a tempo mi vydrželo až do konce. Dokonce se mi zdá, že mě bavil víc než první díl Kurýra, který pro mě ke konci filmu ztrácel dech. Pokud se tedy chcete u filmu výborně bavit doporučuju tento film. Je to docela nářez.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Ač jsou Letopisy skvěle zpracovány přepadla mě v kině neuvěřitelná nuda a celé mi to přišlo naprosto dětinské. Nic proti pohádkám ale pro mě jsou Letopisy propadák a velké zklamání. A to mě knížka opravdu bavila.