Rambo III (1988)

Důstojné pokračování o Johnu Rambovi, který se tentokrát vydává na záchrannou misi do Afghanistanu. To samé potřetí a už to trochu začíná nudit. I přesto je to ale správná oddechovka s Sly zase září.

Receptář nejen na neděli (1987) (pořad)

Pro kutily a zahrádkáře určitě poučný pořad s užitečnými radami. Ani jedno z nich ale nejsem, takže pro mě naprosto zbytečný pořad.

Wall Street (1987)

Nejlepší film z prostředí New Yorské burzy. Oliver Stone ví, jak diváka upoutat k sedadlu a tak zdánlivě nudný příběh je skvěle zpracován. Michael Douglas opět vynikající a velice přesvědčivý...

Modrý samet (1986)

Lynchovy filmy mam moc rád. Od ostatních se velice liší a je z nich patrný typicky Lynchovský nádech. Modrý samet ač je jedna z nejslavnějších Lynchovek mě ale oproti Mullholand Drive či Lost Highway příliš neoslovil. Postavy mi přišly asi až moc divný a ujetý, že i na Lynche je to už dost. Nechci nijak schazovat hodnocení filmu, protože dokážu pochopit, že pro někoho je to jeden z nejlepších filmů tohoto mistra. Mě ale příliš neoslovil a v určitých momentech mi to trochu přišla i nuda. Herci ale jinak naprosto výborní a bez jakýchkoliv výhrad. Jedna z největších roli Kyla MacLachlana, který je ve filmu přesvědčivý a to samé také psychopatický Dennis Hopper. 70%

Top Gun (1986)

Top Gun je výborná filmová klasika, na kterou se zatraceně dobře kouká. Pro mě vždycky za 5 hvězdiček.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Celkem solidní pokračování slavnějšího předchůdce. A přestože už nedosahuje kvalit Honby za diamantem budete se u něj stejně jako já dobře bavit.

Návrat do budoucnosti (1985)

Vynikající kultovní série od režiséra Forresta Gumpa. Michael J. Fox v životní roli skvěle hraje a skvěle mu sekunduje Christopher Lloyd, který si zde roli doktora "poděse" zahrál na výbornou. Jedna z nejlepších trilogií v které je každý díl, tím nejlepším co lze na obrazovce vidět. Má srdeční záležitost :-)

Rocky IV (1985)

Čtvrtý díl Rockyho je podle mě nejlepší díl, co byl dosud natočen. Velké plus dělá hlavně perfektně zvládnutá hudba, která se nese celým filmem (hlavně při Rockyho tréninku na Sibiři)a filmu dodává jeho jedinečné kouzlo, na které jsme marně čekali od prvního dílu. Při závěrečném souboji v ringu se mnou doslova cloumali emoce a nemohl jsem se ubránit skvělému pocitu z filmu a film si prostě vychutnával. Sylvester nám čtyřkou Rockyho dokazuje, že je nejen skvělý herec ale hlavně pan Režisér.

Tenkrát v Americe (1984)

Mafiánská klasika, kterou bych se nebál posadit vedle geniální trilogie Kmotr. K filmu až na jeho hodně dlouhou stopáž nemám jakýkoliv výhrad.

Veselé Velikonoce (1984)

Pro mě jedna z nejlepších Belmondových komedií s překrásnou Sophie Marceau.