Zjizvená tvář (1983)

Filmový klenot, který i po letech má divákovi, co nabídnout. Al Pacinova životní role a De Palmův nejlepší film. Je třeba ještě něco dodávat? THE WORLD IS YOURS.

Vincent (1982)

Temný krátkometrážní film v kterém Tim Burton dokonale ukazuje svůj budoucí filmařský styl.

Souboj Titánů (1981)

Kdo by neznal tuhle filmovou klasiku o řeckých bájích a mýtech. Na dobu vzniku jsou ve filmu použity velmi dobré efekty a celý film je i poměrně svižně natočen. I v dnešní době má film co nabídnout a zdá, že nikdy nezestárne. Jasné 4 hvězdičky.

Osvícení (1980)

Kultovní horor Stanleyho Kubricka. Filmu naprosto dominuje herecký výkon Jacka Nicholsona. Film i skvěle podporuje hudební doprovod, který vás neustále drží v napětí. K tomu samozřejmě skvělá režie Kubricka.

Šílený Max (1979)

Kultovní scifárna, která z Mela Gibsona udělala hvězdu první velikosti. Jedna z nejslavnějších rolí o šíleném Maxovi, který po zavraždění své rodiny veme spravedlnost do svých rukou. Film jako takový není určitě dokonalý ale můžu se spolehnout, že se jen tak z obrazovek televize neztratí.

Profesionálové (1977) (seriál)

Seriál na který se dá i v dnešní době skvěle koukat a neztrácí nic na své jedinečnosti a kouzlu.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Klasika světové kinematografie, která neztrácí své kouzlo i v dnešní době. To se u moc filmů nestává. Tady není co řešit.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Spolu s Vesničko má středisková a Vrchní, prchni nejlepší české komedie, co kdy byly natočeny. Tenhle film jsem viděl už nejmíň 10x a i přesto neztratil film v mých očích svoje kouzlo a školácký humor.

Rocky (1976)

Dokonalý kultovní snímek z prostředí boxu, který vynesl Sylvestera Stallonea mezi jednoho z největších holywoodských hvězd. Nepřekonaný boxerský klenot se skvělým hudebním doprovodem.

Chalupáři (1975) (seriál)

Česká seriálová klasika, která snad nikdy neomrzí.