Výměna (2008)

Mrazivé drama, které dokáže během pár okamžiků vtáhnout do děje. Clintu Eastwoodovi režisérská židle svědčí a natočil podle mě ještě lepší drama něž Million Dollar Baby. Angelina Jolie zahrála na výbornou a moc bych se divil, kdyby za její výkon nebyla nominována na Oscara. Výměna je poutavé drama u kterého se i přes jeho delší stopáž nudit nebudete. 95%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Jedna z nejlepších seriálových věcí na odreagování. Charlie Sheen Forever! 90%

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pro mě druhý nejlepší díl celé série. David Yates je velkým příslibem do budoucna a jeho kvalitní režie je ze snímku přímo cítit. Výsledný dojem u mě trochu kazí vyšší stopáž, tak jako to bylo i u předchozích. Chápu, že knižní námět by vydal až na 4 hodinový film ale myslím si, že pár zbytečných scén by se i v tomto díle našlo. Stopáž je ale asi jediná výtka tohoto dílu. Film mě bavil a závěrečný souboj s Harrym a Brumbálem je skutečně excelentně natočen. 90%

U2 3D (2007) (koncert)

Strhující a dechberoucí zážitek. U2 mají divákovi opravdu co nabídnout. Režisér tohoto snímku zvládl dokonale kompozici jednotlivých skladeb. Rychlé a pomalé písně jsou spolu výborně sladěny a tvoří jeden neopakovatelný celek. Při písních One nebo With or Without You mi doslova mrazilo zádech a nevěřícně jsem koukal na plátno. Tohle v běžném kině zkrátka nezažijete. Intenzivní zážitek, který se vyrovná asi jako kdybyste sečetli filmy Transformers a Temný rytíř dohromady. U2 3D je snímek na který se vyplatí zajít víckrát. Stojí to za to.

Quantum of Solace (2008)

Brilantní. Do kina jsem po celkem vlažných recenzích šel s pocitem, že uvidím další průměrný příběh o agentu 007. Mé obavy se ale nevyplnili a v kině jsem měl možnost shlédnout pro mě jeden z nejlepších dílů od dob Seana Conneryho. Daniel Craig je opravdu Mr. Bond. Britský elegán - nástupce Pierce Brosnana, který mě osobně v jeho posledních filmech připadal, že jeho hlavním úkolem je každých 5 minut se světácky uculit do kamery. Daniel Craig vytvořil úplně nový rozměr Bondovských sérií, který mi opravdu sedí a na kterýkoliv další film usedávám do křesla v kině. Za zmínku určitě stojí i překrásná Olga Kurylenko, která ale nedostala ve filmu tolik prostoru. Výborný je rovněž scénář. Je skvěle napsaný a filmová stopáž 106 minut uteče jako voda. Nudit se tedy rozhodně nebudete. Jestli se o nějakém filmu dá říct, že je podhodnocený pak právě tento. Hodnocení kolem 70% je neskutečně málo za takovouto stylovou podívanou. 95%. A Bond Song? Excelentní....

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen opět na výbornou. Z filmu Vicky Cristina Barcelona srší na všechny strany láska k filmovému řemeslu. Sympatičtí a hlavně kvalitní herci, uvolněná atmosféra při exkurzi po Barcelónských památkách, výborné dialogy a v neposlední řadě také povedený scénář dělají z filmu skvělý filmový zážitek na který se vyplatí zajít do kina. Bardem opět charismatický, Scarlett to konečně po čase v novém filmu sluší a Penelope? Ta je přímo stvořená do tohoto filmu. Je vidět, že má v žilách španělský temperament a její hysterické herecké výstupy jsou dokonalé. U mě 90%

Golfový sen (2005)

Jeden z nejlepších filmů o golfu se sympatickým Shiou LaBeoufem. Pohodový film, který zahřeje u srdce.

Úhel pohledu (2008)

Svižně natočený thriller, který dokáže velmi dobře vtáhnout do děje. 90 minutová stopáž uteče jako voda a nudu u tohoto snímku určitě nepoznáte. Trochu mě překvapuje výsledné hodnocení 70%, které je podle mě hodně podhodnocené. Pete Travis si dal se snímkem opravdu záležet a pro mě je Úhel pohledu velkým překvapením. 90%

96 hodin (2008)

Liam Neeson na stará kolena řádí jako za mlada. 96 hodin je skvěle natočená svižná akce o únosu jeho dcery, kterou se vydá hledat do Paříže. Může se zdát, že jde o otřepaný příběh. Ovšem když se ho ujme Luc Besson spolu se skvělou režií Pierra Morela je skutečně na co se dívat. 90%