Lost Highway (1997)

Další film od Lynche s jeho typickou režií a jedním z nejoriginálnějším filmovým zpracováním. Stejně jako Mullholand Drive, tak i Lost Highway je hodně komplikovaný snímek, na který si myslím neexistuje jediné rozumné vysvětlení a o jeho konci se dají vést nekonečné dialogy. Pokud se vám ale Lynchův styl líbí a báví vás tajemno a hutná atmosféra typická pro jeho filmy, tak vám ho nelze něž doporučit. I když jsem ho asi jako každý přede mnou ne zcela pochopil, bavil mě a je jedním z nejzajímějších filmů, které lze vidět.

Mulholland Drive (2001)

Film s neuvěřitelně mrazivou atmosféra, která mě v určitých momentech opravdu dostala. Skvělá Lynchova režie, scénář a výborné herecké výkony. Film na který se jen tak nezapomíná. Začínám Lynchově tvorbě opravdu přicházet na chuť.

Hráči (1998)

Výborný film o pokerovém sázení. Matt Damon zahrál opět skvěle.

Osudový dotek (2004)

Konečně po čase film po kterém mi zůstal hřejivý pocit u srdce a který si 5 hvězdičkové hodnocení plně zaslouží. Osudový dotek je jeden z nejlepších sci-fi filmů s orginálním příběhem o změnách minulosti a s výborným scénářem. Z celého filmu bych nevypustil jedinou scénu. Kutcherův nejlepší film. Nádherný film, který lze každému doporučit a svým příběhem nenechá nikoho chladným.

Mlha (2007)

Další zfilmované dílo Stephena Kinga, které když se smíchá s režií Franka Darabonta nemůže dopadnout špatně. Hlavní plusy filmu The Mist jsou v jeho originálním příběhu a hlavně hereckých výkonech. Na druhou stranu mi přišel film poněkud místy zbytečně natahovaný a být zkrácen o 20 minut asi bych u něj ani nedýchal podobně jako u Shawshanku. Takhle mě chvílemi i připadla nuda. Některé záběry mi přišly zbytečné a rovněž některé dialogy. I přesto si ale The Mist v mých očích zaslouží plné hodnocení. Je v něm patrná Kingova atmosféra z knih, kterou mám velmi rád.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Peklo na Zemi to sice není ale i tak sem se u toho celou dobu válel smíchy. Dvojice Parker, Stone si dělá srandu úplně ze všeho. Výborný je hlavně rozhovor s režiséry Shaymalanem a Bayem. U toho už sem opravdu nemoh :-))))

Mechanik (2004)

Opravdu dobře natočené napínavé drama s Christianem Balem. Ten kvůli této roli zhubnul 30 kg a ve filmu je z něho chodící kostra. Na druhou stranu je patrné, že to se svojí rolí myslel opravdu vážně a jeho herecký výkon je takřka dokonalý. Mechanik má navíc dobrý scénář a tak 90 minutová stopáž uteče jako voda.

Tahle země není pro starý (2007)

Pro mě nejlepší film od bratrů Coenů. Tahle země není pro starý hlavně těží z naprosto famózního hereckého výkonu Javier Bardema, který je ve filmu opravdu šíleně strnulý a svojí roli naprosto dokonale zahrál. Na druhou stranu jsem ale viděl tento film po udílení Oscarů, a opravdu nevím jestli je právě tohle film roku. Myslím si, že například u filmu Pokání by byl Oscar v lepších rukou. Což je ale jen můj názor a nikomu ho nevnucuji. I přesto má film ale svojí nezpochybnitelnou kvalitu, atmosféra vás dostane a určitě to není jeden z těch prázdných filmů, jakých se točí zástupy. Shrnuto a podtrženo. Výborný film, kterému toho lze opravdu málo vytknout ale nemusí sednout každému.

Maximální limit (2005)

Sportovní sázení je velice vrtkavá věc. O tom se nás snaží přesvědčit film D.J. Carusa Maximální limit, který je podle mne také jedním z jeho nejlepších. Příjemné drama s výborným hereckým obsazením, které bych doporučil každému, kdo si občas zajde vsadit.