• Krátkometrážní

Purpurový vrch (2015)

Viktoriánská slečna Edith si po velmi podezřelé smrti svého otce vezme velmi podezřelého sira Thomase, který má ještě podezřelejší sestru. On i jeho sestra jsou na první pohled záporáci, na druhý taky a je jasné, že se mají rádi víc než zdrávo. Edith se pak nastěhuje k manželovi do baráku, který jim padá na hlavu. Tu a tam se objeví nějaký bubák, protože bez nich by Edith nedocvaklo, že je s manžílkem a švagrovou něco v nepořádku. Nic objevného, po chvíli si domyslíte, jak to celé skončí. Všichni se od začátku chovají jak idioti, aby bylo hned jasné, co jsou zač. Duchové jsou tu zbytečně, hlavní hrdinka je na zabití. A celé to trvá skoro dvě hodiny. Jediné, co se dá pochválit, je stylizace a kostýmy.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na epizody IV - VI to nemá, ale jinak moc hezké. Potěšil mě návrat starých známých, nováčci jsou taky sympatičtí. Jinak všechno při starém, ale Kylo Ren na Darth Vadera opravdu nemá. Na druhu stranu je fajn, že tam na každém kroku nevyskočilo nějaké šišlavé monstrum (zdravím Jar Jar Binkse) nebo podobné kreatury. Jak vidno, jde to i bez nich. Kdyby tímhle stylem natočili epizody I - III....

Valerie a týden divů (1970)

????? Nemá to hlavu ani patu. Sled hezkých, někdy až kýčovitých záběrů, kde občas vykoukne nějaký tchoř, nebo upír (co to je?), úchylný farář a další divy. Pobíhají tu spoře oděné dámy, v čele se čtrnáctiletou Schallerovou, a dohromady je to těžká nuda. Netuším, jak si to mám přebrat. Ale vracet se k tomu zázraku určitě nebudu.

Usagi Drop (2011) (seriál)

Žádný zázrak. Daikichi se stará o malou holčičku a prožívá trampoty spojené s výchovou malého dítěte...ne tak docela. Malá Rin si nikdy nepostaví hlavu, nikdy nezlobí a Daikichi nikdy neřeší nějaké větší problémy. V práci a všude jinde mu vyjdou vstříc. Několik prvních epizod ještě ujde, ale pak už je každý díl pořád to samé dokola. Kdybych vynechala některou epizodu, tak to ani nepoznám, děj se za celou dobu nikam neposunul. Akorát Daikichi dospěje k závěru, že výchova dětí je nejlepší věc na světě a začne vytrubovat rodičovská moudra. Na můj vkus přehnaně sluníčkové.

Šingeki no kjodžin (2015)

Hrůza. Nejsem si jistá, jestli by hraný film obstál sám o sobě, ale zkuste to srovnat s anime a vyleze z toho odpad. Nevadí mi drobné změny (nejezdí se tu na koních, ale v obrněných autech, ženských titánek si užijeme dost hned na začátku), speciální efekty nejsou z nejlepších, ale to vzal čert. Jenže je utrpení sledovat takhle zkoněné charaktery. A Shikishima je snad vtip?!? Tady mi byli všichni komplet ukradení, co na tom, že je v příští scéně sežere titán. Hudba asi patří k jinému filmu, protože sem se nehodila vůbec. Herecké výkony stály za houby a z děje se stala nesourodá břečka 'akčních' scén. Takže radši zůstanu u seriálu.

Fantastická čtyřka (2015)

Když natočili Fantastickou čtyřku v roce 2005, stálo to za houby. Teď je tu máme zase a znovu to stojí za houby. Úvod k filmu trvá zhruba 45 minut, což znamená, že se vcelku nic neděje. Někdy po padesáté minutě se dočkáme prvního pohledu na superschopnosti, ale nečekejte žádné vyprávění o tom, jak si na ně hrdinové zvykají. Místo toho chvíli řvou o pomoc a pak jsme najednou v době o rok později, kdy všichni ví, jak je využívat. Následuje bitva s padouchem, u které se mi chtělo spát. Potom by tu byl záběr na kráter a závěrečné titulky. (Pardon, málem jsem zapomněla, jak si hezky pojmenovali svůj tým.) Takže je z toho 90 minut nudy, chemie mezi postavami nulová a vyhozené peníze za lístek do kina.

Jak jsem se stal psem (2006)

Nemůžu uvěřit, že téhle ptákovině dávám celé dvě hvězdičky. Na americké žvatlání o rodinných hodnotách jsem už dlouhou dobu alergická, vtipné to taky moc nebylo, až na pár momentů (honička s kočkou, Tim Allen a jeho zmutovaní zvířecí přátelé v autě, závěrečná scéna u soudu). Důvod, proč se na film podívat: Chcete vidět, jak Robert Downey Jr. aportuje.

Planeta pokladů (2002)

Nápad zkombinovat pirátskou klasiku a Star Wars byl asi riskantní, ale vyšlo to. Osvěžující změna po řadě příliš šablonovitých animáků, a tady se to obešlo bez otravných muzikálových čísel. Komické postavičky zůstaly- Morph je roztomilý, ten ukecaný robot už ne. Ale jinak nemám, co bych vytkla. Kdyby Disney chtěl dělat pohádky takhle, bylo by to lepší než teď. A je docela smutné, že Treasure Planet byl propadák, zatímco blbost jako Frozen byl takový hit.

Battle Royale (2000)

Co to sakra bylo? Dvouhodinová šílenost, kde pro hektolitry krve nevidím pointu. A co teprve ten konec. Prostě nechápu.