• Krátkometrážní

Maska démona (1960)

Maska démona má všechno,co má starý horor mít. Čarodějnice, netopýry, kvílející meluzínu, vytí vlků a ztuhlé mrtvoly, co se bojí krucifixů. A taky skvělou atmosféru. Problém je, že ta se během filmu vytrácí. Herecké výkony nic moc, Barbara Steele mi tu nějak nesedla, ani jako vykulená čarodějnice, ani jako ukňouraná princezna Katja. Naštěstí délka filmu je decentní. Stojí za to vidět kvůli pěkné práci s kamerou.

Jurský svět (2015)

První půlhodina o ničem. Čekala jsem dinosaury, ne otravné děcka a jejich neschopnou tetu. Potom se objevil Chris Pratt, "cvičení" raptoři, zubatý mazlíček (Indominus rex?!?) se urval ze řetězu a konečně se začalo něco dít. Otravné děcka sice zůstaly a podle všech pravidel hollywoodských filmů to přežily až do konce, ale co už. Mělo to prostě svoje mouchy. Bryce Dallas Howard si logicky ty pitomé lodičky nevyzula (a to nemluvím o tom, že zůstaly poměrně čisté, když se v nich proběhla v blátě) a všichni byli tak trochu troubové, poněvadž nezjistili, že se uprchnutý dinosaurus umí maskovat, i když to bylo jasné hned jak utekl. Prostě popcornovka jak se patří. Ale bavila jsem se u toho dobře. 75%

Fantastická čtyřka (2005)

Jediná věc, díky které stojí film vidět, je Věc- Thing. Jediná postava, která za něco stála. Chris Evans totálně pohořel, Jessica Alba jako by ani nebyla vidět a celý film byl natahovaný jako velevážený vědec Reed Richards. Ale vážně. Nikoho nerozházelo, že najednou mají superschopnosti? Většina filmu je akorát vata, kde se čas od času objeví nějaká humorná scénka. U závěru jsem si nebyla jistá, jestli jde skutečně o závěr nebo jestli ta blbina bude ještě pokračovat. Večerníček by byl dobrodružnější.

Spalovač mrtvol (1968)

Cesta do hlubin psychopatovy duše. I když by se dalo polemizovat, jestli pan Kopfrkingl nějakou má. Rudolf Hrušínský tu byl dokonalý. Jeho pan Kopfrkingl se vzorně stará o rodinu, vzorně vykonává své povolání, čte si knihy o Tibetu, svou manželku oslovuje slovy jako nebeská, něžná a něco s ním definitivně není v pořádku. V době nastupujícího nacistického režimu se ukáže jeho vyšinutost v plné síle. Má možnost brzkého kariérního postupu. Což by mu splnilo jeho zvrácený sen o tom, jak všechny "spasí" a "vysvobodí z utrpení". Jen mu v tom brání původ jeho rodiny. "Co abych tě ,drahá , oběsil?"

X-Men: První třída (2011)

Hezké triky, ale to je tak všechno. James McAvoy se tu představuje jako mladý Charles, ale já si nedovedu představit, jak se z toho týpka stal velevážený Profesor X na vozíčku. Taktéž jeho proměna v průběhu filmu moc uvěřitelná nebyla. Z nezodpovědného chlapíka, co balí holky po barech s řečmi o mutaci, na někoho, kdo se snaží zachránit světový mír.... Moc mě nenadchnul ani Erik/Magneto. No a Kevin Bacon je bezva záporák, ale jak skončil. Vstřebával energii z reaktoru, chystal apokalypsu... a pak mu Erik prohnal minci hlavou a kde nic, tu nic. Vlastně ve fimu ani nevysvětlili, jak se z Charlese a Erika stali takoví nepřátelé. Na konci si prostě jdou každý svou vlastní cestou. Pro mě zklamání. Jenom popcornová podívaná s plochými charaktery. 50 %.

American Horror Story - Murder House (2011) (série) odpad!

Nanervyjdoucí rodina se přestěhuje do domu s bohatou historií, postupem času zjistí, že tam není něco v pořádku a taky má tisíc a jeden důvod, proč se z domu neodstěhovat. V polovině zjistíte, že půlka hlavních postav jsou duchové a na konci všichni zemřou. První řada je ztráta času.

Pavouci I (Zlaté jezero) (1919)

Lio Sha je druhá Irma Vep a Pavouci podobnost s Les Vampires opravdu nezapřou. Ale jinak docela zábavná podívaná.

Souboj na slunci (1946) odpad!

Spousta talentovaných hereček a herců v jednom hrozném filmu. Škoda času.

Pravidla moštárny (1999)

Vemte skvělou knihu, zbavte ji hloubky a zajímavých momentů a zbude vám tohle. Proč předlohu tolik osekali? Proč tu odflákli přátelství Wallyho a Homera? Do dvouhodinového filmu by se vešlo mnohem víc. Za mě 60%.