• Krátkometrážní

Janghwa, hongryeon (2003)

Na začátku se vrací dvě sestry domů. Jedna se vrací z psychiatrické léčebny, a kde celou dobu vězela byla druhá, to mi vrtalo hlavou. Barák byl hezky tmavý, aby se tam líp strašilo, ale samotné strašení nic moc. Sem tam se objevila nějaká lekačka a jinak to byl docela stereotyp. Divné zvuky, dveře, které se otevírají samy od sebe, vzdouvající se záclony. Až v poslední půlhodině se konečně začalo něco dít, ale motivace postav mi byla záhadou - proč se hned všichni snaží pozabíjet? A kdo je vlastně blázen? To mě navnadilo, že bude nějaké super rozuzlení, ale kdepak. S flashbackem na konci začal ten guláš dávat jakýs takýs smysl, ale to už ty dvě hodiny nudy nezachránilo. A duchové jsou tu navíc, pro děj neměli prakticky žádný význam.

Princezna Nevěsta (1987)

Zase jsem se jednou hodinu a půl nudila. Ty hlášky jsou super, ale to je všechno, co z filmu stojí za zapamatování. Nejvíc bavili Inigo Montoya a Fezzik., Westley mě přestal bavit ve chvíli, kdy si sundal Zorro masku. Ale kromě toho je tu jen staré známé pohádkové klišé, které se Princezna nevěsta snaží tak usilovně parodovat. Moc jí to nejde. A ve výsledku máme film, na který zapomenu půl hodiny po shlédnutí..

Kurošicudži (2014)

Namísto viktoriánské doby se ocitáme kdesi v blízké budoucnosti, kde se ujala viktoriánská móda. Z Madam Red je miiliontá variace na pověst o čachtické paní a mladý hrabě(nka) má s Cielem taky společného pramálo. Akorát Sebastian je prakticky to samé, co v anime a likviduje nepřátele příborákem jako obvykle. Když se moc neohlížíte na předlohu, je to docela dobrý film. Bohužel má hodně hluchých míst. ***

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Animace je úžasná, hudba dobrá, hezky se na to dívá, ale příběh je zmatená slátanina. Věčná škoda, Tvůrci si kromě animace mohli pohrát se scénářem. 45 %

Zpívánky (1984) (pořad)

Lidovky jsem nikdy nemusela, stačilo, že nám je furt předhazovali ve škole.

Captain America: Občanská válka (2016)

Dvě a půl hodiny se tam mlátili, ale nakonec to všichni přežili. Někteří s trvalými následky. Ale od Age of Ultron se Marvel konečně někam posunul a natočil akční film, jak se patří. Sice bych snesla o něco temnější verzi, ale co naděláte, když je film přístupný od dvanácti let...

Sekaiiči hacukoi - Season 1 (2011) (série)

Tři chlapíci s očima navrch hlavy a tři s extra hranatou bradou. Všichni jsou idioti, nikdo si nic neumí vyjasnit a za celou sérii se nikam neposunou. Asi jim ta shoujo manga leze na mozek.

Šinseiki Evangelion gekidžóban: Ši to šinsei (1997)

První část je jen rekapitulace seriálu, druhá část, Rebirth, pokračuje tam, kde skončila 24. epizoda seriálu. Tentokrát tu exceluje Asuka, protože Shinji je příliš zaneprázdněný se svou psychózou. Jinak film funguje už jen jako příprava na End of Evangelion.

L: Change the World (2008)

Mix nepovedeného akčňáku z 90. let, špatného dramatu a rodinné komedie. L náhodou přivandroval do paralelního světa, kde se dva předchozí filmy nemohly odehrát. Death Note potřetí se prostě nekoná. Namísto propracované zápletky je tu dvě hodiny dlouhá, nesouvislá ptákovina.