• Krátkometrážní

Alita: Bojový Anděl (2019)

Čekala jsem, že film s takovým názvem bude kolosální blbost. Sice byla, ale nakonec jsem se docela dobře bavila. Má to svoje klady, film má málo hluchých míst, dobře se na to dívá, Alita má svoje kouzlo, bojové scény jsou výborné a ten barevný futuristický šrot (Iron City) mě nadchl. Ale běda, jak v tom začnete hledat logiku. Příběh je předvídatelný až běda a nikdo se neobtěžovat rozvíjet charaktery postav, většina je podle šablony, na jedno kopyto. Alita se chvilku chová jako naivní holčička, aby v následující chvíli mlátila zloduchy hlava nehlava. Doktor Ido ji varuje před nebezpečím, ustavičně jí něco zakazuje, a když dojde na jeho slova a Alitě jde o kejhák, Ido změní názor a zničehonic Alitu plně podporuje v každé pitomosti, kterou si vymyslí. Jedna z postav říká, že Alita změnila i tak sobeckou ženu, jako je Chiren. Nechápu jak, tím, že na ni vyvalila oči? Povinně odhrkaná romantická zápletka mě nechala chladnou, stejně jako osudy Huga a jeho kamarádů, kteří mají pro příběh nulový význam.. CGI není nejhorší, až na scénu, kdy Alita prozkoumává potopenou loď, to byla hrůza. A pokud vím, Alita by se nám měla líbit, tak proč sakra vypadá jak Glumova ségra? A jestli jste čekali nějaké rozuzlení, tak máte smůlu. Cha chá, pokračování příště, nezapomeňte přijít do kina, až bude dvojka. Tvůrci si malují velkolepou budoucnost, kdy bude mít Alita bůhví kolik dílů a oni budou na každém vydělávat majlant. Kdyby se radši soustředili na zakončení jednoho. Takže průměr.

Aquaman (2018)

Vizuálně je to sice pastva pro oči ( až na ty děsné kostýmy), herecké výkony jsou decentní, hudba je ucházející, ale jako celek slabší průměr, neurazí, nenadchne. Nejdřív jsme se museli koukat, jak vysvalený trouba machruje a vykládá Meře, proč se nechce stát králem. Než se vůbec dostali pod vodu, hodina filmu byla pryč. Ani další hodina to nijak nespravila, dočkala jsem se hodně výbuchů a utíkání, aby se pak Aquaman dozvěděl, že si má jít vyzvednout trojzubec. To už jsem si říkala, kdy si ho chce jít vyzvednout, protože do konce filmu zbývalo půl hodiny. Nakonec to stihnul a vítězně se vrátil, aby se stal králem....a pohádky je konec. Nic moc, ale přitom by stačilo málo; ukrojit pár minut ze stopáže, trochu změnit styl vyprávění a rozmyslet si, kdo je v tomhle filmu hlavním záporákem.

Vánoční prázdniny (1989)

Podle hodnocení tady jsem čekala lepší flm, Dočkala jsem se tisíckrát obehraných a místy nechutných vtipů v kýčovitém vánočním balení.

Bohemian Rhapsody (2018)

Velmi vydařený film po všech stránkách. Nesnaží se šokovat, nikde netlačí na pilu, ani na vás nechrlí fakta z hudební historie. Rami Malek hrál jak o život. Dobová stylizace je věrohodná, i hlavní čtveřice vypadá věrohodně - tedy Rami a Ben Hardy vypadají vcelku věrohodně, Gwilym Lee vypadá ještě věrohodněji a Johna zřejmě naklonovali. Joseph Mazzello je perfektní. Tak jako tak, občas jsem zapomínala, že se nedívám na členy Queen, ale na herce. Ostatní také nebyli špatní, myslím, že za takové ztvárnění by se nikdo nezlobil (i když Paul Prenter by asi příliš nejásal). Byla jsem zvědavá,jak pojmou ten konec- víme, jak Freddie zemřel, nesklouzne film ke kýčovitému cajdáku? Ale kdepak, připomněli jsme si, jak Queen a hlavně Freddie zaváleli na Live Aid. Což bylo nejlepší zakončení, jaké jsme si mohli přát. 5 hvězdiček.

Venom (2018)

Trochu rozpačitý film, ale nebyl zdaleka tak špatný, jak bych čekala podle negativních recenzí. Tom Hardy je sympaťák, Venom je ještě větší sympaťák ( a není to žádný parazit, abyste věděli). Zbytek osazenstva mě tak nenadchl. Nevýrazný záporák, nevýrazná Michelle Williams ( I když ta nedostala dost prostoru na nějaké hraní) Taky mohli zapracovat na Venomovi Proč se rozhodl zachraňovat Zemi? Protože se mu tady líbí. Hm, když to říkáte. Akční scény byly fajn, na nějaký rozvoj postav nebyl čas. Zkrátka nenáročná zábava. Vychází to na lepší průměr.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Po přečtení většinou negativních recenzí jsem čekala mnohem horší film, ale nakonec jsem se docela dobře bavila. Sice záběrů na uslintané dinosauří tlamy tu bylo víc než zdrávo, ale kdo by ty zubaté potvory neměl rád? Od předchozího filmu se moc nezměnilo, vytvářet nové druhy dinosaurů je pořád blbý nápad, dinosaurům pořád chutnají hlavně záporáci, takže jsou většinou po zásluze sežráni a kladné postavy pořád mají ve všem štěstí. Objevila se sympatická raptorka Blue, T-Rex je nejlepší přítel člověka, vždycky přiběhne a v poslední chvíli zachrání hrdinům krky. Taky se tu povinně musel objevit idiot, co dobrovolně leze do klece za nejzubatějším dinosaurem. Přes to všechno není Zánik říše kopie předchozího dílu a abych pravdu řekla, občas mě bavil víc než první Jurský svět. Je svižnější a nechybí tu napětí (například skvělá scéna, kdy se zubatý mazlíček indoraptor vloupe k malé Maisii do pokoje.) Já jsem s spokojená. Zánik říše by byl dobrým zakončením celé dinosauří série, ale myslím, že se dočkáme dalšího filmu. Podle toho, jak skončil tenhle, čekám, že v dalším filmu budou důchodci v parku krmit pterodaktyly namísto holubů.

Doktor Strange (2016)

Tohle je jako dvě hodiny koukat do krasohledu.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Krátkometrážní film natažený na 100 minut? U Mijazakiho jsem si zvykla na podstatně větší kvalitu. Ponyo vaří z vody a většina filmu je jen vata. Hezká barevná vata, ale pořád vata...Chápu, že je film určený dětem, ale na to, jak je dlouhý, se skoro nic neděje. 45 minut pryč a Ponyo teprve leze z vody.

Nástrahy velkoměsta (1984)

Zasmála jsem se, když vrány klovaly zrní. Artemiova matka byla sympatická. A jinak jsem se pekelně nudila.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Z Neváhej a toč mě bavily ty kompilace nehod. Bez moderování pana Hrubeše a soutěžních videí bych se v klidu obešla.