Prokletý ostrov (2010)

Všechny mozkové buňky do pozoru, tohle totiž nebude žádná pomalá vlečka. Chytré, logické, s rychlím a přesto klidným spádem. Dechberoucí konec, rozhodně k zamyšení, je vynikající třešničkou na dortu...takhle má totiž vypadat rozuzlení.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Páni, kdo by čekal, že Gwen umře ? Dramatické...Hodně na mě zapůsobila Harryho linka a jistota že se bude řešit v dalším díle...Dobrý filmek s dobrými akčními i vtipnými scénkamy. Andrew Garfield tam zapadá jako poslední dílek puzzlí. Jen, a co je pravda, Electra stvořila zlá povaha lidí a fakt že co neznáme a nerozumíme tomu, tak na to střílíme.

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Celý film je podaný s nadhledem a humorem. Proto je dramatický ale do jisté míry uspokojující konec tak dechberoucí.

Policejní akademie (1984)

V česku jistě není nikdo, kdo by to po 10ti letních reprízách neviděl. A mě ty reprízy skutečně nevadí, ba právě naopak. Nikdy mě nepřestane bavit filmová komediálně stereotypní blbost policajtů.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Bezpochyby bombovej napínavej příběh, kde vidíte jak se z aktérů řadu za řadou stávají blázni a masochystyčtí přeživší. No jo no, holt psychika pracuje na plné obrátky a vše taky nejde vydržet. To se pak nemůžeme divit když Rick začne dostávat telefonáty od své mrtvé manželky nebo když si malá holka začne myslet že oni nejsou mrtví ale jen jiní, a tak zabije svoji sestru aby to všem okolo ukázala. Ovšem i když psychika jde značně do hajzlu, tak osobnost se vyvíjí docla úctyhodným směrem (aspoň u většiny). Zkrátka čím víc jsou v prdeli, tím jsou blíže jakémusi porozumění a oběvení sama sebe. Scifi nadšenci jistě tvůrce pochválí za to, že hlavní hrdiny, co tam oxidují už od začátku, nechali pořádně sejít vzhledem...ne jako v zombie fillmech, kde to vypadá, že u sebe hlavní hrdina neustále nosí holení. Zatímco Chandler Riggs vyrůstá před kamerou, ostatní stárnou. Říkám si, že takového fešáka jako je Andrew Lincoln je až škoda nechat zarůst. A kdo vůbec nečekal že to bude hit? Vždyť se podívejte jaký ohlas má původní komiks.

Americký zločin (2007)

Tento rezonující silný příběh mě po emotivní stránce totálně dostal. Začíná klidně a stupňuje se až do obludných rozměrů. Ovšem není to jediný fllm o zdánlivě dokonalé rodině, kde začnou na povrch vyplouvat nehezká tajemství, podle skutečných událostí. Napříkad jen o tři roky mladší Rodinné Hříchy ( s Kristie Ally v hlavní roli ) mě taky opravdu dostal. Tyto dva filmy mají mnoho společného...od stoupající napětí, přes ukázky od soudu až po odsouzení viníka.

Uvnitř mé hlavy (2013)

A já celý fim čekala že z Michaela Cery se vyklube sadistický masový vrah...a ono nic. Ona jenom psychická choroba co se uhnízdila v mozečku Jono Temple. Která mi od začátku lezla na nervy, ale s přihlédnutém k tomu, že blázen je tu ona, to lze překousnout. Film mě celou dobu bavil, jen mi vadilo, že mluvili španělsky a já bez titulků. Jindy sympatického Michaela Ceru tentokrát v roli toho co mi připadal nejnormálnější vystřídal Augustín Silva.

Křídla Vánoc (2013)

Česko nemá na výpravné celovečerní scifi filmy, tak proč se aspoň nepokusit o malý Vánoční zázrak? Docela se to i povedlo.