Kdyby... (1968)

Těžké. Do filmu jsem se nedokázal vžít, i když jsem se hodně snažil a chtěl jsem. Nejspíš jsem se nedokázal přenést přes zobrazovanou situaci střílení do všech. Pacifista, no. Musím ovšem uznat, že název je vystihující a moc originální.

Motocyklové deníky (2004)

Nejlepší film z Projektu 100, roku 2006. Vtipný a dobrodružný road trip, kde je z motocyklu méně, než by se z názvu dalo tušit.

Když se setmí (2004)

Lehká, přiměřeně dlouhá (rozuměj krátka) kriminálka v Bondovském stylu (on i ten Pierce tenhle dojem násobí), se super charismatickým Woodym Harrelsonem. Než započne nezdravě nudit, přijde konec a zbude celkem fajn dojem, který se ale v paměti moc neudrží. Taky nemá čím.

O Schmidtovi (2002)

Trochu studený a odtažitý film, ale takový měl, předpokládám, být. A rozumím, že ne každému takový styl sedne.

Univerzální uklízečka (2005)

Příjemná Britská taškařice, kde role pro Rowana Atkinsona mu sluší mnohem víc, než přiblblý Bean. Žel, film nic-moc, určitě ne legendární, už po chvíli vyšumí z hlavy.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Miloval jsem ten dvouhodinový Disneyův ranní nedělní blok, kdy v osm hodin jsem netrpělivě vyskočil z postele do gauče před TV, zakryl dekou a už jsem hltal, ať to byli Gumídci, Balů a Kid, nebo právě Kulík, Dulík, Bubík a stréc Skrblík. A České hudební intro? Neznám nikoho, komu by se nelíbilo.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Velký válečný film s množstvím explicitních nezapomenutelných záběrů. Začátek je čistá válka a pak se to tak pěkně střídá - akce a zdánlivý klid, kde člověk napnutý jak struna očekává "něco", které přijde a většinou neočekávaně. Tohle je receptem na znamenitý film.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Ale jo, dobré, nicméně já jsem tomuto kultu nepropadl. Pravdou je, že není díl, kde by se člověk upravdu upřímně nezasmál, rozhodně se po většinu délky přihlouple usmívá.

Maso a krev (1985)

Zcela náhodná projekce = velké překvapení. Maso a krev je brilantní film s atmosférou doby, v kterou uvěříte. Pecka, přitom tak málo známá.

Mechanický pomeranč (1971)

Zvrhlé, brilantní! Hodně černě vtipné. Britská 70. léta a experimentální nápravné metody -> "JSEM VYLÉČEN!" Doporučuje 9 z 10 úchylů.