Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Netvrďte mi že tohle opravdu studio schválilo a ještě tomu pánovi dovolí udělat rejžasestřih pro dévédé o délce 10 hodin, protože ten trouba neumí film natočit a sestříhat tak aby to dávalo smysl a mohlo to jít do kin (2 hodiny na půlku filmu je moc. A ano, sere mě to i u M:I odpaty část 1). U 843 zpomalovačky jsem měl pocit prázdnoty a chtělo se mi křičet. Má to 5 pytlů klišé, na cokoliv pomyslíte ve spojitosti se sci-fi, pomstou, rebelii a tajemnou bojovnicí, tu je a hned 3x, takže 90% filmu je to co už jste viděli jinde. Jde poznat že Synder chtěl vytvořit svůj svět, kde bude plno divnotvorů, planet, sekt, skupinek atd, ale tohle se silně nepovedlo. Navíc ten svět působí prostě nudně a škaredě.

Muzikály Naruby (2022) (koncert) odpad!

Končím po 4 písničce. Nesnáším kurvení klasik a nesnáším tyhle na sílu tlačené rýmejky písniček. Všichni 3 kašpárci jsou na podiu jak pěst na oko a nacvičené komentáře a vtipy zabolí už po 8 slovech.

Otázky pro papeže (2023)

Líbí se mi ta myšlenka, pokládání otázek někomu kdo má určitou moc a postavení a ke komu mnoho lidí vzhlíží. Líbí se mi že se nebály pozvat rozmanitou skupinku lidí, líbí se mi že papež není líčen jako "boží" persona. Má to asi nějaký smysl, má to možnost se zeptat .... jenže to na mě působilo tak že mnoho otázek bylo dlouho s oběma stranami konzultováno a nacvičeno aby nepadla otázka nevhodná (Recenze od Adramelech) na druhou stranu to na mě působilo uvolněně a papež / církev se ukazuje i v odlišném světle než fanatizovaným uctíváním boha. Bylo by zajímavé vzít naopak papeže někam mezi lidi jen tak prostě random do pásové výroby pytlíků na psí hovínka. Chápu že by to nešlo, papež je chráněná osoba a nedokážu si představit to "peklo" kdyby se mu něco stalo, ale je tu možnost udělat OTÁZKY třeba s těma tisícema podpapežáků, kteří taky mají postavení a moc a můžou odpovídat. Mnoho otázek nečekejte (za hodinu toho moc nesdělí) a určitě se připravte na to že se nedozvíte nic co by už nebylo známo. Dokument je zajímavý a ukazuje že se církev (i postavením a názory papeže) může změnit z fanatiků podpalující čarodejnice na "moderní" instituci kde se kouří, pije, používají mobily a kde je možné aby tam lidé chodily prostě do práce. Nutno dodat že nejsem věřící a nikdy mi to nic neříkalo i přesto že pocházím z věřící rodiny (rodiče mě nikdy nenutily věřit ale dlouho jsem samozřejmě jako malý chodil do kostela a na mše atd) a přesto bych řekl že je to hezky natočený dokument který není o víře a o církvi. Klidně bych bral otázek na papeže více a klidně i nejen na papeže. Jen to "hraní" by bylo potřeba dopilovat a nebo to brát vážně a prostě ho přitlačit ke zdi otázkou kterou by nečekal a tlačit ho k odpovědi. Můžu uznat že tady ten pán nemůže za milion problémů co církev má, ale je to papež, hlava a vůdce této organizace, takže řešení by měl nabídnout. (jak podotkl Adramelech, neřeší se morové zamoření světa muslimskou vírou kterou církev prostě ignoruje) Hodnocení není snadné, má to svoje pro a proti. 2 hvězdy + 1 bonusovou. Příště více a trochu lépe

Godzilla Minus One (2023)

1 hvězdu navrch snad už jenom za to že to stálo desetinu Hollywoodské produkce. Jasný důkaz že se v USA nikdy nenaučí dělat věci kvalitně i s minimem prostředků a proto budou pořád brečet že nevydělají pokud to nedá miliardu. Dobře vám tak usáci nenažraní. :: -- :: Godzille to Japonsko prostě sedí nejlíp a nikdy neměla tuhle lokaci opustit. Můžu ještě uznat trikovou stránku ze strany USA (přece jen za ty prachy ....) Přesto se mi zdá že ten Godzilla efekt prostě ztrácí na zajímavosti, když se sejdou 2 filmy proti sobě. Příběh mi přišel lépe podaný tady v chaosu po válce než uměle vyvolané pocity beznaděje u Godzilly vs Konga, nehledě na trailer k novému impériu, působící jako parodie. V závodě Godzilla vs Godzilla, vyhrává ta Japonská. Na druhou stranu, tomu bohužel podkopává nohy tradiční afektované až za hranu vedoucí herecké projevy kdy se v mnoha případech kloníte k možnosti dialogy prostě přetáčet protože to je hrůza. V několika dialozích mi navíc přišlo že se jedná o neherecký kompars protože to koulení očí, hysterické mluvení a drmolení jak kdyby chtěly vytvořit rekord v počtu vyřčených slov, bylo až trapné. Přesto dám 3 hvězdy. Dodatek : byl bych rád kdyby se tvůrci ať už japonští, nebo američtí, už vykašlaly na ty pózy monster kdy si to stoupne a 8x zařve do kamery nebo na dav lidí. Tohle to prostě kazí, protože to pokaždé vypadá jak kdyby to ten monstrák dělal schválně aby měly noviny hezké fotky. Pokaždé (a nejen tady) mi taková scéna jen připomene že musíte neustále divákovi připomenout kdo představuje to nebezpečí, protože je divák tupá omezená hromada masa s IQ 30 které musíte tu hrozbu co 5 minut připomínat jinak se nechytne.

Zlouni: Vánoční zlo (2023) (TV film)

Oproti filmu, jiná animace a v celých těch 20 minutách se nic vlastně nestalo. Plká se tam jak jsou geniální zločinci a co všechno ukradnou, pak je tam trapnoscénka s nafukovacím santou a je konec.

Marvels (2023)

Film stojí a zároveň padá kvůli postavám. Brie Larson má prostě smůlu že ji lidi hned odsoudily a tak nemá šanci něčím zaujmout, protože ji lidi prostě nemají rádi (a charakter její postavy tomu moc nepomáhá) Iman Vellani je praštěná holka a díky tomu je zajímavá i když ty eskapády jsou spíše pro ty TEEN než pro Marvel fans (kteří budou asi o něco starší) Teyonah Parris nikdo nezná a tak si svoje místečko teprve buduje - ne zrovna špatně. Samuel L. Jackson je stálice ale přišel mi nějaký unavený a znuděný. Záporačka je prostě zlá protože je zlá. Na filmu je vlastně nejdůležitější to, že Kamala a Monica jsou součástí MCU a budou i jinde a pak jsou na filmu důležité 2 scénky na konci. V titulkovce uvidíme další mladou postavu a její zapojení do MCU a po titulkách uvidíme náznak nového potenciálu a náznak nové serie filmů. Bohužel CGI (jedné postavy) je hodně špatné a mě až zarazilo jak moc. Film jako celek a to co se tam děje a proč, bych ani nebral jako něco důležitého ale je to o postavách z MCU takže kdo to mine asi bude mít v liniích docela bordel. 2 hvězdy.

Monarch: Odkaz monster - Následky (2023) (epizoda)

Začínáme rokem 1973 a lehkým ohlédnutím za KONGEM a shlédneme scénku která se do Konga nevešla. John Goodman utíká, zahodí do moře balíček a před ním se perou 2 potvory. Přesouváme se do roku 2013, malou scénkou která asi bude později důležitá a kde rybář najde onen balíček zahozený Goodmanem (momentálně nevíme proč tam je a předpokládám že nám buď bude vysvětlena v serii 9 nebo o ni nekvákne nikdo už ani slovo) Přesouváme se do Tokia a vzhledem k tomu že nebyl uveden rok, předpokládám že jsme pořád v roce 2013. Holka jede do Tokia protože ji umřel táta a v jeho bytě zjišťuje (dramaticky) že má asi bráchu a že se její otec asi znovu oženil. Přesouváme se do roku 1959 (tady jsem pocítil jistou obavu kterou mám když se seriál / film skokama dívá na události v jiných časových rovinách a skáče časem bez ladu a skladu) někam do Kazachstánu, kde je určitě tajná, základna do které vede rezavá branka a celé vypadá jak pole u Kotěhulek. Samo že jde o vládu která tam "něco" dělala a celé okolí je z toho tak v prdeli že všichni utekly (teda až na nějakýho malýho kluka) Pak si opět odskočíme za holkou do Tokia (asi opět rok 2013 ale nebylo to uvedeno tak nevím) o asi 30 vteřin později skáčemo do roku 1959 ..... Tady jsem začal zvažovat že to vypnu protože fakt nemám rád koncept hopsání jak se komu zachce bez jakékoliv návaznosti a vysvětlení proč se to děje. No ... o pár vteřin později skáčeme opět do Tokia už to začíná být dramatické, protože .... nic nevidíme ale jde o poplach. Odskočime si do San Francisca kde Godzilla dělá nepořádek (nevím který rok) Taky se o pár vteřin později dozvídáme že Tokio je diktatura a když se nechováš jako ostatní zřejmě by tě mohly zastřelit (no nic) Skočíme si opět do ropku 1959 ..... A mě to přesatalo bavit. o 30 vteřin později skočíme do roku 2013, pak si přeskočíme párkrát mezi hekrama a základnou Monarchu, následně se dozvíme že tatík té holčiny mrtvej není, skok do roku 1959 kde vidíme svítící koule ze kterých se vylíhnou fujtajbláci (hezké načasování) a kteří sežerou jednu slečnu.  Tady končíme a druhej díl mi může bejt u prdele, protože uběhlo 48 minut ve kterých se stalo 895 věcí a nevěřím že se něco z toho dočká vysvětlení nebo uzavření. Odpad tomu dávat nebudu. Dopadne to stejně jako všechny seriály za posledních 10 - 15 let a to otevřeným koncem a ukončením seriálu bez pokračování, protože se na to lidi vybodnou kvůli tomu že to nedává smysl, nedává to odpovědi a nemá to ani hlavu ani patu.

Loki - Season 2 (2023) (série)

Druhá serie je to co by se dalo nazvat "mlácení prázdné slámy". Nulový význam všeho. Loki má pixlexii (nebo prasení či co, takže bliká) Sylvie je znuděná a evidentně chce být všude jinde než tady - v první serii ji šlo o pomstu, tu dostala pak sama řekla že chce klid a žít, jenže byla v první serii, lidi si ji oblíbili tak musí být i v druhé (a je hodně poznat že tu být neměla tak ji scénáristi narychlo spíchly pár scén), Mobius je taky těžce znuděný, Ouroboros je "komik" který tu nebyl potřeba, Ravonna jede linku která nemá s první serií nic společného - bylo ji řečeno že jí Kang posílá informace co ji budou zajímat a nic se neřešilo, jen spadla do minulosti kde předala deník Viktorovi (opět to nedává smysl) a pak ji hrábne a chce  moc a vládu a být královnou všehomíra ..... úplně mimo charakter první serie -  a zbytek lidí hraje role více či méně důležité, podle scénáře. Nepochopil jsem linii s Viktorem Timelinem, když sám KANG v první serii jasně vysvětloval že pochází z 31 století a jeho verze cestují časem, takže kdo je Viktor ? Nemůže to být Kang, když byl jako malý kluk v 19 století. Nedává to smysl + ještě Viktor vymyslel karbonický koksohydrát kterej řídí tok času a založil TVA. Do kravího cecku, Viktor Timeline nemůže založit TVA a sestrojit ten svítící karbonukleon, když NENÍ KANG ! Celé je to nesmyslně postavené na hlavu a popírá to samo sebe a první serii. Tak jak jsem byl spokojený s první serií, tak to druhá rychle potopila. Celá serii 2 je o tom že se pokazí karbonický koksohydrát, cestuje se po realitách aby nám byly ukázány prázdné nudné životy obyčejných lidí a končí to tím že jsme tam kde skončila serie první. Nula, nic, bez děje. Celé je to na 1 max 2 episody ale je to roztažený na 6 prázdných episod. Bylo poznat že druhá serie vznikla jen proto aby byla druhá serie seriálu který se lidem líbil a šlo poznat že byla spíchnuta velmi horkou jehlou a v krátkém čase. Nevíme kdo je Viktor (je prostě kravina aby byl Kang), nevíme nic o cestě Ravonny (a ani jak skončí ale nevěřím že ji jen tak odstraní, takže bude ve 3 serii), nevíme nic o Sylvii, nevíme nic o ničem. Raději bych klidně rok počkal na kvalitnější zápletku, než je tohleto, kde jde poznat že to udělaly narychlo aby měly druhou serii.

Sly (2023)

Pokud srovnám SLYe a JCVD, vychází z něj o 9 parníků lépe JCVD. Mluvící lidé chválí pana Stalloneho a nevidím nic za co bych měl udělovat hvězdy jak na chodníku slávy. Pokud neznáte tyhle herce a patříte do mladší generace asi vám to něco zdělí, to nepopírám, jenže to ani v tom nemůže být bráno jako něco výmečného. Shrnutí v dokumentu na čt2 by bylo asi stejné. Máte to tentokrát jen za 3 pane Rambo (mimochodem, když to skončilo proletěl mi hlavou geniálně udělaný souhrn na Segala, od Hlada a Imfa, který tohle hravě strčí do kapsy)

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Přišlo mi že to půlka lidí prostě odkývala s tím že peníze nesmrdí a je to poměrně známá filmová značka. Proč a jak si zasložily právo tu být Megan Fox, 50Cent a nebo Jacob Scipio je záhada. Uvítal jsem ale třeba - pro mě neznámou - Levy Tran, na kterou se oproti Megan dívalo tak nějak příjemněji. Neúčast Stallona, Schwarzenegera a nebo třeba i Banderase čí Jeta Li, je vyloženě škoda. Tahle serie měla být pro ně a o nich. Nové tváře , navíc poměrně neznámé (ani ta Megan není velkou hvězdou) tomu hodně ublížily už ve trojce. Tady je to ještě patrnější. Škoda, a vlastně se ani nedivím že jim to po 2 a 3 díle tolik známých tváří odmítlo. Chápu vyjádření Jackiho Chana že se nechce na staré kolena pitvořit do kamery jen proto že za to jsou peníze. Po prvním filmu to už pokračovat nemělo. Můžu uznat ještě 2, tam byl potenciál si z toho tu srandu dělat s dalšíma ikonama ale už to nebylo ono. Na Lungrena byl kolikrát velmi smutný pohled. Ten chlap je sympaťák ale strašně to přeháněl.