Z jiného světa (2021) (seriál)

Dětská verze krajních mezí. Příběhy jsou pro děti a o dětech takže je jasné že to bude naivně přihlouplé. Příběhy o problémech, dospívání, láskách, vzhledu, popularitě, strachu ..... jsou určeny především dětem a  mají začátek, problém, řešení problému a konec. Nejzajímavější mi přišel příběh Which Witch který byl příjemně odvyprávěný a nenásilně podaný + mi obě ty holky "čarodějky" přišli sympatické. Nejhorší byl asi Standing Up for Yourself.

Včela na mušce (2022) (seriál)

I když jsem byl ze začátku hodně skeptický a můj názor je že Rowan Atkinson je už starý, musím uznat že mu to celekm jde. U několika scének jde poznat že je to natočeno jako seriál a je tam prázdné místo které bylo potřeba natáhnout. Samotná "skeč" by si mohla sama o sobě vystačit na půl hodinky a nebylo potřeba dělat milion věcí navíc, protože to přesně bylo geniální na Beanovi. Krátké, úderné a perfektně vypointované. Tady se díváme na moc dlouhý úvod, po něm moc dlouhý boj s nepřítelem a pak moc dlouhý závěr. Kdyby to mělo řekněme 5 dílů, bylo by to na 5 hvězd. Takhle dávám jen 3. Jde už na Rowanovi vidět že zestárnul. Už mu ty ksichtíky a výrazy tak nejdou. Po neskutečném překvapení v podobě Maigreta, se k takové látce vracet neměl. (jsem zvědavý jakou roli dostane ve Wonkovi)

Colin v černobílém (2021) (seriál)

Líbil se mi začátek a vysvětlování jak těžké to mají děti a nebo černoši. Vizuálně to je zpracované taky zajímavě a je hezké vidět že někdo má ještě nápady jak uvádět do děje a jak vyprávět příběh. Jenže se to zaseklo u 3 dílu kdy už jsem nevydržel neustálé brečení nad tím že když jste černoch tak jste nula. Já to chápu, ještě 50 let zpátky byly černoši bráni za odpad společnosti a nikdo se netajil rasismem. Tento seriál to předhazuje tak strašně moc že mě tím vysíral každou další minutou. Už jen to jak se tahle komunita chová je ukázkou toho proč jsou lidem trnem v oku. Drsní drsňáci z drsňákova co musí mít copánky, tetování a pokud nehraje basebal, rugby nebo basket, není správnej černoch. Mluvení o čubkách, škváře a podobných věcech je dalším ukazatelem že tihle lidi fakt neumí zapadnout do společnosti. Po 3 dílech není správné hodnotit a určitě bych z důvodů hodnocení mohl ty další 3 díly ještě dát ale nebudu se snažit chápat něco co nejsem schopný pochopit protože jsem bílí nadřazený a rasistický člověk. Ty 3 díly bych ohodnotil 2 hvězdama s poznámkou : pokud si tahle černošská komunita bude vytvářet sama pro sebe tyhle seriály kde si budou neustále navzájem stěžovat na to že jsou černí a proto nemají místo ve společnosti a pokud jim tyhle seriály budou hodnotit bílí nadřazení rasisti, kteří černým nemůžou rozumět, musím se nutně zeptat, kdo je tady rasista ?

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Materiálu je tu tak na jeden (slibovaný) film a to ještě za předpokladu že by bylo nutné pár scén natáhnout aby se vlezl film nad 60 minut. Popisovat v čem a proč je to špatné by bylo asi na hodně dlouho a tak se ani nebudu snažit něco takového dělat. Je už dávno jasné že podobné projekty vznikají jen pro fanoušky a tak my ostatní, co nás to sice může zaujmout ale nejsme fanatici, vidíme chyby které fanoušci nejsou schopni uznat a přiznat. Je těžké se pak s někým bavit když jste automaticky ten špatný, když se vám pár věcí nezdá. Ano, pro fanoušky 5 hvězd, pro rozumě uvažujícího člověka co nemůže přehlédnout suché a prázdné místa + tuny nelogických věcí, je to tak kolem 3 hvězd. Já dal hvězdy 2 a to kvůli natahování děje a zbytečným odbočkám. Ne, opravdu nebylo potřeba unést Leiu asi 4x. Za poslední díl kde se konečně Obi-Wan a Vader ukazují jako bojovníci a uživatelé síly, bych mohhl jednu hvězdu přihodit ale neudělám to. // Velice brzy očekávám fanatické petice za - nejlépe seriál - "Reva : Story of Dark Jedi" nebo tak něco , kdy se bude mluvit o faking madrfakr nejlepším dějovém oblouku od "Já jsem tvůj otec". Fanoušci se nechtějí posunovat dál, chtějí z toho období asi 50 let, vidět milion věcí a je jedno že to bude prázdná nuda, hlavně že uvidí staré (doslova) známé. Teď už mě nepřekvapí ani návrat Samuela L. Jacksona

Zaklínač (2019) (seriál)

Prokousal jsem se konečně přes první serii a asi se mi to nelíbí tak moc abych se pokoušel o druhou. Charaktery jsou divně napsané, lokace zvláštně nezajímavé a dějově to skáče od napětí po nudu. Henry Cavil je v pohodě, nemám problém, Anya Chalotra je nádherná slečna a Frea Allan má své kouzlíčko taky. Kdybych nevěděl že se do toho nasypalo asi 8 nůší "babek" mohl bych si myslet že to vyrobil nějaký ten obyčejný produkční tým co se od dob Xeny trochu plácl přes kapsu. // Serie 1, je asi nejlepší, serie 2 už mě v podstatě začala ztrácet a serie 3 už je pro mě asi konečná, protože Cavil mi tam hezky sedí a Hemsworth mi není sympatický.

Mazaný Filip (2003)

"Přeju dobrý den" ..."Nápodobně" ..."Ano, nápoj do mě" Pokus o vážný film s nevážným humorem, vážnými herci a smrtící kombinací detektivky a komedie. Občas to funguje a občas si jeden řekne že je to už za hranou trapnosti. Podobné jako Wilsonov kde se taky snažily do brát jako komedii s kriminálním tématem. Ne že bych se nebavil ale ani jsem se u toho smíchy neválel po koberci.

Moje máma veterinářka (2006) (seriál)

Občas to zahlídnu když je zaplá telka a já jdu kolem. Co jsem tak z těch střípků zaznamenal jedná se o takovou Kriminálku Zoo.

22 vs. Earth (2021)

Mohlo to být klidně ve filmu. Pár minut co ukazuje pokus dvaadvacítky sabotovat návrat duší na zemi. Jako bonus na DVD asi v pohodě ale jinak to ani nemá čím zaujmout.

Animatrix (2003)

Příběhy u kterých se najdou slabé a silné příběhy. Po takové dlouhé době je animace dost zastaralá a asi bych tomu mohl tyhle neduhy odpustit ale moje 3 hvězdy jsou za celek jako takový.

Vem si mě (2022)

Nebylo to špatné a i když zrovna nemusím Jennifer Lopez jako herečku, mě tady neštvala jako jinde + Owen Wilson to táhne neskutečně. Celé je to těžce předvídatelné ale proč si neodfrknout od toho hnusného reálného světa kde takové věci nefungují. Celkem to uteče a není vyloženě mnoho míst které by nějak odrazovaly od sledování.