• Krátkometrážní

Hra o trůny - Spravedlnost pro královnu (2017) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů Hry o trůny. Od začátku do konce skvěle nasazené tempo, výborné důvtipné dialogy, překvapivý chytrý scénář, přehledné akční scény, epická výpravná stránka a důkladné vizuální efekty. Je zde všechno, co fanoušci milují, a všechno, co hejtři nesnášeli z tohoto seriálového hitu ladně mizí - pomalé tempo, akce jen na konci sezóny, pomalý děj a vývoj postav - to vše je nyní, jak na speedu a to v tom nejlepším slova smyslu. Hra o trůny se změnila a s postupně přibližujícím se koncem se rozjíždí na plné obrátky. Jakému seriálu v sedmé řadě či ve své předposlední sezóně nedocházel dech? Existuje jen pár takových a Hra o trůny se mezi ně směle řadí. 9/10

Hra o trůny - Válečná kořist (2017) (epizoda)

A to jsem si myslel, že minulá epizoda byla mimořádná. V tomhle díle skvěle funguje znovu shledání postav na severu v pomalém dialogovém tempu, stejně tak koketování na Dračím kameni a pak epizoda z nenadání spadne do vod velkolepé nabušené bitvy, o které se mi v tomhle seriálu snad ani nezdálo. Mrazení v zádech a husí kůže i hodinu po epizodě. Takhle vypadá epická a výjimečná Hra o trůny, která se ve své předposlední sezóně rozjíždí na plné obrátky. 9.5/10

Hříšný tanec (1987)

Naprostá oddychovka, která ani po tolika letech neztrácí dech. Trvalo mi douho než jsem se k tomuto "revolučnímu" snímku na poli romantických filmů dostal. A nyní už naprosto chápu proč je právě tento snímek u žen stále tak oblíbený. Není to jen ohromným životadárným kouzlem Patricka Swayzeho, který je zde opravdu ohromný, ale určitě také ničím vyjímečnou postavou Jennifer Grey, která nic moc neumí, není nijak krásná a přesto si ochočí největšího alfa samce široko daleko. Dále mě zaujalo, že zde všichni zúčastnění vypadají jako reální lidé, nejsou nějak příliš nalíčení nebo abnormálně krásní. Zápletka je sice jednoduchá a naprosto předvídatelná, ale to zážitek ničím nekazí díky výborným hudebním číslům a i v dnešních dnech výbornému soundtracku. Film za těch sto minut krásně uteče a naštěstí si stále drží jakés takés tempo, takže ani konec není natahovaný. Není to nejlepší romantický film všech dob, ale díky několika opravdu nezapomenutelným scénám si místo v řadě těch nejoblíbenějších rozhodně zaslouží. 8/10

Hurá na fotbal (2013)

Vcelku koukatelný animák, který ovšem animovaným filmům z dílen Pixaru a Disneyho nesahá ani po kotníky. Je vidět, že i přes menší rozpočet si tvůrci dali pořádně záležet, animace je slušná s několika neotřelými nápady. Kouká se na to pěkně, ale hlavním problémem je scénář. Příběh je i přes svou originalitu dost stupidní a hlavně v prostřední části velmi nudí. A tak ruku v ruce s přehnanou stopáží a podivným hudebním doprovodem nepodá příliš dobrý zážitek a po pár hodinách už ani nevíte na co jste to vlastně koukali. 5/10

Hurts - Ready to Go (2017) (hudební videoklip)

Nejlepší videoklip tohoto roku. So far..

Chappie (2015)

Takhle tedy ne. Největší problém s N.Blomkampem je v tom, že jeho filmy jsou po designové a trikové stránce tak vyšperkované, že člověk je o to víc naštvaný, když film není tak špičkový i po ostatnách stránkách. Stejný problém jako u Elysia je místy naprosto stupidní a nelogický vývoj děje ruku v ruce s prapodivným scénářem. Né, že by některé nápady nebyly originální a velmi zajímavé, ale zkrátka to nedrží pohromadě. Snímek si půjčuje spousty věcí odjinud, ale nedovede je plně využít. Chappie jako robot je zručně vytvořený, ale neuvěřitelně otravný, co se první poloviny týče a tak člověka ani moc nezajímá jeho osud. Dev Patel a ani Hugh Jackman nebyli ve filmu tolik kolik jsem očekával (i když u Jackmana to ani tolik nevadilo, protože jeho role byla naprosto stupidní a bezcharakterní) a místo nich se Chappie většinu času poflakoval s neherci z kapely Die Antwoord. Ti ačkoli nebyli tak hrozní jak jsem čekal, nepředvedli nic světoborného a jejich product placement rozprostřený po celém filmu zasahující několika jejich písněmi až do hudebního doprovodu nebyl vůbec tak cool jak si asi tvůrci mysleli. Po trikové stránce je to taky ve srovnání s Elysiem ústupek dolů a krom velice povedeného Chappieho si nějakou povedenou trikovou akci jen těžko vybavíte. Překvapivě ani hudební doprovod se od mého nejoblíbenějšího skladatele Hanse Zimmera moc nevyvedl, sice nerecykloval své znělky z Inception či TDKR, ale jeho pokus o něco jiného spolu s nesedícími skladbami od Die Antwoord místy velmi rušil až otravoval. Takže ano kouká se na to hezky, pár vzpomínek to také zanechá, ale díky tolika otravným negativům je to právě tento film jehož letošní návštěvu kina tak lituji. 5.5/10

Chlast (2020)

Chlast je famózním dramatem a současně celistvým pohledem na naši společnost, ve které lidé kroutí hlavou spíše nad tím, když někdo nepije než naopak. Film nahlíží na alkohol z mnoha úhlů. Je alkohol zrádnou drogou, jež bezútěšně ničí lidské životy, či blahodárným pomocníkem, díky kterému se uvolníte a prožijete každodenní chvilky plnými doušky? Chlast stejně jako alkohol ukrývá mnoho tváří a je jen na vás, kterou po projekci přijmete za svou. 9/10 Více v mé recenzi na Fandíme Filmu.

Chytej! (2015)

Povedená animace surikat a savanské krajiny vynahrazuje slaboučký děj s jednoduchým poselstvím. Na Oscarech tento snímek neměl co dělat. Přesto tento kraťas dokáže na poli 5 minut udržet pozornost díky své bravurní vizuální stránce a dravému tempu. 6/10

Insomnie (2002)

Další Nolanův povedený kousek. Velmi kvalitní detektivka, která se odehrává v neobvyklém prostředí aljašského zapadákova. Atmosféra je krásně mrazivá a po celou dobu máte pocit, že se nebudou dít zrovna hezké věci. Hlavní postava detektiva, kterou ztvárnil Al Pacino, je skvěle realisticky vykreslená a tudíž velmi uvěřitelná. Ovšem ani Hilary Swank a Robin Williams v ničem nezaostávají a ikdyž nemají tolik prostoru, tak i jejich role jsou velmi dobře zakomponované. Režisérův dvorní kameraman opět nezklamal a to co společně vytvořili při scénách jako přestřelka v mlze či útěk po kládách na řece se jen tak nevidí. K maximálnímu hodnocení mi tak jen chyběl zapeklitější scénář a originálnější závěr. 8/10

Interstellar (2014)

Intimní Sci-Fi plné rozporů, nesplněných očekávání, nespočtu překvapivých okamžiků a dechberoucích momentů. Jak měl Christopher Nolan zaujmout a rozvířit nekončící diskuze i přes to, že se od jeho každého dalšího počinu očekává masterpiece? Řekl bych, že právě takhle. Né, nepodařilo se mu natočit tak dokonalý film jako je The Prestige či něco tak originálního jako Inception, ikdyž si z obou filmů něco ponechal. I tak se ovšem jedná o velmi nevšední záležitost a jeden z nejvyjímečnějších kinozážitků roku 2014. IMAX projekce je naprosto famózní a pro tento film až skoro nezbytná. Né, že by ste si film nevychutnali i v běžném kině (vyzkoušeno na vlastní kůži), ale zážitek prostě není tak okázalý. Perfektní herecké výkony, přesně padnoucí hudební doprovod, dechberoucí scény, které jste ještě nikde neviděli a nečekaná závěrečná půlhodinka o které se dá dlouze dohadovat (a nejenom o ní). Všechny tyto pro Nolana typické aspekty tu jsou zachovány, ale i tak jsem byl celý film velmi překvapený jakou cestou se tentokrát režisér vydal, vychutnával si jeho počínání a na závěr se zamýšlel, co jsem to vlastně právě viděl. Škoda přílišné dojímavosti,náhod, které padnou vyprávění přímo do noty a zakončení, které zprvu vypadá velice slibně, ale na úplném konci nemá takový emoční dopad jako jiné části snímku. 8.5/10