Rok jedna (2009)

Hrozný ptákovina. Doufala jsem, že to bude lepší, když jsem viděla herecké obsazení, ale mýlila jsem se. Objevilo se pár supr vtípků, ale to nevyváží zbytek filmu, kdy spatlali dohromady několik etap dějin, brali si náměty s Bible a do toho přitom motaly takové nechuťárny. Jako ochutnávat exkrementy atp., co jsme tam viděli, tak to přehnali.

LEGO® příběh 2 (2019)

Je mi líto, ale toto je případ, kdy na 100% platí pravidlo, že opakovaný vtip už není vtipem. Nebo také "podruhé do stejné řeky nevstoupíš". Navazuje to na jedničku, to ano. Jen už chybí wow efekt. Je to přeplácané a nezáživné. Jako bych to už viděla. Pár dní po sledování už vlastně moc nevím, o co tam v tom ději šlo, jen že se handrkoval kluk se svojí mladší sestřičkou a to dělalo paseku i v lego světě. Ani další taková chytlavá písnička jako bylo "Všechno je tu boží" tady není. Zase z toho akorát smrdí prachy, kterými si někdo chtěl napakovat kapsy.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Honba za vánočním dárkem pro svého syna na poslední chvíli v podání strnulého Arnolda. To asi stačí k popisu filmu. O nic jiného tam totiž nejde. Schwarzeneggera nemám ráda. Je zábavný asi jako kámen. Tohle si znova pustím jedině, když už na některé Vánoce opravdu nebudu mít na co jiného s vánoční tématikou koukat.

Noční lovec (2018)

Na první dojem dobré. Napnutě jsem čekala, jestli vraha a násilníka mladých dívek najdou. Většinu filmu to odsýpalo a mělo to fajn spád. Ke konci už to bohužel ztratilo své napětí, závěr byl málo vymazlený. Celkově to byly zajímavé postavy, ale dostaly docela málo prostoru k tomu, abychom je poznali. Občas jsem kroutila hlavou nad tím, jak se vyšetřovací "tým" dostal k další indicii. Chybělo mi vysvětlení pohnutek některých postav. Noční lovec zapadne mezi těžký průměr, si myslím. I když je to napěchované hereckými hvězdami, tak tomu něco chybí. Větší jiskra, jistější úder.

Slečna zamilovaná (2009)

V krátké době vidím naprosto odlišnou hereckou polohu Sandry Bullock. V Návrhu hrála mrchu, tady zase takové kuřátko, kterému stačí, že se na něj někdo usměje, řekne pár sladkých slůvek a ona za ním poběží světa kraj. Občas jsem na ni doslova zírala, jak působila infantilně, afektovaně nebo jak jinak to říct. Takové třeštiprdlo bych do ní neřekla, ale klobouk dolů. Film je úsměvný, ale ve své podstatě smutný, protože její láska není opětovaná tak, jak by si přála. Mary se ale ve filmu přece jen něco naučí o sobě a o lidských vztazích. Ať si má červené šílené kozačky, když je jí v nich dobře. Ať si je střelená a chvílemi až nesnesitelně upovídaná, když taková ona opravdu je. Postavu Bradleyho Coopera oceňuji, že ji napsali tak, že sice není z Maryina pronásledování šťastný, ale ani ji nijak neponižuje a neuráží. Je to modrooký sympaťák, který spolu se Sandrou Bullock táhnou celý tady ten malý kolotoč. Láska nezná mezí.

Terminál (2004)

Tom Hanks je v Terminálu tak miloučký. Takový ťutínek zmatený :D zábavný filmeček o tom, jak jeden nešťastník cestuje do USA zrovna když v jeho zemi propukla občanská válka a on tedy nemůže ani zpět, ani opustit letištní prostor. Proto tam přežívá, seznamuje se se zaměstnanci, snaží se to jednoduše přečkat. Potkává tam krásnou Catherine Zeta-Jones (která mi tady přišla až nehezky vyhublá) a snaží se jí učarovat. Ta však řeší svoji nešťastnou lásku k jednomu ženáči. Nápad je to moc zajímavý, přitom to nepůsobí nijak depresivně. Naopak je to jedna srandovní scénka za druhou. Herci měli dost prostoru se blýsknout. Vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že Terminál natočil Steven Spielberg, ale holt časy se mění a i režiséři asi musí občas vzít něco méně výrazného.

Návrh (2009)

Jednohubka na zpestření dne. První půlku filmu byla Sandra Bullock na zabití, opravdová čarodějnice. Ale druhá půlka byla super. Ano, zase romkom, všechno je to pořád dokola, jen v jiném odstínu bleděmodré. Ale ta dvojka k sobě fakt pasovala a přišlo mi, že to mezi nima na plátně fungovalo. Byli dohromady srandovní, to je to hlavní. Do toho boží hafík, který by si měl dávat pozor na ptactvo, bláznivá babička, která je k zulíbání a o zábavu bylo postaráno. Nehledejte v tom nic hlubokomyslného, prostě jen výplach mozku a pobavení.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Nuda na entou. Takto smutný film už jsem dlouho neviděla. Robert de Niro se nechal k tomuto upsat, ale myslím, že moc potěšení z toho filmu nakonec neměl. Ostatně i zbytek filmové rodiny. Kdyby to hráli neznámí herci, tak film zapadne do propadliště dějin raz dva. Otec se vydává objet svoje dospělé ratolesti, protože mu odřekli návštěvu a jemu je doma po smrti jeho ženy smutno. Děti dlouho neviděl, tak jede kouknout, jak se jim daří a utvrdit se v tom, že na ně může být pyšný. Někdy ty dialogy sourozenců mezi sebou byly hodně bolestivé. Tedy kdyby je slyšel jejich otec. Nakonec nic není tak, jak to vypadá, ale to se dalo čekat. Všechno až moc nalajnované a předvídatelné.

Těžce zamilován (2001)

Žádná sláva, Oscar se nedostavil a ani si nemyslím, že film měl nějaké takové aspirace na filmařské ocenění. Klasická průměrná romkom o tom, že je důležitá vnitřní krása, ne jestli má holka naducaný výstřih a tvářičku jak ze žurnálu. Víc o tom nesmíte přemýšlet. Jack Black - budiž, role trouby se na něj hodí. Gwyneth Paltrow je tady snad nejroztomilejší a nejpříjemnější, co jsem ji kdy viděla a kočka je za každých okolností, ta se nemění. Klidně si film pustím zase znova třeba k vaření atp. :) někdy prostě průměrnost filmu stačí a má svoje fanoušky, jindy je označení filmu za průměrný spíše hanlivé, protože si hraje na něco víc a přitom má vady na kráse. Jde o to, jak film chce působit. Tady se povedlo, že je to fajn oddechovka a navíc občas dost vtipná.

Purpurový vrch (2015)

Jsem rozpolcena jestli ohodnotit 2* nebo 3*, ale pokud vezmu v potaz to, že nejhodnotnějším artiklem každého filmu je jeho příběh, tak se musím uchýlit k tomu horšímu hodnocení. Filmařsky je to mňamka. Krásná stylizace, syté barvy, hlavně všude ta purpurová evokující krev a strašidelný dům. Tom Hiddleston alias Loki spolu s Jessicou Chastain jsou jako dva drahokamy tohoto rádoby hororu. Oba dva mám moc ráda. To Alenka Mia Wasikowska mi nikdy sympatická nebyla, ale ani ona tu nedělá své profesi žádnou ostudu. Bohužel celé to kulhá kvůli zátěži, kterou představuje špatně postavený scénář. Všude předigitalizovaní duchové, ne vždy působili strašidelně, lekla jsem se pořádně jednou, ale byli spíš k naštvání a to se považuju za strašpytla. Divákovi nic nevysvětlili, proč mladá Edith vidí duchy, jestli je vidí jen ona, co vlastně vede Sharpeovi k jejich činům. Guillermo del Toro se víc zaměřil na potěchu oka než na ukojení zvědavosti a touze po hororovém strachu těch, kteří tomuto věnovali 2 hodiny svého života. A masakrózní konec tomu nasadil korunu, kýč a klišé, bohužel.