Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Perfektní, největší legrace co znám...vyjma seriálu Přátelé, dala bych obojí na stejný stupínek mojí srando-stupnice:)... inteligentní humor či jen srandovní obličeje. Improvizace je těžká disciplína, ale tito pánové to zvládají na výbornou s hvězdičkou. Kolikrát mi od smíchu tečou až slzy, doporučuji :)

Vesnice (2004)

Dávám 4 *, ale vidím to někde mezi 3 a 4. Bylo to napínavé, to jo. Ale jen na první shlédnutí. To je mi u filmů svým způsobem vždycky líto. Pak už prostě znáte jádro pudla a dívat se na to znova ztrácí svůj smysl. Příšer/nepříšer tam mohlo být víc, když byly tak povedené. Jedna procházka po vesnici mi přijde málo, mohli nás víc vystrašit. Během filmu člověk několikrát kroutí hlavou a říká si, co je to za pitomost, vždyť je to nesmysl, viz třeba jak můžou slepou holku nechat samotnou přejít les ...na jednu stranu to dává smysl (až už znáte konec), ale jak to vysvětlili ostatním členům vesnice, jim to přece muselo být divné, jak ta slečna vyzbrojená jen slepeckou holí může přejít zapovězený les, který musí být plný strašidelných potvůrek. Její milý mi spíš lezl na nervy. Možná je to tím, že mi není Phoenix sympatický ani v jiných filmech. Celá ta myšlenka odříznuté vesnice je zajímavá, ale ...SPOILER...nechápu jak nemohli nijak přijít do styku s okolním moderním světem. Sice odkloněná letadla, hm hm, možná, ale mi neříkejte, že do chráněné oblasti nikdy neproniknul žádný zvědavec, přece nemůžou mít obšancovaný každý metr rezervace, navíc tak snad nějaké radarové vojenské snímky musely existovat. Ale kdoví, třeba je takhle v Americe nebo kdekoli jinde schovaná kolonie ufounů, hezky si tam žijí, pěstují jejich modrá rajčata, FBI je kryje, my ostatní v noci klidně spíme a máme se dobře :)

Pevnost Boyard (1998) (pořad)

Obnovit Boyard sice bylo fajn...je to super zábavná a napínavá soutěž...ale tahle britská verze mě od sebe odpuzuje především svými moderátory. Teda který odborník na zábavní průmysl tyhle dva angažoval, tomu by patřil metál za blbost a tupost. Jedna moderátorka - Barbie v živé podobě, jen ještě víc přifouknutá, zcela jistě jí v hlavě chybí nějaká kolečka nebo přebývají a akorát se přemístili na hrudník? :D Druhý moderátor - pche :D jo, když si někdo myslí, že chlapík, který akorát všem nadává a je arogantní až běda, že by ukázal známku humoru či nějak přispěl ke zvýšení hodnoty téhle soutěže...kdepak, marná snaha něco takového vůbec hledat. Asi měl vypadat cool a jako frajer, ale u mě se akorát ztrapňoval. Moderátoři byli zkázou pro Pevnost Boyard, zasloužila by si někoho profesionálnějšího. Navíc mi všechno přijde až příliš ukřičené.

Šmoulové (2011)

Šmoulové byli rozkošnost sama :) krásně animovaný šmoulí svět i potom povedené propojení Šmoulíků a reálného světa. Kocoura Azraela bych chtěla doma, protože stačilo, aby se objevil na scéně a už jsem se zajíkala smíchem díky jeho grimasám :) dětem se to určitě musí líbit, je to hezky barevné a můžou modráčkům fandit v boji proti zlému Gargamelovi. Velice příjemná je herečka Jayma Mays a se svým hereckým kolegou Harrisem tvořili sympatický pár, který na roztomilosti celého filmu ještě přidal. Ale pravda, že pro dospělé toho roztomilého může být až příliš. Ale cílovou skupinou jsou především děti a to myslím, že Šmoulové můžou být úspěšní.

Hezké sny (2007)

Lucidní snění ve filmu...to by se dalo tak rozvést, tak zamotat, tak ozvláštnit a napěchovat nějakým nábojem, ale tohle vyšlo jaksi naprázdno. Od průměrnosti to nezáchránila ani silná čtveřice Paltrow-Cruz-Freeman-DeVito. Hercům se nedá nic vytknout, možná jen podotknu... Paltrow jako brunetka? Nee, to k ní nepasuje...ale co se týče tohohle filmu, tak blond by byl příliš tvrdý ...a možná by to moc upoutalo divákovu pozornost od všeho ostatního ve filmu :D Hezké sny jsou takovou šedivou myškou. Jediným světlým okamžikem je téměř na konci ten 'osudový' Freemanův, to člověk vážně nečekal a konec byl hezky dějově i filmařsky zpracovaný. Jenže těch pár posledních minut nezáchrání zapomenutíhodný zbytek, který pojednává o odcizení manželů ve středním věku dost anti-poutavě. Alespoň víme, co nás možná čeká :)

Silent Hill (2006)

Netradiční. Nic podobného jsem neviděla. Vizuálně to neumím k ničemu připodobnit, místy mi přišlo, jako by přede mě dal někdo obraz z nějaké satanistické knihy a ten ožil. Ty obludy byly vážně originální, až luxusní. Říkala jsem si ‚fuj' a šel mi mráz po zádech, ale zároveň jsem to obdivovala, respektive toho, kdo TOTO stvořil. Mystické každým coulem. V holčičkách jsem se trochu zamotala, možná s dabingem by to bylo stravitelnější než s titulky, ale nakonec nějaké vysvětlení přišlo. I když pravda, že nedostačující. Zvlášť v samotném konci bych ocenila nějaké ‚rozseknutí' problému, ale buď jsem ho tam neviděla nebo tam prostě nebylo – proto 1* dolů. Každopádně by mě to zajímalo, hlodá mě červíček zvědavosti :) nicméně velice zdařilé, herci slušní, masky a kulisy famózní.

Intimní tajemství (2007) odpad!

Tak tohle skutečně nebyl šálek mého čaje! Sice hodně zajímavý a netradiční námět, ale vyšel z toho hrozně divný film. Herci – buď schválně přehrávali, ale příšerně, kýčovitě nebo to byla skutečná herecká bída, pardon, ale takhle blbě to zahraje i dítě z divadelního kroužku :) (např. scéna, kdy se hlavní hrdinka poprvé střetně pohledem se svým ‚prvním' klukem, to jsem málem spadla ze židle) Pozor – spoiler! Navíc ten na hlavu postavený scénář - najednou holka skoro každý den narazí na nějakého úchyla, přitom do té doby žila v naprosté ‚nevinnosti' a neznalosti sebe sama, natož aby na ni sáhl chlap. Takže si pro sebe pokládám jen teoretickou otázku, čím to, že se najednou všechno změnilo? Důležitá scéna (smrt maminky) tam nebyla, jen ji jednou větou popsali, což mě bilo do očí a dost mi to vadilo. Těch zkratů tam bylo víc. Oproti tomu některé pasáže nudili. Nepřišlo mi to ani jako horor,ani komedie. Tohle opravdu nechci vidět znova.

Bůh masakru (2011)

Místy až příliš upovídané, ale tak co se taky může dít mezi čtyřmi lidmi v obýváku, kteří řeší rodičovské záležitosti, než že budou stále povídat, že? Mnohé dialogy byly hodně dobře stavěné, místy jsem ale nestíhala číst titulky, jak mluvili rychle :) Těšila jsem se především na Kate Winslet a nezklamala mě (viz jak ‚zneuctila' Kokoschku bylo silným momentem filmu - vyprskla jsem smíchy). Bylo taky hezky vidět, jak se v průběhu filmu postavy změnily a leccos vtipného na sebe práskly. Ale musím říct, že ten stále zvonící telefon bych taky utopila :) avšak musím přiznat, že je to trochu zklamání, i přes avizovanou komornost jsem čekala větší legraci, větší říz, na mě to mělo až moc pomalý průběh, ale jako oddechovka pro letní večer to bylo příjemné.

Kouzelná romance (2007)

Nakažlivé písně, vtipné spojení animovaných partií s hranými, nádherná plesová taneční scéna a představa toho, co by se stalo, kdyby se nějaká pohádková postavička dostala k nám do reálného světa – to je trochu ztřeštěná, ale vskutku milá Kouzelná romance :) Disneyovští hrdinové z animované části jako by byli kopií přes kopírák těch skutečných hereckých představitelů. Jednoduše se postavičky chovají stejně naivně a nespoutaně jako v pohádce, což v prostředí současného New Yorku působí hodně okatě. Aby se tak herci zvládli chovat, myslím, že si snad museli předtím dát panáka...jinak nechápu, jak to dokázali :) Byli perfektní. Zvlášť Amy Adams byla jedním slovem pohádková, potkat takovou slečnu, která hledá svůj zámek, tak mi to nedá a půjdu jí ten zámek pomoci hledat, protože ona prostě do zámku jednoznačně patří, jemná princezna jak vyšitá.

V zajetí démonů (2013)

Conjuring je pro mě přesným prototypem hororu. Jedinou mojí výtkou je, že trailer odhalil dost lekacích scén, takže divák v kině už věděl, co přijde. Je to celkem škoda, protože ty lekačky byly zrovna to nejlepší, takže trochu decentnější trailer by nebyl od věci. Ale jinak je Conjuring ukázkou staré dobré hororové filmařiny, podařených efektů (viz vymítání ve sklepě) a výborných herců. Především zaujme Vera Farmiga. Nemůžu si pomoct, ale hrozně mi do hororů sedí. Má správně ledové oči, dokáže vyjádřit zděšení, aniž by to bylo ‚umělé', už v Orphan mě zaujala. A ostatní herci nezaostávají. Film je plný napětí, nevíte kdo/co se může v kterém temnějším koutě skrývat, prostě vás to usadí do sedačky a nepustí až do závěrečných titulků. Dávám 5*, protože Conjuring bude patřit do mých Top hororů :)