Thor (2011)

Další z komiksových filmů, které mě překvapí tím, jak hezky mají vykreslenou liniii lásky, stejně jako třeba Neuvěřitelný Hulk. Obsazení opět bezkonkurenční. V roli Thora si snad neumím představit nikoho lepšího než Hemswortha. Jako by se jako Thor už narodil. A Hopkins jako Odin mu pěkně sekunduje, dokonce jsou si i podobní jako otec a syn, podobné rysy, mohutnost a tak. Hemswort je prostě korba a boha hromu mu žeru i s topůrkem jeho kladiva. Proto s Natalie Portman vytváří tak zajímavý pár. Ona křehká, drobná, chytrá bytůstka a on hora svalů a síly. Ač jsem tomu páru ze začátku nevěřila, překonali moje obavy a byla z toho pořádná romantika, až jsem na konci i slzu v oku musela zadržet. Shield se ukazuje víc na světle a tím víc to ukazuje blízkost dílu Avengers. Líbí se mi to hraní s legendami. Jako bych si měla představit, že třeba blaničtí rytíři jsou opravdu schovaní a vyčkávají nebo že svatá Barborka skutečně existuje a jen si ji lidé přetvořili do božské podoby. Přesně tak je to tady s Thorem a vším, co k němu patří. V jeho božství věřili staří Vikingové, ale ono to bylo jinak. Thor jen pocházel z jiného světa a lidé to pozměnili tak, aby to jejich mysl pochopila. Drsný byl i Ničitel. Vzpomněla jsem si díky němu na film Silent Hill, kde jedna postava vypadala podobně. Ale Ničitel vypadal luxusněji. Stříbná dutá zbroj se ohnivým zdrojem.

Iron Man 2 (2010)

Super zábava. Člověk se ani chvíli nenudí. Tonymu se časté používání obleku začíná mstít a musí hledat něco, čím by nahradil ten mini obloukový reaktor v jeho hrudi. Do toho jeho sekretářka Pepper povyšuje, Tony je středem zájmu vládních organizací, protože je potenciální hrozbou. Na scéně se taky objevuje jedna slečna z právního oddělení. Scarlett Johansson je tady neuvěřitelně sexy. Zrzavá barva jí sluší mnohem víc než její blond. Dostaneme se na výlet i na závody formulí do krásného Monaca a na zběsilou Tonyho oslavu narozenin s menší bitkou. Ten souboj dvou "Iron Manů" by mohl fungovat jako trailer jen tak sám o sobě, byla to radost pohledět. I když se mlátili, bylo to jako souboj dvou šmrncovních robotů. Do toho všeho se přimotá ještě jeden utiskovaný ruský vědec a o problémy je postaráno. Líbí se mi, že i když je Stark sobec a nafoukaný frajírek, dokáže vzít do ruky nářadí a vykouzlit nějakou důmyslnou vychytávku, protože je prostě extremné dobrý technik/kovotepec/vynálezce. Taky jsem slintala nad tou japonskou zahradou, kterou má Tony v jednom z jeho pavilonů, nádhera na entou. Škoda jen, že ji trochu pocuchali :) je tu víc obleků, víc akce, stejně dobrá hudba a triky. Pošušňání. A ještě nakonec musím jako ženská vysmeknout poklonu za šaty, které měla jak Paltrow tak Johansson v průběhu celého filmu na sobě.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Dvojka přímo navazuje na jedničku a kvalitativně jako by šlo o jeden dlouhý film. Je to naprosto srovnatelně nápadité. Jen s tím rozdílem, že je tady víc normálních lidí, kteří se snaží sblížit se světem strašidel, protože si jejich syn vzal Drákulovu dceru a mají spolu syna. Bylo roztomilé, jak dobrácký Drákula popoháněl vnuka, aby mu narostly špičáky nebo aby létal. Prostě aby v sobě probudil upíra. A když se na scéně objevil starosvětský děda Vlad, šel příběh ještě o stupínek výš. A navíc dostala víc prostoru moje oblíbenkyně - vlkodlačinka Helga (k pomuchlání sladká).

Hotel Transylvánie (2012)

Až mě překvapilo, jak mohou být strašidla sympatická :) Hezká, i když trošku jednodušší animace. Ale barevně byla ta strašidýlka úžasná. Každé mělo svou osobnost, svoje mouchy a touhy. Uklízecí četa čarodějnic, zombíci jako hotelový personál, který vede sám Drákula. Ten shodou okolností pořádá party na oslavu 118. narozenin jeho milované dcery Mavis. Nějakým nedopatřením se ale do hotelu výhradně pro strašidla dostane i člověk. A šaráda začíná. Super strašidlácké vtípky. Je tu Frankenstein (Frankensteinovo monstrum, ale říká si tak) se ženou, mumie, vlkodlačí rodinka s tou nejroztomilejší vlkodlačinkou, jakou si jen můžu představit a spoustu dalších vychytávek. Děj byl sice jednodušší, ale na druhou stranu je aspoň víc prostoru třeba na honičku na létajících stolech, na výletní let nad krajinou, na smutné rodinné příběhy a jiné zajímavosti. Jediné co musím vytknout je hloupost jako bylo sledování východu slunce. Pokud Mavis viděla, jak vychází slunce, zákonitě na ni muselo svítit, i když před ní stál Johny. Ale jinak jsem se ani chvíli nenudila. Super byl taky výběr písniček.

22 Jump Street (2014)

21 Jump Street a 22 Jump Street jsem zhlédla s rozestupem jednoho dne, takže se mi to dobře porovnávalo. Bohužel druhý díl z toho vyšel hůř. Úvodní scéna na kamionu byla vtipná, že jsem se chytala za břicho, jak moc jsem se smála. Ale od té doby už to nebylo tak silné. To jednička měla srandu rozloženou do celého filmu. Dvojka byla taky vtipná, ale už to prostě nebyla taková prča. Hlavním nedostatkem je, že námět je skoro totožný s jedničkou, jen s prohozenými rolemi v oblíbenosti mezi ostatními studenty. Co nemělo chybu byly grimasy Ice Cuba. Stačil pohled a člověk se div neválí smíchem po zemi. Imitování problémů a situací jako mezi ženou a mužem se povedlo, ale stejně musím nakonec ohodnotit o jednu hvězdu méně než 21 Jump Street.

Iron Man (2008)

První díl se mi líbí asi nejvíc. Tony Stark je narcista, trochu nafoukaný, ale v některých okamžicích se dokáže chovat i rozumně. Velký palec nahoru dávám za obsazení Downeyho a všech ostatních. Downey je prostě trademark sám o sobě. Je charismatický, skvěle vypadá, postavu má akorát, hraje úžasně. Gwyneth Paltrow to snad nikde neslušelo víc než tady a jiskření mezi Tony Starkem a jeho sekretářkou bylo skoro hmatatelné. Kde se objeví Gwyneth, tam se to rozzáří. Jeff Bridges byl taky působivou osobou. Šel z něho v jeho prototypu opravdu strach. Filmařsky je Iron Man chuťovka. Nejde vyzdvihnout jen jednu scénu, protože těch šťavnatých tu bylo spoustu. Kdy si mě Iron Man získal byl moment, kdy chlapík s kusem kovu v hrudi ještě před chvílí měl na mále a hned na to buší kladivem do jeho výtvoru kdesi v jeskyni v nepříznivých technických a celkových podmínkách a do toho spustila ta sexy drsňácká hudba. Mlask. To byl moment, kdy jsem si řekla "Iron Man bude pecka." A byla. Další legendární pasáží byl závěrečný souboj, krásně lítali atd. Šikovný robotický kamarád Moula vždycky pobavil. Starkovy hračky u něho doma taky stály za to. A všechno okořenila super hudba, která měla grády, bez ní by to nebylo úplně ono.

Jump street 21 (2012)

Bála jsem se, přiznávám, nechtěla jsem vidět špatný film a být zklamaná. Ale bylo to zbytečné. Ani se mi nechce věřit, ale ono to klapalo. Super vtípky, neskutečné příhody, které byly k popukání. Nejlepší je bezpochyby kabinka školního záchodku a prsty v krku. Nic mi tady nepřišlo otravné, odporné či trapné, jen správně ujeté a dobře vykorigované tak, aby to nepřepadlo přes hranu do oblasti braku. Opravdu jsem nečekala, že se budu řehtat u tolika scének. Plusovým bodem je taky obsazení do štěku Deppa z původního seriálu Jump Street 21 (a dle zajímavostí i dalších herců). Takhle se mi Depp totiž líbí nejvíc, civilně, ne křečovitě. No nakonec to nebyla jen komedie, ale i akční film. Už teď se těším na dvojku.

Ant-Man (2015)

Vlastně to byl takový "obyčejnější" hrdina. Nijak zvlášť se o svoje zvláštní schopnosti nepřičinil, přišel k nim jak slepý k houslím, ale nakonec to fungovalo, protože to hlavně byl mrštný zlodějíček, kterému to pálilo a nenechal ze zaskočit třeba trezorem z roku 1910. Hlavní hrdina mi je sympatický už od dob jeho hraní v Přátelích. Má zvláštní kukuč, s kterým mu stačí málo a dokáže vytvořit hezký vtípek či přihrávku na něj. Méně výrazný než ostatní zástupci Avengers, ale šikovný. Zato u Evangeline Lilly jsem skřípala zuby nad tím, jak jí mohli udělat takový otřesný účes. Vypadala jak domina, křečovitá, nepřístupná. Přitom delší vlasy jí moc sluší. No zpět k Antmanovi - super triky. To zmenšování bylo děsně zajímavé. Vidět okolní svět z hmyzí perspektivy se jen tak často nestane. Mravenci se taky ukázali jako přínosná zvířátka (ale jen ve filmu), chudák Antonio. Celkově to bylo tak zvláštně lehce vtipné, že jsem to třeba sotva postřehla a ono to i tak působilo moc fajn. Nejlepší hláška na jednoho mravenečka "To je pěkně hnusnej čokl!". Prostě sranda.

Dračí srdce (1996)

Přátelství drakobijce s drakem značí, že nepůjde jen o lecjaký příběh. Bylo to velice slušné fantasy. Vlastně nemám co vytknout. Jen na 5* mi chybí nějaký wow efekt, něco z čeho mi zamrazí. Ale stejně to bylo zábavné pokoukání. Obsazení bylo moc fajn - Quaid byl správný šarlatán s dobrým srdcem, Thewlis byl opravdu nechutným záporákem. Dělalo se mi zle, jen se ukázal v záběru a ani nemusel nic udělat. Ta blonďatá mařenkovská paruka mu ještě víc dodávala na podlosti. Ale neříkám, že to ve skutečnosti není příjemný člověk :) dráček Draco byl velice hezky animovaný, vůbec bych nepoznala rok vzniku, Draco mi přišel srovnatelný třeba i se Šmakem z Hobita. Největší radost mi udělala komediální stránka, kterou jsem vůbec nečekala. Scéna uvíznutí Bowena s mečem v ruce v Dracově tlamě pobavila nejvíc. Vytvořila se z toho hezká mozaika, kde máme od každého něco. Legraci, romantiku, nenávist, pomstvu, snahu někoho zachránit atd. Jen se trochu bojím dalších dílů, protože když koukám na číselná hodnocení tady, tak nemám chuť si tenhle krásný příběh kazit nepovedeným pokračováním.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Nejpovedenější animáček, co jsem v poslední době viděla. Smršť úžasných vtipů a gagů, vyděšeným divokým čuníkem počínaje. Typické mocenské manýry Césara, energický svéhlavý Asterix, dobrácký a mírně naivní Obelix, k sežrání roztomilý Idefix, k tomu pár římských civilistů, které nic nerozhází a naopak rozpoutají v galské vesnici obchodní ruch. Nejbožejší byly hlášky centuriona "Buďte tak hodní a zaútočte na něho!" :D sofistikovaní otroci, rozumní gladiátoři a prďácká jména - Miniminus, Citrusdžus, Prácevpřesčase... tady ta hra se slovíčky a modlení se k různým bohům (např. u Tutatise!) mě prostě baví. Přijde mi, že vtipnější a podařenější film o téhle dvojce statečných Galů a jejich vesnici jsem ještě neviděla. Animace byla hezká, barevná a soundtrack jsem taky baštila, třeba píseň Sara Perche Ti Amo mě nakopne vždycky a tady to sedlo jako hrnec na pr*el. Sídliště bohů prostě nemělo chybu.