Královna meče (2000) (seriál)

Toto si pamätám ešte zo základky. V tom veku ma to bralo, pretože tento seriál obsahuje veci, ktoré na malého fagana silno zapôsobia, hlavne teda množstvo dobrodružstva s akčnými scénami a naviac pekná hlavná hrdinka, ktorej fandíte celou svojou energiou. Pri spätnom pohľade by som našiel veľa vecí, ktoré by mi vadili, ale tak trochu aj z nostalgie hodnotím aspoň dvoma hviezdami.

Super náhradník (2006)

Tieto stredoškolské romantické príbehy nikdy nepatrili a ani nikdy nebudú patriť medzi moje obľúbené filmové žánre. Výnimkou nie je ani tento snímok. Sem tam sa vyskytne ničo vtipné, Amanda Bynes je taká správne uletená a milá, takže ako hlavná hrdinka je zvolená veľmi dobre, ale stále je to len podpriemerná filmová zábava, ktorá je primárne určená dospievajúcim dievčinám, a preto sa na ňu veľmi nechytám.

Mission: Impossible (1996)

Veľmi efektívna špionážna hra. De Palmovi sa podaril naozaj vynikajúci kúsok, ktorý je už v podstate klasikou daného žánru. Film obsahuje množstvo legendárnych scén, na ktoré nachádzame odkazy v rôznych filmoch ešte aj v súčasnosti. Najnezabudnuteľnješou takouto scénou je jednoznačne lanová scéna. Napínavé je to až do konca a človek nikdy nevie, že čo sa stane v nasledujúcej chvíli a ako to všetko napokon skončí. Škoda herecky nevýrazného Toma Cruisa a podľa môjho názoru zbytočnej, a tak trocha nereálnej akčnej exhibícii v závere filmu, ktorá mi pokazila môj konečný dojem z filmu. 75%.

Stmívání (2008)

Nie, nie a ešte raz nie! Tuctová teenagerská báchorka zaobalená do akože temného vizuálu bez nejakých zaujímavých alebo chytľavejších pasáží. Pre násťročné babenky je to asi ideálne, ale mne sa na Pattinsonove mimické výlevy teda pozerať nechce. Nasledujúce časti tejto ságy som v záujme zachovania svojho duševného zdravia už radšej ani nepozeral.

Novodobí Robinsoni (1998)

Nič moc teda. Nudný a okukaný dej, amatérska réžia, aboslútne neracionálne správanie sa hlavných postáv a herci tiež nič moc (Jane Seymour mimo Dr. Quinn nejak extra hrať nevie). Jednu hviezdičku dávam za pekné exteriéry a nejaký ten vtípek, lebo ináč to človeka nemá čím zaujať.

Zjizvená tvář (1983)

Dosť brutálna, ale zároveň reálne podaná gangsterka o "pričmoudlých" drogových priekupníkoch začiatku 80. rokov. Za pozornosť okrem brutálneho násilia stojí jednoznačne výkon Al Pacina. Jemu proste stačí jeden pohľad a hneď je kráľom danej scény. Fakt neskutočný výkon. Lenže na plný počet sa mi to nezdalo, pretože na tú dĺžku tam bolo aj dosť nudných scén a chýbalo mi aj viac akcie. Vidím to na takých pekných 80%.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indiana Jones! Jedna z najlepších dobrodružných sérií sa dočkala svojho dlho odkladaného, štvrtého pokračovania. Nuž a podľa mňa sa tento návrat vydaril. Samozrejme, už to nie je také ultra-dobrodružné a zábavné ako napríklad "Posledná krížová výprava", ale stále to má niečo do seba. Harrison Ford síce zostarol, ale stále dokáže zvládať všetky fyzicky náročné kúsky a z charizmy mu tiež veľa neubudlo. Jeho filmový syn Shia LaBeouf sa mi zo začiatku dosť protivil, ale neskôr do príbehu celkom zapadol, záporáčka Cate Blanchett sa mi tiež pozdávala (až na ten účes:) a britskí herci John Hurt a Ray Winstone sú tiež výborní. Herecky obsadenie je teda veľmi slušné. Čo sa týka príbehu, tí mimozemšťania sú už v dnešnej dobe tak trochu okukaný, ale v rámci tohto filmu sa dostali do len do vedľajšej polohy a nie konečného cieľa výpravy, ktorým bolo bájne El dorado. Celkovo vzaté, Spielberg si hanbu neurobil, naopak, aj po toľkých rokoch dokázal z Indyho vyžmýkať takmer maximum a aj keď sa jedná o najslabšiu časť série, napriek tomu si aj z určitej nostalgie zaslúži plný počet hviezdičiek.

Smallville (2001) (seriál)

Supermanovské schopnosti získané nejakým americkým puberťákom? Tak to teda nie!

Riddick: Kronika temna (2004)

V prípade Riddicka sa jedná skôr o napoly vydarený pokus o epický sci-fi príbeh. Za pozitíva beriem vynikajúce digitálne efekty, akciu a hutnejšiu atmosféru. Negatívami sú tak trocha jednoduchší príbeh, poväčšinou biedny herci, aj keď ten Vin Diesel síce hrať nevie, ale určitú charizmu mu uprieť nemôžem, nuž a vyslovene úbohý záporák (tým myslím Colma Feoreho), ktorý toho veľa neukázal. Na jeho miesto mal byť od začiatku umiestnený Karl Urban, ktorý mi snáď ako jediný v tomto filme javil ako najschopnejšia a najzaujímavejšia postava. S tunajším percentuálnym hodnotením sa viac menej stotožňujem.

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Pokus aspoň čiastočne sa vyrovnať mierne nadpriemernej jednotke sa absolútne nepodaril. Tunajší predstaviteľ kráľa škorpióna Michael Copon nesiaha D. Johnsonovi ani po nechty na nohách, nie je to ani zďaleka taká zábava ako jednotka a ten akože "historicky" podložený začiatok ma tiež odrovnal. Proste je to typická céčková zlátania.