Terminátor: Temný osud (2019)

Nevidel som Genisys, lebo som nechcel vidieť generický film s nepodarenými trikmi a nezaujímavou réžiou. Nakoniec som presne to dostal v Dark Fate. Debaty o tom, že je to najlepší diel od dvojky sú absolútne mimo. Najlepší je stále Salvation, ktorý ponúkol niečo iné ako donekonečna variácie na jednotku a dvojku. V Dark Fate sa tvorcovia ani nedokázali rozhodnúť, či zrebootujú jednotku alebo dvojku, nedokázali sa ani rozhodnúť, či nový Terminátor bude mať kovovú kostru alebo bude tekutý a vymysleli asi najkomickejšiu variantu - tekutý s kostrou, z ktorej sa dokáže oddeliť. Také 2 v 1. Prekvapujúce je ako zle ešte v roku 2019 môže vyzerať CGI v drahom filme. Postava Dani (Natalia Rayes) - bola veľmi zle napísaná, a potom aby sa tomu nasadila koruna, ešte aj veľmi zle obsadená. Réžia aj kamera absolútne tuctová bežiaca na autopilota bez štipky nápadu alebo zaujímavého záberu.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Velice ťažko sa do toho dostávam, skúsim dopozerať aspoň prvú sériu, či sa chytím. Ale zatiaľ mi to vyslovene vadí podobným spôsobom ako Dexter

Lásky čas (2013)

Taký lahký popík, ale výborný.

Joker (2019)

Zaujímavé, že už aj v Benátkach vyhrávajú komixové adaptácie. Táto rozhodne patrí k tým zaujímavejším, hlavne čo sa týka samotného Jokera v podaní Joaquina Phoenixa (po Baleovsku vychrdnutý na kost) a výpravy filmu. Príbeh samotný nenudí, ale aj tak som prekvapený, že toto bol najlepší film v Benátkach.

Ad Astra (2019)

Krásne natočené, dobrý soundtrack, skvelý Pitt, ktorý nezlezie z plátna. Po formalnej stránke nie je čo vytknúť. Horšie je to s príbehom a fyzikou vo vesmíre. Pitovo rozjímanie nad vzťahom k otcovi, manželke a svetu ide niekam doprázdna a nezanecháva absolútne žiadnu emóciu. Taký slabší bratranec Soderberghovho Solarisu, bohužial.

Euforie (2019) (seriál)

Sam Levinson prekvapil ako šikovný a originálny režisér už v Assassination Nation. Tu to potvrdil druhýkrát, opakuje sa aj prostredie, teen grils, texting, sexting, drugs and sex. Casting sa vydaril, herci hrajú a sú vedení výborne, soundtrack hrá v podstate nonstop, miera explicitnosti bola myslím, zase pre televíziu aj film posunutá o kusisko ďalej. Niektoré veci, by človek radšej nevidel. Rozhodne ma bude zaujímať čo bude Levinson točiť ďalej.

Climax (2018)

When party goes wrong...

Záhada Silver Lake (2018)

Nomináciu na Palmu v tomto prípade fakt nechápem. Mnoho ľudí chválilo atmofsféru. Podľa mňa to žiadnu nemalo. Kamera vyzerá digitálne nefilmovo, použitie hudby, ktorá je variáciou na staré filmové soundtracky z cca 50 rokov absolútne neodpovedá dianiu na plátne. Príbeh sa motá a motá a nikam nesmeruje, nijako to nedrží pokope. Najviac mi to pripomínalo nepodarok Richarda Kellyho Southland tales. Bolo vidieť obrovskú ambíciu, ale minulo sa s realizáciou. Len zato, že postava ma celú izbu oblepenú filmovými plagátmi a odohráva sa to v Hollywoode, tak to neznamená, že sa to približuje Hitchcockovi či Lynchovi.