Praha vs. prachy (2015) (pořad)

Po prvním ostrém díle dávám 5* Hlavně asi za osobní odvahu obou protagonistů. Držím palce a jsem zvědav jak to půjde dál. Skoro se ale až bojím co jste to tam probírali s tím *** Bémem (za *** si každý dosadí vlastní přízvisko pro tohoto pána).

MacGyver (1985) (seriál)

Hrdina mého dětství. Tady to nejde jinak 4*

Železná srdce (2014)

Neurazí, ale ani nenadchne. Chvílemi dost naturalistické. "Válka není pěkná" (Barbara Bush). Poslední scéna je jak vystřižená z Nejkrvavějšího filmu všech dob. Zajímavé komentáře: DaViD´82, Radek99

Interstellar (2014)

Jak už tady mnozí psali, je Interstellar řemeslně opravdu skvěle zpracovaný film. Parádní hudba skvěle doplňující děj. Opravdu hezky zpracovaný vesmír a pár agitek o nutnosti výzkumu i veřejnému mínění navzdory. Občas napětí i když dost často s předvídatelným vývojem. Tohle všechno (až na tu předvídatelnost) hodnotím kladně. Ale pak je tu ta druhá stránka. Celý film jsem si tak říkajíc odkoukal aniž bych byl pohlcen a vtažen do děje. Sice jsem se nenudil, ale to nestačí. Většina emotivních scén mě absolutně minula. Občasná absurdnost, když třeba už ve vesmíru vědec vysvětluje pilotovi polopatě princip červích děr a ten se následně cítí kvalifikován pro řešení potíží s přenosem dat z poza horizontu událostí černé díry. Nebo když ze Země startují na raketě ala Saturn V (mimochodem parádní scéna) a z navštívených planet startují transportérem ala Star Trek. Pokud se na Interstellar chcete podívat, rozhodně vám to rozmlouvat nebudu. Za shlédnutí v kině to spíš stojí. Ale rozhodně nečekejte nějaký epický zážitek. Já ho hodnotím jako lepší průměr až lehký nadprůměr. Ale nic víc. Edit: Konečně jsem našel přesně sednoucí škatulku pro tento spektákl: Sci-Fi pro ženský.

Jurský park (1993)

Tenhle film má u mě jasných 100% I po těch letech pořád funguje a zážitek je vždy perfektní. Navíc v roce 2013 jsem byl v kině na 3D konverzi, která mě naprosto nadchla. Trošku jsem se obával jak se jim to povede a musím říct, že jsem byl nad míru spokojený.

TRON: Legacy 3D (2010)

Opravdu nádherný svět se skvělou hudbou. Škoda jen, že jsem se u toho tak nudil :-(

Střepiny (2002) (pořad)

Musím snížit na 3*. Když Střepiny začínaly, tak byly opravdu trefné a vtipné. Hlavně se, podle mého názoru, snažili ukázat reálný pohled na věc. Dnes ale původní úroveň dost znatelně poklesla a pořad zase upadá do všudypřítomného bulvárního bahna. Ach jo :-( Po posledním díle z 21.9.2014 snižuji na 1*. Tohle opravdu ne!

Tora! Tora! Tora! (1970)

Staré válečné filmy mám hodně rád a Tora! Tora! Tora! patří k mým nejoblíbenějším. Jasných 5*

Kronika mutantů (2008)

Děj a scénář jsou trochu jednodušší. Ani tempo moc negraduje. Spíš se jen tak stále posouvá dál. Ale ztvárnění světa Mutant Chronicles se docela povedlo. A pro mě jako fanouška Doomtrooper to navíc mělo i nostalgický nádech.