• Krátkometrážní

Piráti! (2012)

Príjemná pohodová plastelínová komédia z dielne tvorcov klasiky Wallace & Gromit. Scény do seba pekne zapadali, film nestíhal nudiť, proste fajn pirátsky príbeh loptoša Captaina.

Projekt X (2012)

Neviem sa k tomu poriadne vyjadriť. Také buranské, mohla to byť väčšia sranda.

Prometheus (2012)

-„Can you imagine how disappointing it would be for you to hear the same thing from *your* creator?“

Prozrazení (2012)

-„Are you drunk Jeremy?“ Niekto si zmyslel, že je múdrejší a že Enterrado bolo slabé, tak si ukradol celý film a doplnil pár blábolov. Ale vážne je to dosť lenivé, nemá to napätie, pár vecí sa prestrelilo a vôbec sa nehodilo. V podstate je to fajn film. Záver sa mi nepáčil vôbec.

Rebelka (2012)

-„There comes a day when I don't have to be a Princess. No rules, no expectations. A day where anything can happen. A day where I can change my fate.“ S Brave som bol prekvapivo veľmi spokojný! Vážne, a naozaj plnohodnotne a pohodlne dynamické, príjemná kamera, sympatický príbeh. Ono sa to však celé prezentovalo presne ako nálepka Pixar/Disney - taký "zátrtok". Takže tentokrát nič preborné (odporúčam siahnuť po drímvorksovému How To Train Your Dragon), plaché a opatrné (skôr rodinné ako manželko-kinové), ale svižné a pobaveniuhodnúce. Za objektívne 3* a ešte raz - najviac vyzdvihujem príbeh a jeho fakt, že sa nemusí stať nič svetoborné a dá sa vykúzliť film aj okolo studenej a jednoduchej kaše.

Rock of Ages (2012)

No ako fanúšik rockovej muziky osemdesiatych rokov musím úprimne vyhlásiť že horšiu poctu už ani dostať nemohla. Debilný scenár, klišé, detinské, úchylné, miestami ma naplo. Jediné plus je výlet do Whisky & Go-Go.

Storage 24 (2012)

A to ani po tom záverečnom prekvápku nikto neštekne? :) To sú mi veci..

Temné stíny (2012)

-„How soon can the horses be ready?“ Veľmi fádne dielo. Sľubný námet a zábavný trailer ostali v minulosti, z filmu nesrší iskra a kopec času sa ocitá na plytčine. Humor ma neožiaril, veľmi strohý, vizuálnu krásu vyzdvihovať nebudem, nakoľko je to pre Burtona už rutina. Ten tak vysoko a prudko stúpal, až sa bojím, kam hlboko možno až klesne. 1 a pol*, zaokrúhľujem po spokojnosti s Pfeiffer a Moretz.

Temný rytíř povstal (2012)

"There's a storm coming, Mr. Wayne. You and your friends better batten down the hatches, because when it hits, you're all gonna wonder how you ever thought you could live so large and leave so little for the rest of us..." Strach, smrť, depresia, temnota, des, násilie, hrdinstvo, krutosť, nadvláda.. Alebo ako niekto dokáže perfektnú trilógiu zavŕšiť dokonalosťou. Zážitok z kina teda vyzeral takto: už od začiatku, kedy sa nám postupne začínaju objavovať postavy - úžas a zaťaté ňochty v sedadle; cez stred - kde hlavne mrazí a krúti žalúdok mravcami v Sewers a The Pit; postupne k poslednej polhodine - kedy telo začne postupne odpájať životne dôležité drobnosti ako dýchacie a srdcové činnosti; až po poslednú dvojminútovku, po ktorej som obdržal šok, triašku so studeným potom a rozsiahly celo-telný kŕč, po čom som mal samozrejme problém vstať a vrátiť sa do reality. Záver bude neodmysliteľne patriť k najlepším kinematografickým zážitkom vôbec. Obrovská poklona a vďaka, Mr. Nolan.... 100%

The Old Chair (2012)

Boha jak som sa ťa ľakla! To je tiež kumšt, vystavať atmošku v troch minútach..