• Krátkometrážní

Vikingové (1999)

Drevený zákusok. Aj tak by som to nazval. Ak si dobre pamätám, toto som mal nahrané z televízie VTV na VHSke, a to je všetko čo si tento výtvor zaslúžilo. Od historickej a veľkolepej balady to malo ďaleko, Banderas sa snažil ako mohol, ale béčkovú tvár nikto neoklame. Pozliepaná šunkovica s nulovou atmoškou.

Noční můra v Elm Street (2010)

Pár svetlých momentov, ale aj remake musí byť kvalitný, aby si zaslúžil pozornosť.

Nezvratný osud (2000)

James Wong toho natočil viac. To či natočíte precízne vyselektovaný námet s kvalitným scenárom, dopredu nikdy neviete. Čiže hlúposť môže mať úspech, hodnotnejší materiál nie. To je nezvratný osud. Ale to je jedno. Vyvražďovák s kusom originality a správnou kinovkovou atmoškou. Dobrá kamera, sympatické obsadenie. Fakt to vyšlo. POPKORŇÁK!

Nezvratný osud 2 (2003)

Priemer. Zlatá stredná cesta. Vo všetkom. A "MAKING OF" ma bavil o kúsok viac.

Nezvratný osud 3 (2006)

I keď sa nič nedeje (hoci pobehuje pár kôz), určite to nie je horšie ako druhý diel (s výnimkou efektov).

Nezvratný osud 4 (2009)

Veľmi slabé. Moment prekvapenia vymizol jak Pluto zo zozamu planét a chladné jak on boli aj všetky postavy v tomto prázdnom 78 minútovom utrpení. Tvorcov za odmenu do KIA za pás.

Nezvratný osud 5 (2011)

Treba si odmyslieť TO, že ide o Nezvratný osud, TO, že všetci skapú, TO, že sme už pár chujovín v sérií videli, TO, že je to fakt brak, TO, že vždy je dobrá len jednička a TO, že je človek unavený z roboty. Scenár dostal kryšťálik v podobe polminútoveho odmenového finále, ale film zlý rozhodne nebol! A výborná úvodná scéna.

Pátek třináctého (1980)

Veľmi strnulý (smutný) štart. Parafráza na nudu. Vono tak trochu bez myšlienky.

Pátek třináctého 2 (1981)

Všade samé prsia. Áno, aj to bola povinnosť osemdesiatkových hororov. V tom roku by som určite odchádzal z kina roztrasený. V skratke, všetko mi tu pasovalo, dobre sa na to dívalo, takto vznikol pojem kempový slasher.

Pátek třináctého 3 (1982)

Sám doma a nohatý III: Naspäť v krajine Kôz | Nesympatické postavy ubrali filmu dosť šťáv, cítiť prítomnosť prázdneho (´82 účinného?) scenáru? Jason prvý krát ako hokejista nenadchol. Z tej postavy mohli vyťažiť ďaleko viac. A kľudne aj kult. Platí pre zbytok seriálu.