FREEWHEELER

FREEWHEELER

okres Žilina

3 body

• 5.11.2012  19:12

Boha jak som sa ťa ľakla! To je tiež kumšt, vystavať atmošku v troch minútach..

• 5.11.2012  15:31

-„Look, we have potato chips!“ Dokonalý film. Superlatív nemusím hádzať veľa, našiel som ich skoro vo všetkom. Aj vtipné, aj ponurné, aj vám z toho začne šibať, aj záhadné, aj napínavé, aj nepríjemné - taký má byť horor!! Prekvapivo jednoduchá pointa, ktorá sadne jak riť na šerbeľ a nemusí ísť o mimozemšťanov s úchylkou o exploitation (tu sa zastavím, už trochu spoilerujem) dodá snímku elegantný šmrc, ja som po zhliadnutí veru ostal s úsmevom na perách. A keď tak nad tým rozmýšľam, nešlo o nič výnimočné, ale za to, že je to takto účinné môže fakt, že sa to na nič nehrá a s úprimnosťou filmy vždy balansujú v divákovej hlave najúspešnejšie. PS.: Ak aj vy chcete vedieť ako a kedy smrdí dieťa, či venovať darček s ostrými, alebo kedy vhodno rúčkovať, neváhajte!

• 5.11.2012  15:17

Teraz neviem či som videl horor, alebo sadistickú tyranistickú drámu. Zahrané to bolo fasa, vizuálne bez chyby. Ja si ale myslím, že sa malo stavať na iných prioritách a niekde pridať a niekde ubrať. Pre slabšie povahy nie. A prišlo mi to také "dirty".

• 5.11.2012  15:11

No samozrejme, aj Atkinson je už na to starý. Veľmi jednoduchý film (skeč šou?) kde sa strieda sprostosť s kŕčom, celé to usmerňuje a drží nad vodou iba rôznorodosť a príchod nových postáv a pár milých scén. Medzi najlepšie patrí opereta na ulici.

• 5.11.2012  15:08
    Baby Blues (2008)

Veľmi rýchly štart, po ktorom začína bezmocná hra s bolestivým napätím. Klín do spokojnosti všetkým ľuďom ktorý majú radi decká a zvieratká. Našťastie to nebolo dlhé, film trpí scenáristickou slepou uličkou a najväčšia hlúposť bol ten záver. Trošku blbosť nie?

• 4.11.2012  09:36

La Cara oculta je sopel na rukáve. Ani nie tak vyprávačstvom, ale tým, že v španielsku si naivne myslia, že na primitívnom scenári s (trochu) originálnou pointou (a teraz rozmýšľam, či je to tá v polke filmu alebo tá, ktorú som nezachytil) vystavajú vesmírne (čítaj vermírňe) blasfemické drama so strhujúcim napätím. A možno je práve za tým to čaro, že som po skončení filmu rozmýšľal nad tým, že či sa myšlienka skrýva v ženskej hlave alebo lone - ja som si napríklad Belen ani nestihol obľúbiť, vôbec nestihol spoznať, a tak mi nezostáva nič iné, len krútiť hlavou nad jej "inteligenciou". Pozor, pri Fabiane tá istá pieseň. A film príbeh nemal, takže to plátno prázdne nie je veru zábava. Aspoň mne to prišlo jak celá večnosť. Moment, a horor? Hodnotím veľkosťou košíkov. PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ Trailer som nevidel, o čo ide? /*B/ Moment, a thrilľer?

• 1.11.2012  18:57

Bohužiaľ ničím výnimočné, pomalé, hluché. Ono ako 25 minútový kraťas by to bol v pohode náhľad do reality "psychoušú". Ale na film je to veľmi málo a keď si uvedomíte že to nemalo ani iskru a napätie, nestojí to za nič. Žblnkot 4-roch kamier za necelé 2*.

• 1.11.2012  10:47

To sa nemuselo remakeovať. Príliš zdĺhavé, bez napätia. Pointa vás neoslní, je vyriešená už po prvej polhodine. Škoda, radšej ten čas a energiu mohli investovať do nejakého pôvodného námetu.

• 1.11.2012  10:41

Jééjo, ušetril som ťa odpadu!

• 1.11.2012  10:34
    Go On (TV seriál) (2012)

Seriál sledujem, klasický Matthew. Každá epizóda je zavŕšena "dojímavou" pointou, preto rezko s úsmevom do dňa.

• 1.11.2012  10:32
    Mr. Sunshine (TV seriál) (2011)

Do seriálu som sa buchol hneď pri prvej časti, preto ma mrzelo že to tak skoro skončilo. Mr. Sunshine je podaný veľmi jednoducho, s jednoduchým scenárom a jednoduchým humorom. To z neho pre mňa robí príjemné spestrenie dňa.

• 1.11.2012  09:04
    Zombieland (2009)

Veľmi málo strelených komédii sa z času na čas podarí. Mňa to bavilo nenormálne. I keď je to len krvák bez špekulácií. Zabávať sa budete na každom čreve na chodníku!

• 31.10.2012  17:26

Preveľká škola! A zároveň škoda. James Wan je talent od prírody, jeho prácu s kamerou by mali naozaj vyučovať. No, mrzí ma však, že sa chopil neprávneho námetu, pretože scenár je hrozne nezáživny. Klišé strieda spadnutá sánka, no šéfe, sánka dolu len na 3*. Naozaj, ten vizuál a efekty boli bohové.

• 31.10.2012  17:22

Vodvaz jak furt. Presratých pár miest, inak chutné.

• 29.10.2012  16:26

Ďalší zábavný ducharák. Tento krát o čom? O ničom!

• 29.10.2012  16:24
    Rock of Ages (2012)

No ako fanúšik rockovej muziky osemdesiatych rokov musím úprimne vyhlásiť že horšiu poctu už ani dostať nemohla. Debilný scenár, klišé, detinské, úchylné, miestami ma naplo. Jediné plus je výlet do Whisky & Go-Go.

• 26.10.2012  17:32

Jeden z mojich obľúbených.

• 26.10.2012  17:31
    Rudé horko (1988)

Takové jalové - kulové. No, umelé. Na popoludnie, keď zotierate prach a drhnete riady ako stvorené.

• 26.10.2012  17:30

Skromná a úprimná zábava. Jackie ukázal, že aj zahrá čo-to.

• 26.10.2012  17:29

Tak toto človek dlho spracováva. Ale na druhú stranu pevne verím, že ryžáci sa v kine museli drhnúť od smiechu. Ale šak sa nehajte prekvapiť :)

• 26.10.2012  17:27

Prestávam pozerať duchariny.. Bojím sa už len predstavy, že odjebem ďalšieho poldruha hodiny svojho života.

• 26.10.2012  17:26

Prehnanú zábavu nahrádza chuť pre vypointovanie príbehu. Rozhodne ale nejde o šmejdovinu.

• 26.10.2012  17:25
    Terč (1997)

To najlepšie, čo v danom žánri a s Jackiem možno dostať. U mňa klasika.

• 26.10.2012  17:24

Absolútne nezávadná záležitosť ktorá je tak trochu pavučinkou viacerých žánrov. Neublíži ani nenadchne. Graficky podarené. Nasrala ma vata v podobe tínejdžrského páru.

• 26.10.2012  17:21

Hou hou hoooou, meeeri krismas! Velice veľa nevužitého potencionálu. Myslím že ani ľudia s psychickými defektami sa v určitých situáciach nechovajú takto sprosto. A oné, ušla mi pointa.

• 25.10.2012  15:57
    Dům tisíce mrtvol (2003)

La stoned Zombie flák. Väčšiu blbinu som už veľmi dávno nevidel.

• 24.10.2012  14:46

Zbytočnosť nad hovno povznesená, totálny brak, skonštruovaný bez nápadu, príbehu, scenáru, pointy. Sadistické orgie, na ktoré bol aj Six prikrátky, amatérsky a dokázal, že bez čierno-bielej by to nezvládol. O tom čo sa mu naháňa hlavou nás chtiac či nechtiac presvedčil. Oproti nepríjemnej jednotke je tento film nefilmom: žiadný dialóg, logika, nič. Naozoj ma na tie "drsnosti" nebavilo pozerať. Dieram a nepochopiteľným veciam vo filme a scenári by som vedel rozprávať - tu nebudem, nie som spoilerman. PS.: A to nebol horor, len exhibícia.

• 24.10.2012  14:41

Po premýšľaní zvíham o hviezdu. Pod nálepkou najkontroverznejší, najzvrátenejší a najnásilnejší horor sa skrýva frustrujúci dramat, ktorý nižším vekovým kategóriam rozhodne nedoporučujem. Bezvýznamný a stratený boj o prežitie, s vedomím, že je márny. Ostane po tom mdlo. Velmi dobre kamerovo zvládnuté, atmosféra stiesňuje, bezmocnosť a ten osud a ja neviem ešte čo cítite na vlastnej koži. Najprv som si myslel že to jen dobre vyšpekulovaný portrét psychicky narušeného lekára - nazi fandu, ale po zhliadnutí dvojky ma Six vyslovene irituje. No toto sa celkom podarilo.

• 24.10.2012  14:35
    Mučedníci (2008)

Jedna * za prvú polovicu, ktorej aj tak nechápem, ale aspoň sa to dalo ešte pozerať. Potom kvázi dráma bez myšlienky a dramatickosti, par faciek, schyza, nezmyselna zápletka a žiadna pointa, logika tak o dva baráky ďalej. Vyzdvihujete filmárske kvality, tie som nepostrehol, žiadne vesmírne násilie ani úchylie nie je, tak na čom sa vzrušujete. Podpriemerný nezábavný snímok.

• 22.10.2012  17:25

Opäť super zábava. Jackie fanúškov nezrádza.